İzmir Tahran Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
31
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Tahran Gezilecek Yerler

Her yıl milyonlarca ziyaretçinin ziyaret ettiği şehirlerden biri olan Tahran, ölmeden önce görülmeye değer tarihi ve doğal güzelliklerin şehridir. Pers kültürüyle ilgilenen ziyaretçiler bu şehre seyahat eder ve müzeleri seven insanlar dünyanın en iyi müzelerinden birçoğunu ziyaret edebilirler. Müzelerin yanı sıra dünyanın en değerli saraylarını ve en güzel parklarını da İzmir Tahran Uçak bileti ile yapacağınız seyahatlerde ziyaret etmenizi öneririz. Kayak tutkunları için de birçok kayak alanı bulunur. Tahran, tarih boyu orta doğu medeniyetinin en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Özellikle binlerce yıl hüküm sürmüş pers imparatorluğunun bölge üzerindeki kültürel etkisi temel tarihi dokuyu şekillendirir. Bunun yanında coğrafi ve etnik güzellikler de ayrıca dikkat çeker. Tahran İzmir uçak bileti ile seyahatinizde görebileceğiniz belli başlı güzellikler şu şekildedir.

Gülistan Sarayı

Şahlar döneminde uzun yıllardır kullanılan ve her yıl binlerce ziyaretçiyi kendine çeken Gülistan Sarayı, Tahran'ı ziyaret ederken şehrin en popüler yapılarından biridir. Kaçar hanedanından Şah Tamas döneminde inşa edilen ve UNESCO Dünya Mirası listesine yazılan saray, Pers kültürünün önemli bir mirasıdır. Saray binasının dış cephesi el yapımı seramiklerle süslenmiştir. İçerideki eşyaların çoğu el yapımı ve sanatsaldır. Gülistan Sarayı'nda fotoğraf çekmek yasaktır. Yılın 6 ayı 09:00 - 19:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Sarayın ana binasına giriş 20.000 İran riyaline, sanat ve müze galerisine giriş ise 100.000 İran riyaline mal oluyor.

Milad Kulesi

435 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek gökdelenlerinden biri olan Milad Kulesi, Tahran'ın merkezinde bulunuyor. Her yıl binlerce turist Tahran manzarasını hayranlıkla izlemek için Milad Kulesi'ne geliyor. İlginç bir mimariye sahip olan Milad Kulesi, 12. katta bulunan seyir platformu ve kulenin içinde 360 derece dönebilen restoranıyla turistlerin ilgisini çekiyor. Tahran'ın tamamını izlerken yerel Tahran yemeklerini deneyebilirsiniz. Tabii ki, önceden rezervasyon yapmanızı öneririz.

Niavaran Sarayı

1958 ve 1968 yılları arasında Pehlevi döneminde inşa edilmiştir. Zamanında ofis binası olarak kullanılsa da günümüzde müze olarak kullanılır. Sarayı gezerken saraydaki halı dokumaları, mobilyalar, avizeler ve birçok değerli eşya görülebilir. Bahçesi de kalenin içi kadar güzel ve görülmeye değer. Çatının demonte edilebilecek şekilde tasarlanmış ve yapılmış olması da oldukça ilgi çekicidir.

Azadi Anıtı

İran'ın en büyük meydanlarından biri olan Meydan-ı Azadi'deki bu anıt, Tahran'ın simge yapılarından biridir. Pers İmparatorluğu'nun kuruluşunun 2500. yılında Muhammed Rıza Şah tarafından yaptırılmıştır. Bu beyaz mermer anıt, kule ve kemer olarak tanımlayabileceğimiz devasa bir eserdir.

İran Ulusal Botanik Bahçesi

Doğayı ve yeşili seven ziyaretçilerimizin olmazsa olmazı olan İran Ulusal Botanik Bahçesi, İran'ın en büyük botanik bahçesidir. Başlangıçta çok küçük bir alanda az sayıda bitki çeşidi bulunan bu bahçe, gün geçtikçe büyüyerek ortalama 150 hektarlık bir büyüklüğe sahip olup, 160.000'e yakın bitki çeşidiyle zengin bir botanik bahçesidir.

İran'da bu bitkiler bazında yetiştirilebilecek bitkilerin yanı sıra her geçen gün soyu tükenmekte olan bitkiler de bulunur. Hem turistler hem de İranlılar tarafından büyük ilgiyle karşılanan bu botanik bahçesi, Tahran'ın merkezinde yer aldığı için insanların stres atabileceği yeşil bir alanın üzerinde yer alıyor.

Laleh Parkı

Burası şehir merkezinde oldukça geniş bir rekreasyon alanıdır. Rahatça nefes almak ve açık havanın tadını çıkarmak için harika bir yer olan park, tıpkı New York'taki Central Park gibi çalışır. Yürüyüş parkurları, piknik ve dinlenme alanları, yeşilliklerle dolu bahçeleri ve ziyaretçileri, yerliler ve  turistlerle dolu bir park olan Laleh Park, dinlenmek için iyi bir tercihtir. Çocuklar için oyun alanları da bulunan bu park haftanın 7 günü 24 saat ziyaretçilere açık olup günün her saatinde dinlenmeye ve gevşemeye yardımcı olur. Şehrin en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Laleh Parkı mutlaka ziyaret etmenizi öneririz. Merkezi bir konumda bulunan ve 7/24 çalışanlarıyla, istediğiniz zaman rahatça gidebileceğiniz, rahatlayabileceğiniz ve temiz havanın tadını çıkarabileceğiniz bir yerdir.

Mellat Parkı

Mellat Park 34 hektarlık alanı ile şehrin en büyük parklarından biri olup Tahran'ın 3. bölgesinde yer alır. Bitki örtüsü, elma ağaçları, kayısı, şeftali, kiraz, hurma ve incir ağaçları gibi çok çeşitli meyve ağaçlarının bulunduğu çok büyük bir parktır. Çok yıllık çiçeklerle çevrili park, zarif bir görünüme sahip. İran tarihinin birçok önemli şahsiyetinin heykellerinin bulunduğu bu parkta, İran halkı için önemli olan kişiler hakkında da bilgi edinebilirsiniz. Parkın merkezine daha yakın bir yerde, çeşmenin üzerinden geçen sarı köprünün çevresinde dinlenmek için kafeler ve yemek yiyebileceğiniz restoranlar var. Ayrıca parkta kayık kiralayarak ve tekne gezintisine çıkarak su üstü parkının keyfini çıkarabilirsiniz. Park tamamen 1947'de inşa edildi ve o zamandan beri sık sık turist ve halka açık bir yer oldu.

İran Halı Müzesi

İran deyince aklımıza dokuma halılar ve kilimler geliyor. Halı dokumacılığı eski çağlardan beri İran için vazgeçilmez olmuştur. 1977 yılında kurulan İran Halı Müzesi'nde en güzel halılar ve kilimler sergilenir. Burada sadece İran'da yapılan halıları değil, diğer ülkelerin İran'a bağışladığı halıları da görebilirsiniz. Burada dokuma halılar 5 ila 500 yıllıktır. Müzede dokuma üzerine farklı dillerde yazılmış 4 bin civarında kitap bulunuyor.

Rıza Abbasi Müzesi

Adını Safevi döneminin ünlü şairlerinden Rıza Abbasi'den alan müzede MS'den 20. yüzyıla kadar farklı dönemlere ait çok değerli takılar, süs eşyaları, çeşitli heykeller, taşlar, tabaklar, vazolar, hat ve minyatürler bulunuyor. Rıza Abbasi Müzesi'nde ayrıca 6.000 civarında değerli kitap barındıran bir kütüphane bulunur.

Ulusal Hazine / Mücevher Müzesi

Safevi döneminden bu yana İran Ulusal Mücevher Müzesi'nde bulunan en değerli mücevherler İran hükümdarları adına toplanmıştır. Burası paha biçilmez mücevherlerle doludur. Derya-i Nur elması, elmas taç, Nadir Şah tahtı ve tavus kuşu tahtı müzede mutlaka görülmesi gereken hazinelerden bazıları.

Ulusal Arkeoloji Müzesi / Bastan Müzesi

Ulusal Arkeoloji Müzesi, İran ve Tahran hakkındaki kadim gerçeklerin öğrenilmesinde çok önemli rol oynayan bir müzedir. Antik çağlardan beri İran kültür ve sanatını çok iyi algılamamızı sağlayan çömlekler, testiler, antika kaplar ve birçok heykel içerir. Ayrıca Persepolis kazıları sırasında bulunan birçok tarihi eseri de bünyesinde barındırır. Müzede dikkat çeken sergilerden biri de "Tuzlu Adam" mumyası. 3-4 M.Ö. 19. yüzyılda bir tuz madeninde meydana gelen kazada ölen bir madencinin cesedinin, tuzun koruyucu özelliğinden dolayı bozulmadan korunmuş olması, birçok müze ziyaretçisini şaşkına çevirir.

İzmir Tahran Uçak Bileti

İzmir Tahran uçak biletinizi erkenden ayırtın.  İzmir Tahran uçak bileti alırken en önemli iki parametrenin zaman ve maliyet olduğu bilinir. Erken rezervasyonla alınan İzmir Tahran uçak biletleri son zamanlarda yapılan alımlara göre büyük avantaj sağlar. İzmir Tahran uçak bileti fiyatlarına veya uçuş saatine göre seyahatinize en uygun filtreyi seçebilirsiniz. Bu, filtre seçenekleri altında İzmir (ADB) - Tahran (THR) arasında istediğiniz uçuşu hızlı bir şekilde seçebileceğiniz anlamına gelir.

İzmir Tahran Uçuşu Kaç Saat Sürüyor?

İzmir Tahran uçuşu 3 saat sürer. Ama uçuşu yapan firma, aktarma olup olmaması gibi durumlardan etkilenebilir.

İzmir Tahran Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Veriyor?

İzmir Gaziemir'de ki Adnan Menderes havaalanı, İzmir Tahran uçuşları için tercih edebileceğiniz tek havalimanıdır. Bu uçuşlarda Tahran'daki İmam Humeyni Havaalanı ya da Mehrabad Havaalanına inersiniz. Bunlar İzmir Tahran uçak bileti alımı kapsamında hizmet verilen havalimanlarıdır.

İzmir Tahran Arası Hangi Şehirlere Uçuş Gerçekleşir?

İzmir Tahran ucuz uçak bileti almak isteyen yolcular, alternatif olarak bulundukları şehirden İzmir Tahran uçuşu veya Tebriz uçuş seçenekleri ile bilet rezervasyonu yapabilirler. İran'da hangi şehirlere direkt uçulabilir; Tahran, Tebriz, Urmiye, İsfahan, Şiraz, Meşhed.

İzmir Tahran Uçuş Seferleri Ne Zaman?

İran'a bu güzergâhta 585 haftalık ve 73 günlük uçuş bulunmaktadır. İzmir Tahran uçak seferleri Cumartesi günleri en ucuz, Pazar günleri ise en yüksek fiyatlı uçuş olarak tariflendirir.

İzmir Tahran Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

İzmir Tahran arasında uçan çok sayıda havayolu bulunur. Bu firmalar arasında Türk Hava Yolları, Mahan Hava Yolları, Pegasus, SunExpress, Anadolu Jet, Atlas jet Hava Yolları sayılabilir. Bu şirketler ile seyahatler aktarmalı veya aktarmasız uçuşlar şeklinde gerçekleşir. “ İzmir Tahran uçak bileti al” kampanyası dahilinde hem direkt uçuşlar hem de alternatif uçuşlar düşünülebilir. Erken rezervasyon fırsatlarından hemen yararlanmak için, Tahran İzmir ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

İzmir Tahran Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Tahran'a gitmeyi planlıyor ama alternatif bir gezi rotası arıyorsanız İran'daki diğer şehirleri de tercih edebilirsiniz. İran'da bir şehir olan Urmiye, Tahran'a çok yakındır. Avantajlı seyahat uçuş talep ekranında gitmek istediğiniz şehir veya havalimanı seçeneklerini seçerek uçuşunuza en yakın havalimanını görebilirsiniz. İsterseniz İzmir Tahran uçak biletleri satın alımları için 7 gün 24 saat satış merkezini arayabilirsiniz.

İzmir Tahran Bilet Fiyatları

İzmir Tahran bilet fiyatları farklı firmalar arasında değişiklik gösterebilir. İzmir Tahran uçak bileti için en iyi fiyatı bulmak adına farklı yöntemler sunulur. Tahran uçuşunuzun tam günlerini henüz belirlemediyseniz tüm ayları seçerek bilet fiyatlarına göre bir plan yapabilirsiniz. En iyi İzmir Tahran uçak bileti fiyatı almak için ayrılmadan kaç hafta önce rezervasyon yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. Eğer seyahat planınız çok esnekse "En Ucuz Ay" İzmir Tahran Uçak bileti tablosuna bakmanızda fayda var. İzmir Tahran uçak bileti için fiyat alarmı kurarak gelişmeleri takip edebilirsiniz. Alternatif seçenekleri ile İzmir konumunuzun dışında Mahan Air Hava Yolları ile Tahran uçak bileti ve İran uçak bileti seçeneklerinden hızlıca faydalanarak biletleme işleminde bulunabilirsiniz. 7 gün 24 saat ucuz İzmir Tahran uçak bileti seçeneklerinden yararlanmak için 0 850 303 82 80 çağrı merkezini arayarak biletleme talebinde bulunun.

İran Ülkesine Uçak Bileti En Ucuz Aylar Hangileri?

İran ülkesine uçak bileti almak istiyorsanız en ucuz aylar olarak sorgulama yapmak için avantajlı seyahat blog veya duyurular kısmından kampanyaları takip edebilirsiniz. Ayrıca Avantajliseyahat menüler kısmında yer alan üye ol seçeneği ile web adresine üye olarak güncel kampanyalardan anında haberdar olun.

Türkiye’den Tahran’a Hangi Şehirlerden Uçuş Var?

Türkiye’den Tahran’a uçuş gerçekleştirmek için İstanbul Tahran uçak bileti veya Ankara Tahran uçak bileti, İzmir Tahran uçak bileti ile direk uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Harici olarak bu illerin dışında uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımızın aktarmalı uçuşlar ile seyahat etmeleri  gerekmektedir.

Tahran İmam Humeyni Havalimanı Ulaşım

İzmir Tahran uçuşları ile yapacağınız seyahat sonunda varacağınız son yer İmam Humeyni havaalanıdır. Şehir merkezine 40 kilometre uzaklıkta bulunan İmam Humeyni havalimanından şehir merkezine ulaşmanın birçok yolu bulunuyor. Taksi, otobüs veya metro gibi ulaşım araçları ile şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca kendi aracınızı da sürebilirsiniz. İmam Humeyni havalimanından şehir merkezine gitmek için kullanabileceğiniz ulaşım yöntemlerinden biri de taksidir. Şehir merkezine taksi ile kolayca ulaşılabilir, bu da hızlı ve konforlu bir yolculuk için harika bir seçenektir. Havalimanında sizi bekleyen Samand, Tvyvtakmry ve Volkswagen taksilerinde konforlu bir yolculuktan sonra kendinizi şehir merkezinde bulacaksınız. Taksi fiyatlarını havalimanının web sitesinde bulabilirsiniz.

Metro

Metro, tercih edebileceğiniz en ekonomik ulaşım yöntemlerinden biri olarak karşınıza çıkıyor. İmam Humeyni havalimanından şehir merkezine metro ile kolayca ulaşabilirsiniz. Sizin için ucuz bir seçenek olan güney bölgesine 1 numaralı metro hattını kullanabilirsiniz. Kuzey bölgesi için yapılmakta olan 3. hat kısa süre içinde hizmete açılacak.

Otobüs

Otobüsler seyahat etmenin bir başka ucuz yoludur. İmam Humeyni havalimanından şehir merkezine, şehir karayolu üzerinde çalışan otobüsleri kullanarak şehir merkezine ulaşmak diğer seçeneklere göre daha ucuzdur. Havalimanından binebileceğiniz otobüsler, uçağınız iner inmez sizi bekliyor olacak.

Şehir İçi Ulaşım

Tahran'da trafik oldukça yorucu ve yoğundur. Binlerce arabanın önünde durup sokaklarda vakit geçirmek istemiyorsanız şehir içi ulaşım için metro veya motorlu taksileri kullanabilirsiniz. Bu ulaşım seçenekleri sizi hedefinize daha hızlı ulaştıracaktır. Şehirdeki otobüsler bir başka toplu taşıma şeklidir. Her bölgede ayrı hattı olan otobüslere binmek için metroda veya otobüs duraklarında bilet satın alabilirsiniz. Taksiler Tahran'da çok popüler çünkü ucuzlardır. Bazı taksilerde sayaç görmezseniz şaşırmayın. Gideceğiniz yeri sürücü ile önceden kararlaştırabilirsiniz.

Tahran'da toplu taşıma hakkında bilmeniz gereken bir kural var. Bazı metro vagonları ve otobüslerin ilk sıraları kadınlara ayrılmıştır. Kadınlar yoğun saatlerde diğer minibüsleri kullanmayı tercih edebilir. Ancak erkeklerin sadece kadınların arabalarına girmesine izin verilmiyor. Toplu taşıma araçlarında bu kurala uymanızı tavsiye ederiz.

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Ulaşım

İzmir Tahran uçak biletleri ile yapacağınız seyahatte başlangıç noktanız olacak İzmir Adnan Menderes havalimanına Gaziemir bölgesinde Havaş otobüsleri, belediye otobüsleri, trenler, taksiler veya özel araçlar ile ulaşabilirsiniz. Ayrıca havalimanında bulunan bir araç kiralama şirketinden araç kiralamak da mümkündür.

Havaş

Çeşme, Alsancak, Karşıyaka-Mavişehir ve Kuşadası'ndan gelen Havaş otobüsleri, havalimanına ulaşım için tercih edilen yöntemlerden bazılarıdır. Bu otobüsler yolcu almakta, önemli noktalarda durmakta veya yolcuları otobüs duraklarına götürür.

Otobüs

Adnan Menderes Havalimanı'na gitmek için 200 numaralı hat (Mavisehir), 202 numaralı hat (Alsancak), 204 numaralı hat (Bornova) kullanın. Kent kartınız yoksa 2, 3 veya 5 bilet alarak belediye otobüslerine binebilirsiniz.

Tren

Havaalanına ulaşmanın en hızlı yolu trenledir. Adnan Menderes havalimanı Sarnıç ve Cumaovası durakları arasında yer alır. Aliağa-Tepeköy arasında sefer yapan İzban treni ile Adnan Menderes Havalimanı'na gidebilirsiniz.

Taksi

Şehir merkezinde her saat kolayca taksi bulabilirsiniz. Havalimanına uzaktan gidiyorsanız taksi şoförleri ile anlaşarak ücreti düşürmeyi deneyebilirsiniz.

Özel Araç

Diğer havalimanlarında olduğu gibi Adnan Menderes havalimanında da uzun molalar yasaktır. Bu nedenle kendi aracıyla gelenlerin kullanabileceği bir kapalı otopark bulunur. Filo 2.237 araç için tasarlanmıştır.

Araba Kiralama

Firmalar, İzmir şehir merkezinde ve Adnan Menderes havalimanında araç kiralama yerleri bulunur. Kiralık aracınız ile havalimanına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.