Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Konya Gezilecek Yerler

Mevlâna Müzesi

Konya ziyaretlerinizde kesinlikle görmeniz gereken bir yer varsa o da Mevlâna Müzesi’dir. Konya’nın adeta bir sembolü haline gelmiş olan bu müze çok eski tarihe dayanmaktadır. Eski bir yapı olmasından ziyade manevi önemi buranın değerini artırmaktadır. Selçuklu döneminde sarayı gül bahçesinin bulunduğu yerde bulunan türbe, Sultânü'l-Ulemâ vefat edilince bu gül bahçesine defnedilmiştir. Daha sonra ise burada bir türbe inşa edilmesi istenmiştir. Ancak Sultânü'l-Ulemâ’nın oğlu Mevlâna "Gök kubbeden daha iyi türbe mi olur" sözü ile türbenin yapılmasına izin vermemiştir. Mevlâna’nın vefatı üzerine ise oğlu Sultan Veled Mevlâna türbenin yapılmasına izin vermiştir. İnşa işlemleri tamamlansa da zaman içerisinde bu bölgeye birçok ekleme yapılmış ve inşa çalışmaları devam etmiştir. Konya uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerlerin başında gelir.

Beyşehir Eşrefoğlu Camisi

Konya’da gezilecek yerler arasında ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer ise Beyşehir Eşrefoğlu Camisi’dir. Günümüze kadar ulaşabilmiş bu cami çok önemli mimari özelliklere sahiptir. Türkmenistan’da inşa edilen camilerin genel özelliği ahşap direkler üzerinde inşa edilmesidir. Bu yöntem ile inşa edilen camiler arasında bulunan Beyşehir Eşrefoğlu Cami bu özelliğe sahip Anadolu’da en büyük cami olma özelliği taşımaktadır. 1296 ve 1299 yılları arasında inşa edilmiş olan cami çok özel mimari yapıya ve işlemelere sahiptir. Özellikle giriş kapısındaki işlemeler insanları hayran bırakmaktadır. Konya ziyaretlerinizde görmeniz gereken yerlerden biridir.
Konya Hakkında


Tarihi ve Kültürel mirasın en yoğun olduğu şehir Konya! Muhakkak her şehrin tarihi ve kültürel özelliği farklıdır yalnız bu şehir kendine has ve muhteşem ihtişamı ile Türkiye’nin yüz ölçümü en büyük şehri olmakla beraber kültürel mirası ile de muhteşem bir kent Konya tarihi çok geniş ve bir o kadar da etkileyici bunun sebebi bir çok millete ve kavime ev sahipliği yapması eski kültürleri iç içe barındırması ile beraber farklı bir zerafeti de üzerinde taşımış bu şehir çok farklı milletlerin devlet adamlarını da konumu özelliği ile içinde taşımıştır.

Konya Nüfusu Hakkında

Konya nüfusu hakkında, son güncel verilere göre takribi 3.300.609 kişi olarak gelişmekte olan kentlerin başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük şehri olma özelliğinin yanı sıra en gelişmekte olan kentlerin başında olmaktadır. Genç nüfusu ile şehir yurt içi ve yurt dışına çokça göç veren illerimiz arasındadır.Dünya’nın en eski yerleşim yeri olan bu şehir UNESCO tarafından Dünya Tarih Mirasına alınmıştır.Dünya’nın en eski şehri olan bu kent tarihi görülesi bir güzelliğe sahip özellikle Çatalhüyük ilçesi tarih kalıntıları ile en eski yerleşim yeridir.Bu şehrin yüz ölçümü 38.873’tür bu rakama göller eklenmemiştir.

Konya Tarihi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Konya şehrinin adı Bizans dönemi İconium olarak telaffuzlarından Türkçeleştirilerek bugün ki ismi olan Konya ismini almıştır. Şehrin en büyük tarih kaynaklarından birisi Anadolu Selçuklu Devletine başkentlik yapması bir çok eser o dönemden günümüze halen  tarihi kalıntıları korunmaktadır. Büyük mutasavvıf Hz.Mevlana Celaleddin Rumi türbesi de Konya’dadır. Türkiye’nin en önemli sanayi kenti olan bu şehir ekonomik olarak en hızlı büyüyen kentlerin en başın da yer alır.Müzelerin ve Antik kentlerin ve tiyatroların bulunduğu şehir yeşil doğası ile de sizlere güzel bir görüntü sunmaktadır.Bir çok müze ve medresenin tarihin arka burçlarına barındırdığı bu şehir de hemen her yerde bir tarihi kalıntı görmekte mümkündür.Tarih kokan sokakları ile kendine özgü bir havaya bürünen bu şehir en fazla Cami’yi de ev sahipliğinde tutmakta Kervansaraylarında bulunduğu bu şehri mutlaka ziyaret etmelisiniz. Türkiye’nin en görkemli olan bu şehrini mutlaka gezilecek yerlerin başında tutmalısınız. Konya uçak bileti alarak bu şehri ziyaret edin. Konya’ya yakın komşu iller şu şekildedir Ankara, Isparta ,Eskişehir ,Karaman ,Antalya, Niğde ve Aksaray illeridir.


Konya Uçak Bileti

Konya Uçak Bileti

Konya, yerleşim yaşam tarzını çok eski dönemlerden günümüze kadar yaşayan bir şehir. Hem konumu hem de tarihsel özellikleri ile uygarlıkların her zaman elde etmek istediği bir şehir olmuştur. Çok eski bir tarihe sahip olan Konya, günümüzde de oldukça önemli kültürel özelliklere sahip şehirlerimizin başında gelir. Gezilip görülecek birçok noktasının olması, şehrin turistik açıdan hareketli olmasına neden olmuştur. Konya uçak bileti alarak da şehri ziyaret edebilir ve gezilip görülecek yerleri inceleyebilirsiniz. Konya’da birçok gezilecek yer olduğu için Konya ziyaretlerinizi kısıtlı sürelerde yapmamanız önemlidir. Konya’ya gitmeden önce gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi edinmeniz de gezinizin daha verimli geçmesine fayda sağlayacaktır. Konya’ya uçuş gösteren havayolları şu şekildedir Türk Hava Yolları Thy , Pegasus Flypegasus , Anadolujet , Atlasglobal , Onur air , Sunexpress havayolları uçuş gerçekleştirmektedir.

Konya'ya Uçuş Gerçekleştiren Havayolları,

Konya İstanbul uçak bileti alarak direk uçuş yapabilirsiniz. Konya’ya uçuş gösteren havayolları şu şekildedir Türk Hava Yolları Thy , Pegasus Flypegasus , Anadolujet , Atlasglobal , Onur air , Sunexpress havayolları uçuş gerçekleştirmektedir. Konya İzmir Uçak bileti alarak direk uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’nin hemen hemen her noktasından direk uçuş alan bu il yurt dışı uçak bileti alarak diğer ülkelere uçuş sağlamaktadır. Yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti kampanyalarından yararlanmak için web adresimizi takip etmeyi unutmayın. Avantajlı biletin adresi!

Konya’ya Ulaşım

Konya’ya Ulaşım

Konya’ya ulaşım için farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Karayolu ile birçok şehirden ulaşım sağlandığı gibi Konya’da tren hattı da bulunmaktadır. Özellikle Ankara Konya hızlı treni tren yolculuğu sayısını artırmıştır. Hızlı bir ulaşım gerçekleştirmek isteyenler ise Konya uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirler. www.avantajliseyahat.com adresinden en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak bütün bilet işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Konya’ya direk uçak seferleri mevcut olduğu gibi aktarmalı olarak da şehre uçak seferleri düzenlenmektedir. Sizlerde sorunsuz bir şekilde uçak biletinizi almak istiyorsanız bizleri her zaman tercih edebilirsiniz.