İzmir Ankara Uçak Bileti – İzmir Ankara Uçak Bileti Fiyatları – AvantajliSeyahat

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
02
Cum
03
Cts
04
Paz
05
Pts
06
Sal
07
Çar
08
Per
09
Cum
10
Cts
11
Paz
12
Pts
13
Sal
14
Çar
15
Per
16
Cum
17
Cts
0464928
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Ankara Gezilecek Yerler

Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olan Ankara ilimiz; dünyanın en kalabalık otuz sekizinci, ülkemizin de en kalabalık ikinci  kentidir. Ankara topraklarının büyük bir bölümü İç Anadolu Bölgesi'nde yer alır. Türkiye'nin coğrafi merkezinde bulunması itibariyle Ankara'ya Türkiye'nin kalbi benzetmesi de yapılır. Bu şehir; kedisi, keçisi ve bu keçinin yünü  Kalecik Karası denilen misket üzümü, tavşanı, armudu, balı ve çiğdemi ile ünlüdür. 

Özellikle İzmir ve İstanbul'a kıyaslandığında Ankara’nın, soğuk bir atmosfere ve gezilecek yerler bakımından kısıtlı seçeneklere sahip olan bir şehir olduğu düşünülüyor. Ancak durum bunun tam tersidir. Sizler için hazırlamış olduğumuz Ankara gezilecek yerler listesi sayesinde, buranın kültürel zenginliğini ve kendine özgü eğlence yaşamını keşfedebilirsiniz. Başkentimiz, gerek müzeleri gerekse de tarihi mekânlarıyla her sene binlerce yerli ve yabancı gezginleri ağırlamaktadır.

Ankara Kalesi

Ankara Kalesi, kim tarafından ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyen ve bununla ilgili herhangi bir kaynağa ulaşılamamış olan bir kaledir. Ankara Kalesi, bünyesinde çeşitli uygarlıklardan önemli izler ve eserler barındırmaktadır. Harikulade olan Ankara’nın manzarasını buradan seyretmeye doyamayacaksınız. O yüzden Ankara’ yı gezmeye gelenlerin kesinlikle uğraması gereken özel mekânlardan bir tanesidir.

Bu askeri yapı, Selçuklu ve Osmanlı’nın Anadolu’da hâkimiyet kurduğu dönemlerde de her zaman önemli bir konumda olmuştur. Mutlaka burası gidilip görülmeye değer harika tarih kokan etkileyici bir Kale’ dir.

 Hamamönü

Ankara'ya özgü sivil mimariye dair biraz da olsa fikir sahibi olabileceğiniz Ankara Kalesi’ni gezdikten sonra bu mimariye dair en güzel örnekleri; Hamamönü ziyaretiniz sırasında daha ayrıntılı inceleme şansınız olacaktırHamamönü; 19. yüzyıldan kalan 250 yapıya ev sahipliği yapmaktadır ve bu yerleşim bölgesi Altındağ Belediyesi’nin yürüttüğü hummalı çalışmalar sonucunda kente geri kazandırılmıştır.

Günümüzde varlığını hala koruyan bu yapıyı gezerken saat kulesini, Tacettin Camii ve Külliyesi’ni ve Mehmet Akif Kültür Evi’ni, de ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Muhsin Yazıcıoğlu’nun kabri de Tacettin Dergâhında yer almaktadır. Eğer isterseniz sabah erkenden bu bölgeye gidip kahvaltınızı da burada yapabilirsiniz.

Anadolu Medeniyetleri Müzesi

Anadolu Medeniyeti Müzesi’ de Ankara’ da mutlaka gezilmesi gereken önemli yerlerdendir. Bu müze Ankara Kalesi’nin surlarının güneydoğu tarafında yer almaktadır. Bu geniş kültürel tesis, bünyesindeki eşsiz koleksiyonlar sayesinde Atpazarı semtinin en çok ziyaretçi çeken cazibe merkezlerinden biri olmuştur.

Bu müze komşusu olduğu Ankara Kalesi'nin Akkale adlı burcunda 1921 senesinde "Eti Müzesi" olarak ilk kez faaliyet göstermiştir ve Paleolitik Çağ’dan itibaren Anadolu’da hüküm sürmüş uygarlıklara odaklanmaktadır.

Kurşunlu Han ve Mahmut Paşa Bedesteni’nde ise 1940 senesinde  konuklarını ağırlamaya başlamıştır. Bu muazzam müzede Antalya yakınındaki Karain Mağarası ile Alacahöyük, Burdur Hacılar ve Çatalhöyük gibi  tarihimiz için oldukça önemli olan kazı alanlarından getirilen tarihi eserler sergilenmektedir.

Rahmi M. Koç Müzesi

Keyifle ziyaret edip gezebileceğiniz Ankara'daki bir diğer cazibe merkezi ise Rahmi M. Koç Müzesi'dir. Bu müze Atpazarı semtinde yer alır ve 2005 yılında açılışı gerçekleştirilmiştir. Bu kültürel tesis, başkentimizin teması "sanayi" olan ilk ve tek müzesi olma özelliği taşımaktadır. Ayrıca bu müze Mustafa Kemal Atatürk’ün eşyalarına da yer vermektedir ve Çengelhan ve Safranhan’da faaliyet göstermektedir. Çengelhan Muhteşem Süleyman zamanından kalan bir yerdir, ayrıca Safranhan’ da 1511 yılında yaptırılmış bir mekândır.

Müzenin en ilgi gören kısmı olarak anılan yer ise Vehbi Koç Dükkânıdır. Merhum sanayici Vehbi Koç'un henüz çocukken yaz aylarında çalıştığı dükkân sonrasında İsmail Amca Atölyesi’ne geçebilirsiniz. Bu atölye gemi ve tren maketleriyle doludur. Eğer buharlı makinelere ve bunların işleyişine merak duyan insanlardansanız, Model Makine Atölyesi’nde keyif dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Anıtkabir

Anıtkabir, elbette ki Ankara'ya gelip de görmeden gidilmemesi gereken en önemli yerdir ve tüm gezginler Ankara gezilecek yerler listesine mutlaka ekler. Burası Türkiye Cumhuriyeti’mizin kurucusu olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahıdır.

Harika bir mimarisi olan bu kompleks yapının inşası, 1944-1953 yılları arasında gerçekleştirilmiştir. Milli duyguları en iyi şekilde yansıtma şeklinde düzenlenen yarışmadan  dolayı uygun görülen Doç Dr. Ahmet Orhan Arda ve Prof. Dr. Emin Onat'ın projesine bağlı kalınarak inşa edilmiştir.

Bu kompleks Barış Parkı ve Anıt Bloku olmak üzere iki ana bölümden oluşur ve  2. Ulusal Mimarlık dönemindeki  en güzel örnek olarak nitelendirilmektedir.

Ziyarete mutlaka Aslanlı Yol üzerinden giriş yaparak başlamanızı öneririz. Aslanlı Yol; her biri farklı ulusal değerleri temsil edecek şekilde tasarlanan kulelerle döşenmiştir. Bu yolun sonunda ise sizleri Tören Meydanı  beklemektedir. Bu meydanda Anıtkabir Atatürk Müzesi, Atatürk ve Türk Devrimi Kütüphanesi, Sanat Galerisi ve İsmet İnönü’nün mezar alanı bulunmaktadır. Mozolenin içerisi ise göz kamaştırıcı detaylarla doludur

Etnografya Müzesi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün na’şının Anıtkabir’in inşası tamamlanana kadar yerleştirildiği yer Etnografya Müzesi'dir. Bu müze bünyesinde Anadolu Türk kültüründe yüzyıllar içerisinde yaşanan değişimlere ışık tutacak eserler barındırmaktadır. Başkent Ankara'da Türk kültürünü geniş kitlelere tanıtmak için bir müze kurulması fikrine dayanarak bu tesisin temelleri 1924 senesinde Namazgâh Tepesi’ne atılmıştır.

Ziyaretçileri Atatürk heykelinin karşıladığı 1930 yılında ziyaretçilere açılan bu müze en çok gezilen yerler arasındadır. Ardından sergi alanlarını gezebilir ve buradaki eserler sayesinde halı ve kilim işlemeciliği gibi el sanatlarından, farklı yörelere özgü giyim tarzlarına kadar birçok farklı konu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kızılay Meydanı

Alışveriş tutkunlarının hoşuna gidebilecek birçok mağazaya ve vakit geçirilebilecek birçok mekâna ev sahipliği yapan Kızılay Meydanı; Ankara’da hem yerli halkın gündelik yaşamında hem de ziyaretçilerin gezi rotasında bulunan en önemli merkezlerinden biridir.

Bu meydanda bulunan Sakarya Caddesi,  Ankara'nın gece hayatı açısından renklidir ve her daim hareketliliğini koruyan Karanfil Sokak da  bu meydana oldukça yakın konumlanmıştır. Kızılay Meydanı ismini bir zamanlar yanı başında bulunan Kızılay’ın genel merkez binasından almıştır. Bu binanın yerinde ise günümüzde bir alışveriş merkezi bulunmaktadır.

Çevresinde soluklanabilmeniz  için tercih edebileceğiniz birçok kafe ve restoran bulunan bu meydan Ankara'daki toplu taşımanın da kalbi olarak nitelendirilmektedir. Bu meydanın en özel noktalarından biri olan Güven Park’a yönelirseniz,  molanız esnasında bir yanda da gözlem yapma şansı bulursunuz.

İzmir Ankara Uçak Bileti

İzmir’den Ankara'ya gitmek istiyorsanız kara yolu da tercih edebilirsiniz ancak hava yolu tercih etmeniz hem zaman tasarrufu hem de maddi açıdan daha avantajlı olacaktır. Hava yolu sayesinde kısa sürede ulaşım sağlamanız mümkündür.

 İzmir Ankara uçak bileti için avantajlıseyahat.com internet sitemiz üzerinden arama ve satın alım işlemi yapabilirsiniz. Bu sayede de istediğiniz tarihe en uygun fiyata kolayca bilet alabilirsiniz. Türkiye'nin en fazla ziyaret edilen şehirlerden birisi olan Ankara'ya bu şekilde seyahat edebilirsiniz.

İzmir Ankara Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İzmir ve Ankara arasındaki uçuşların süresi değişebilmektedir. Fakat uçuşunuzla ilgili herhangi bir aksaklık ya da rötar olmadığı zamanlarda genel olarak 1 saat 20 dakika sürecektir. Uçuşlar direkt olarak yapılabilmekle beraber aktarmalı uçuşa gerek yoktur. Ancak İstanbul üzerinden aktarmalı uçuş tercih edilirse, uçuş süresi 4 saat ile 5 saat arasında uzayacaktır. İzmir Ankara arası uçak bileti alırken uçuş sürelerini görmeniz mümkündür.

İzmir Ankara Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İzmir Ankara uçuşlarında hizmet veren havalimanı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’dır. Buradan biniş yaparak Ankara'ya gitmeniz mümkündür. Ankara'da varış için kullanılan havalimanı ise Ankara Esenboğa Havalimanı'dır.

Ankara'da ve İzmir'de birer tane havaalanı bulunduğu için ikisine de hava yoluyla ulaşım bu havaalanları üzerinden sağlanır. Yani Ankara uçak bileti alacak olan kişiler bu havalimanını tercih eder. Çeşitli hava yolu firmalarında istediğiniz tarih ve saat için bilet bulabilirsiniz.

İzmir Ankara Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştiriyor?

İzmir’den Ankara'ya gitmek isteyen kişilerin tercih edebileceği farklı hava yolları bulunuyor. Bunlardan en fazla uçuş düzenleyenler Türk Hava Yolları ve Pegasus Hava Yolları oluyor. Aynı zamanda Anadolu Jet Hava Yolları sayesinde de birçok uçuş bulabilirsiniz. İzmir Ankara uçak bileti ara kapsamında en fazla karşılaşılan hava yolları bunlardır. Bunların yanı sıra SunExpress Hava Yolları da uçuş yapmaktadır. İzmir Ankara arası uçuşlar da isterseniz aktarmalı ya da aktarmasız seçeneklerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz.

 İzmir Ankara Uçak Bileti Seferleri Hangi Sıklıkla Yapılmakta?

İzmir Ankara uçak bileti seferleri çok yoğun kullanılan seferler olduğundan dolayı hafta da 7 gün 24 saat  karşılıklı düzenlenmektedir. Ankara uçak bileti seferleri yaz ve kış aylarında turizm sebebiyle farklılık gösterebilir. Özellikle yaz aylarında İzmir Ankara ucuz uçak bileti satışları daha fazla yapılmaktadır.

Hangi Şehirlerden Ankara'ya Uçuş Düzenlenmektedir?

Türkiye içerisi için Ankara uçak bileti satın almak isterseniz İstanbul Ankara uçak bileti, Antalya Ankara uçak bileti, Erzurum Ankara uçak bileti ve Trabzon Ankara uçak bileti alarak direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Ankara en yoğun kullanılan ve aktarmalar yapılan bir ilimiz olduğu için havalimanı bulunan diğer tüm şehirlerimizden de aktarmalı ya da direkt olarak Ankara uçak bileti rezervasyonu yapmanız mümkün olacaktır.

İzmir Ankara Uçak Bileti Fiyatları

İzmir’den Ankara'ya olan uçuşlarda bilet fiyatları farklılık gösterebilir. Uçuş tarihine, tercih edilecek olan hava yoluna, aktarmalı ya da aktarmasız uçuş olmasına bağlı farklı İzmir Ankara uçak bileti fiyatları söz konusudur.

Ankara Havalimanı Ulaşım

Ankara Esenboğa Havalimanı, Ankara'nın Akyurt ilçesinde yer alır ve buradan birçok ulaşım aracıyla şehir merkezine ulaşmak mümkündür. Biraz pahalı olabilecek fakat oldukça rahat bir seyir sürebileceğiniz BelkoAir otobüslerini, HAVAŞ otobüslerini ve taksiyi kullanabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı’ndan hareket eden BelkoAir otobüslerine 11 TL ödeyerek binebilirsiniz. Ayrıca Havaş otobüsleri de ucret olarak BelkoAir otobüsleriyle aynıdır ve 23.15 ile 02.15 arası hariç yarım saatte bir sefer düzenler.

İzmir Havalimanı Ulaşım

İzmir Adnan Menderes Havalimanı, İzmir'in Gaziemir ilçesinde bulunmaktadır. Bu havalimanında dış hatlarda 29 havayolu ile 27 ülkede 51 destinasyona, iç hatlarda ise 6 havayolu ile 23 destinasyona uçuş bulunmaktadır. Eğer ekonomik yollarla belediye otobüsü ile havalimanına gidecekseniz 200 numaralı Mavişehir-Havalimanı, 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı-Havalimanı ve 204 numaralı Bornova Metro-Havalimanı otobüslerini kullanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Havaş otobüslerini tercih ederek havalimanına ulaşım içinse Mavişehir, Bostanlı, Karşıyaka, Alsancak, Karabağlar, Gaziemir rotasını takip eden hatlar 24 saat hizmet vermektedir. Ayrıca Çeşme-Alaçatı, Aydın-Nazilli, Kuşadası-Söke ve Manisa’dan da Havaş otobüsleri 24 saat mevcuttur. Son olarak İzmir’in banliyö sistemi diye adlandırılan İZBAN ile şehir merkezinden Adnan Menderes Havalimanı’na kolayca ulaşabilirsiniz.