İzmir Bakü Uçak Bileti - Bakü Uçak Bileti Ara ve Sorgula - AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
31
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Bakü Gezilecek Yerler

Azerbaycan'ın başkenti ve pek çok güzelliğe sahip Bakü, Hazar Denizi'nin batısındadır. Kafkasların en büyük şehri olan Bakü, hem doğal güzellikleri hem de tarihi eserleriyle kesinlikle görülmesi gereken şehirlerden biridir. Arap, Osmanlı ve Rus hâkimiyetinde kalmış olan şehir, birçok kültürden kalan zengin bir mimari mirasa sahiptir. Miraslarının yanı sıra çağdaş dönemde yapılan yapılar da pek çok insanın dikkatini çekiyor. Hem tarihi hem de çağdaş sanat eserlerine göz atabilmek için İzmir Bakü uçak bileti araması yapılabilir.

Bakü, kendisine miras kalan yapılarının yanı sıra bağımsızlığının ardından çağdaş eserlerle de bünyesine pek çok güzellik katmıştır. Ucuz Bakü bileti ile görebileceğiniz bu güzelliklerin çoğunluğu şehrin tarihi kısmında yer alır. Şehir içinde rahatlıkla yürüyerek gezebilmenizin yanı sıra otobüs, metrobüslerle de ulaşım sağlayabilirsiniz. Modern tasarımların sayısının arttığı şehir, turistler için dikkat çeken şehirlerden biri olmuştur. Akşamları görsel şölen yaratacak yapılarını ziyaret etmek için Bakü İzmir uçak bileti aramasını yapabilirsiniz. 

İçeri Şehir          

Azerbaycan'ın geçmişine ait birçok tarihi yapıyı içeren Köhne Şehir olarak da adlandırılan İçeri Şehir, Bakü'de gezilmesi gereken ilk yerdir. Paleolitik dönemde insanların yerleşim yeri olarak kullandığı alan, tarihi açıdan çok önemli bir bölgedir. 2000 yılında UNESCO Dünya Tarih Mirasları listesine girmiştir.

Şirvanşahlar Sarayı

15.yüzyılda Şirvanşahlar hanedanının şahı İbrahim Halilullah tarafından yaptırılan saray, Azerbaycan mimarisinin en önemli eserlerindendir. Geçmişte hastane ve kışla olarak kullanılmıştır. Haftanın her günü belirli saatlerde ziyaretçilerine kapılarını açan sarayda, şahlara ait eşyaları görebilirsiniz.

Kız Kulesi

Bakü'ye gittiğiniz zaman kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden biri de Kız Kulesi'dir. 28 metre uzunluğundaki kulenin içinde 8 kat vardır. Her katı yontma taşlarla inşa edilmiştir ve 1964 yılından itibaren müze olarak hizmet verir. Hakkında pek çok efsane bulunan kulenin en üst kısmına çıkarsanız mükemmel bir manzara ile karşılaşabilirsiniz.

Haydar Aliyev Kültür Merkezi

Zaha Hadid'in tasarladığı görünümüyle dikkat çeken Haydar Aliyev Kültür Merkezi inşasına 2007 yılında başlanmış ancak 2012 yılında tamamlanabilmiştir. Bınanın tasarımı ve aydınlatması her kesimden insanın beğenisini toplamış ve Bakü'ye gelen turistlerin mutlaka ziyaret ettiği yerlerden biri olmuştur. Haydar Aliyev'in 89. doğum gününde açılan merkezde sanat faaliyetleri yürütülür. Konserler, sanat galerileri, müzeler ve kütüphane bulunur. 

Ateşgah

Ateş mabedi anlamına gelen Ateşgah, 17. ve 18.yy'da inşa edilmiştir. Zerdüştlüğün tapınağı olarak bilinir ve içerisinde de Sankritçe kitabeler bulunur. Müze olmasının yanı sıra ibadet yeri olarak da hizmet veriyor. Tapınağın ortasındaki ateş, sürekli yanar. Ateşgah, Bakü şehir merkezinden 30 kilometre uzakta, Surakhani Kasabası'nda yer alır. 

Bakü Bulvarı

1909 yılında açılan ve Bakü sahil şeridine paralel uzanan Bakü Bulvarı da ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Denizin doldurulmasıyla oluşturulan bulvarda, pek çok aktivite yer alır. Müzeleri ziyaret edebilir, eğlence merkezlerinde eğlenebilir veya anıtlara uğrayabilirsiniz.

Kobustan Milli Parkı

Kobustan Kaya Sanatı Kültürel Peyzaj Alanı resmi adı olan Kobustan Milli Parkı, medeniyetlerin sergilendiği açık hava müzesidir. Tarih öncesi çağlardan itibaren günümüze kalan sayısız eserleri sergileyen milli park, 4400 hektarlık bir alana sahiptir. 1967 yılında Sovyetler Birliği tarafından müzeye dönüştürülen alanda Taş Devri'nden de kalan kalıntıları inceleyebilirsiniz. İzmir Bakü uçak bileti al ile Kobustan Milli parkının güzelliklerini görebilirsiniz.

Alev Kuleleri

2007 yılında başlanan ve 2013 yılında tamamlanan 3 kuleden oluşan Alev Kuleleri, Bakü'nün simgelerinden biridir. Akşamları görsel şölen oluşturan kuleler, Bakü'nün ilk gökdelenleridir. 

Azerbaycan Halı Müzesi

Dünyada bir ilke imza atan Azerbaycan Halı Müzesi, halıcı ve ressam Letif Kerimov'un liderliğinde 1967 yılında kurulmuştur. Müzede yaklaşık 6 bin halı sergileniyor. Ayrıca her halının kendine ait bir hikâyesi ve sembolünün olması da dikkat çeker. Ayrıca 2014 yılında da Mikayil Hüseynov Caddesi'nde devamı niteliğinde yeni bina inşa edilmiş ve çoğu halı oraya taşınmıştır.

İzmir Bakü Uçak Bileti

Azerbaycan'ın başkenti ve pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Bakü, her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir. Eğitim, gezi veya iş gibi çeşitli amaçlarla Bakü'ye gidebilmek için İzmir Bakü uçak bileti alınabilir. Şehirde hem modern hem de tarihi eserlerin iç içe geçmiş olması dikkat çeken özelliklerinden biridir. Bu güzellikleri görmek için İzmir Bakü ucuz uçak bileti olarak araştırıp kendinize uygun olan bileti alabilirsiniz.

İzmir Bakü Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İzmir ve Bakü uçuşu aktarma sırasında beklenen süreye göre değişkenlik gösterir. Ancak minimum bekleme süresi ile İzmir Bakü uçuşu ortalama 2 saat 50 dakikadır. Bu uçuş da aktarmasız yapılır. İzmir Bakü aktarmasız uçuş yalnızca bir hava yolu şirketi tarafından yapılır. Eğer aktarma sırasında bekleme süresinin önemsiz olduğunu, değerlendirilebilir olduğunu düşünüyorsanız 21 saat süren İzmir Bakü uçuşları da mevcuttur. Dolayısıyla İzmir Bakü uçuşu kaç saat sürüyor sorusuna minimum bekleme süresiyle verilebilecek cevap 2 saat 50 dakika olacaktır.

İzmir Bakü Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İzmir'den Bakü'ye uçak yolu ile gitmek istiyorsanız İzmir'de Adnan Menderes Havalimanı'nı kullanacaksınız. İzmir Bakü uçak bileti aldıktan sonra ise Bakü'de Haydar Aliyev Havalimanı veya Zabrat Havalimanlarından birine inebilirsiniz. Bakü dışında Azerbaycan'da tercih edebileceğiniz başka şehirler de mevcuttur.

Türkiye Bakü Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

Türkiye Bakü uçak bileti almak isteyen yolcular, isteklerine göre İstanbul Bakü uçak bileti alabilir veya diğer şehirlerden Bakü uçak bileti sorgulatarak istedikleri bileti alabilirler. Örneğin Azerbaycan'ın diğer havalimanları olan Balaken Havalimanına, Gence Havalimanına veya Kebele Havalimanına da bilet alabilirler. Aynı şekilde Türkiye'de İstanbul Bakü uçak bileti, Ankara, İzmir ve Gaziantep gibi pek çok şehirden Bakü'ye veya Azerbaycan'ın diğer havalimanlarına uçuş seferleri düzenlenir. Dolayısıyla zor olan uçuş bulmaktan ziyade keyifli bir tatil planı yapabilmektir. Çünkü İzmir Bakü uçuş konusunda hem hava yolu hem de havalimanı konusunda pek çok seçenek bulunur.

İzmir Bakü Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Azerbaycan'a gitmek için alınacak olan uçak bileti Azerbaycan'ın diğer şehirlerindeki Balaken, Gence veya Kebele havalimanları için de alınabilir. Havalimanı fark etmeksizin haftanın 7 günü için de bilet alınabilir. Sizler de seyahatinize uygun olarak Azerbaycan uçak bileti fiyatlarını ve günlerini kontrol edebilirsiniz. Böylelikle haftanın herhangi bir günü ve herhangi bir zamanında rahatlıkla seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Bakü Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

İzmir Bakü uçuşu için kullanılacak hava yolları çeşitlilik gösterir. Türk Hava Yolları, Pegasus, Luthansa, Ukrayna Hava Yolları, Azal Hava Yolları ve Anadolu Jet en popüler olanlarıdır. Pegasus, İzmir Bakü uçuşunu aktarma olmadan gerçekleştiren tek hava yolu şirketidir. Aktarma saatleri ve toplam uçuş süreleri farklılık gösterir. İzmir Bakü uçak bileti satın al ile sizler de kendiniz için en uygun günü saati, hava yolunu ve aktarmalı uçuşu seçebilirsiniz. 

İzmir Bakü Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

İzmir Bakü uçuş alternatifi arayışında olan yolcular Gence'yi tercih edebilir. Azerbaycan'ın Bakü'nün ardından ikinci büyük şehri olan Gence'de Türk Hava Yolları düzenli uçuş gerçekleştirir. Gence'den kolaylıkla Bakü'ye geçebilirsiniz. Gence'de Nizami Gencevi Anıt Mezarını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca ilginç yapısıyla ve hikâyesiyle dikkat çeken Şişe Ev de Gence'de gezilecek yerlerden biridir. Fransa'dan getirilen ve tam 50.000 cam şişe kullanılarak yapılan Bottle House, 2.Dünya Savaşı sırasında hayatını kaybeden bir Sovyet subayı anısına yapılmıştır. Mimari güzelliklerinin yanı sıra doğal güzellikleri de keşfedilebilir. Özellikle Goygol Gölü ziyaret edilmelidir. Hem manzarası hem de temiz havasıyla piknik ve doğa yürüyüşleri için tercih edilmelidir. Dolayısıyla Bakü'nün güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra Gence şehrini de gezebilirsiniz. Bir taşla iki kuş vurabilirsiniz.

İzmir Bakü Bilet Fiyatları

İzmir Bakü uçak biletleri fiyatları aktarma saati, hava yolu şirketine göre değişiklik gösterir. Seyahat edeceğiniz gün, saati de uçak bileti fiyatını etkiler. Bu nedenle İzmir Bakü uçak bileti fiyatları çeşitlilik gösterir. Ancak siz seyahat etmek istediğiniz günlerin yanında diğer alternatiflere de bakarak kendiniz için en uygun saati ve fiyatı bulabilirsiniz. Ayrıca farklı hava yolu şirketlerini de değerlendirmelisiniz.

Bakü Havalimanı

Azerbaycan'ın başkenti Bakü'nün kuzeydoğusunda yer alan uluslararası havalimanı olan Haydar Aliyev Havalimanı, önemli bir uçuş merkezidir. Şehir merkezinin yaklaşık 20 kilometre dışında yer alan havalimanından şehir merkezine ulaşım yaklaşık 25 dakika sürer. Bakü Haydar Aliyev Havalimanı'ndan şehir merkezine gitmek için tercih edebileceğiniz en ucuz yol otobüstür. Havalimanı ekspres otobüsleri 24 saat boyunca her yarım saatte bir hareket eder. Trafiğe göre değişkenlik gösterse de şehir merkezine yaklaşık 40 dakikada gider. Eğer gideceğiniz yer şehir merkezinden farklı bir yerdeyse otobüsün güzergâhında bulunan Köroğlu metro istasyonu durağında inerek metroyu kullanabilirsiniz.

Otobüse binebilmek için Bakü kart satın almalısınız. Havalimanı içerisinden kolaylıkla temin edebilirsiniz. Ulaşım ücreti 1,50 manattır. Dilerseniz havalimanı çıkışında yer alan taksiler ile de şehir merkezine gidebilirsiniz. Taksi ile ulaşım ücreti yaklaşık 20-25 manattır. Taksiye alternatif olarak uber de tercih edebilirsiniz. Daha ucuz ve sabit bir fiyat ile yolculuk edebilirsiniz. Ayrıca özel transfer araçları da farklı bir alternatiftir. Önceden yaptıracağınız rezervasyon sayesinde sizi yolcu kapısında şoför karşılayabilir. Bunun için bu hizmeti veren acenteler ile iletişime geçmelisiniz. 

İzmir Havaalanı

İzmir'de yer alan Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için pek çok seçenek bulunur. Bunlardan biri de belediye otobüsüdür. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ESHOT firması, havalimanı ve şehir merkezi arasından belediye otobüsü hizmeti veriyor. 200, 202 ve 204 numaralı otobüsleri, havalimanına gitmek için kullanabilirsiniz. Ancak otobüslere binebilmek için İzmir’im kart ya da 35 kart bulundurmanız gerekir. Bir diğer seçenek ise HAVAŞ yolu ile ulaşımdır. İzmir veya diğer illerden HAVAŞ otobüsleri seferler düzenler. 24 saat hizmet veren bu otobüsler ile havalimanına ulaşabilirsiniz. İZBAN trenlerinin de havalimanında durağı bulunuyor. Ancak trene binebilmek için İzmir’im kart ya da 35 kartınız olması gerekir. Nakit veya jeton ile tren hizmetinden yararlanamazsınız. Adnan Menderes Havalimanı'na gidebilmek için isterseniz taksi veya özel araç da tercih edebilirsiniz. Gaziemir, Menderes güzergâhında giderek havalimanına ulaşabilirsiniz.