Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Mardin Gezilecek Yerler

Dara Antik Kenti

Geçmişte Yukarı Mezopotamya’nın en önemli yerleşim yerlerinden biri olan bu bölge tarih boyunca birçok uyarlığın hakimiyeti altına girmiştir. Dara Antik Kenti Mardin ilinin güneydoğu bölgesinde bulunmaktadır. Ortalama olarak otuz kilometre uzaklıkta bulunan bu antik kenti gezilerinizde görmeniz gereken önemli yerler arasında yer almaktadır. Çok geniş bir alana yayılmış olan bu kent kaya içine oyulan evlerden oluşmaktadır. Ayrıca kentin koruması da düşünülmüştür. Dört kilometre uzunluğunda olan bir sur kenti korumaktaydı. Günümüzde ise bu kenti ziyarete açık bir şekilde turistleri ağırlamaktadır. Dara Köyü’nde bulunan Dara Antik Kenti Mardin uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken önemli yerlerden biridir.

Beyazsu

Mardin ziyaretlerinizde tarihi eserleri gezmenizin yanı sıra doğal güzellikler de görmek istiyorsanız Beyazsu’yu ziyaret edebilirsiniz. Beyazsu Nusaybin Midyat karayolu üzerinde 20.kilometrede bulunmaktadır. Midyat ilçesine ortalama olarak 20 kilometre uzaklıkta bulunan bu yer berrak suyu ve serin havası ile insanlar arasında ünlenmiştir. Ailecek dinlenebileceğiniz ve harika vakit geçirebileceğiniz yerlerden biri olan Beyazsu aynı zamanda turizme kazandırılması içinde bazı çalışmalar yapılmıştır. İnsanların yemek yiyebileceği ve dinlenebileceği yerlere sahip olan bölgede mükemmel vakit geçirebilirsiniz. Mardin gezilerinizde doğa ile iç içe olmak ve doğa güzelliğini görmek istiyorsanız Beyazsu’yu ziyaret edebilirsiniz.Mardin Hakkında

Mardin Hakkında

 

Dicle ve Fırat Nehirleri arasında kalan bu şehir medeniyetlerin en eski merkezi Mezopotamyaya kucak açmaktadır. Medeniyetlerin iç içe ve çok uluslu yaşadığı bu tarihi yerde toplum iç içe kavimleri de barındırmıştır. Türk Turizmi açısından önemli bir yere sahiptir farklı Dinlere ev sahipliği yapmış bu şehir tarihi ile de sizleri etkileyecektir.Mardin hakkında bir çok bilgi bulunmakla beraber Türk mutfağına da en büyük katkıyı sağlayan illerden bir tanesidir.Son nüfus sayımı ile en kalabalık 26’cı şehirdir bu kentin güncel nüfusu 796.237’dir Mardinin yüz ölçümü 8.858 kilometredir ve 10 ilçesi bulunmaktadır. Tarihi 3000 seneyi aşkın olan bu kent halen günümüze bir çok eser taşımıştır Paleolitik Çağ’a ev sahipliği yapmış bu şehir de eski tarihi kalıntılar halen bulunmaktadır.Buradaki nüfusun %80’i tarıma dayalı işlerde çalışmaktadır. Hoşgörü ve Medeniyetlerin beşiği olan bu şehir Açık hava müzesi ile görülmeye değer kentin farklı noktalarında hemen hemen her yere ulaşım sağlamanız kolay şehrin iç yapısı taştan oluşan evleri ve dar ara sokakları ile gezinize keyif katmaktadır. Tarihi ve şehrin sıra evleri gezinize keyifle eşlik edecektir.Suriye ile kapı komşusu olan bu il Şırnak ve Diyarbakır,Siirt,Batman ve Şanlıurfa illerine komşudur. Şehrin Hava ulaşımı kolaylık göstermekte ve Mardin Havalimanı şehrin yakın noktasında bulunmaktadır. Mardin İstanbul Uçak Bileti alarak direk uçuş yapabilir ve Mardin Ankara Uçak bileti ile aktarmasız uçuşlar sağlayabilirsiniz. Web adresimiz de bulunan sorgulama ekranından ucuz uçak bileti satın alabilir ve 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerinden Kredi kartınız ile 3d güvenli ödeme yöntemi ile en uygun uçak biletine sahip olabilirsiniz. Avantajli uçak bileti’nin tek adresi!

Mardin Uçak Bileti

Mardin Uçak Bileti

Bir büyük şehir olan Mardin bir milyona yakın nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 26.şehridir. Güney Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden biri olmasının yanı sıra Suriye ile sınır olan şehirlerimiz arasındadır. Konumunun yanı sıra Mardin tarihi ile de oldukça eski bir yerleşim yeridir. Binlerce yıllık tarihi ile günümüze kadar gelen Mardin, birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Eski bir tarihe sahip olması ile şehirde bulunan tarihi değerler de bir o  kadar fazladır. Mardin uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde bu yerleri gezerek tarihi mirasları yerinde görebilir ve şehrin önemini bir kez daha anlayabilirsiniz. Mardin’de birçok gezilecek yer olduğu için gezileriniz öncesinde bu yerler hakkında araştırma yapmanız oldukça faydalı olacaktır.Mardin uçak bileti satın almak için web adresimiz de bulunan sorgulama ekranından size en uygun uçak bileti sorgulayarak satın alabilirsiniz.Mardin'e uçuş gerçekleştiren firmalar Türk hava yolları Thy,Pegasus Flypegasus,Anadolujet,Sunexpress,Onurair,Atlasglobal ve diğer firmalar olmak üzere bir çok firma direk olarak uçuş sağlamaktadır. Yurt içi uçak bileti ve Yurt Dışı uçak bileti alırken en uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanabilmek için web adresimizden kampanyaları takip etmeniz yeterlidir. Avantajli seyahatin tek adresi!

Mardin’e Ulaşım

Mardin’e Ulaşım

Mardin’e ulaşım seçeneklerini değerlendirerek sizlerde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Karayolunu tercih edenler otobüs seferlerini kullanarak şehre ulaşım sağlayabilir. Ancak uzak şehirlerden gelecek olanlar karayolu haricinde sadece havayolu ulaşım seçeneğini tercih edebilirler. Havayolu sayesinde kısa süreler içerisinde şehre ulaşım sağlanabilir. Mardin uçak bileti almak içinse www.avantajliseyahat.com adresinden en uygun fırsatlarla uçak biletinizi. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak bileti iptal, değiştirme ve iade işlemlerinizi gerçekleştirebilir ve en uygun Mardin uçak bileti ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Birçok şehirden direk uçak seferleri olduğu gibi bazı şehirlerden de aktarmalı olarak Mardin’e havayolu şirketleri tarafından uçak seferleri düzenlenerek ulaşım ihtiyacı karşılanmaktadır.