Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Muş Gezilecek Yerler

Malazgirt Kalesi

Muş şehrini ziyaret ettiğinizde karşınıza gezmeniz gereken birçok yer çıkacaktır. Bunlardan biri olan Malazgirt Kalesi ise gezip görmeniz gereken yerlerden biridir. Kalenin inşası çok eski tarihlerde yapılmıştır. Ayrıca birçok savaşa tanıklık etmiştir. Kalenin bu geçmişinde ise birçok yıkıma sahne olmuştur. Günümüze kadar gelen sürekçe kalede birçok onarım gerçekleşmiştir. İslam tarihi ve Bizans dönemi için oldukça önemli bir kale olan Malazgirt Kalesi’nin günümüzde de onarımları sürmektedir. Muş ilinin Malazgirt ilçesinde bulunan kalenin iki sunu onarılmıştır. Çevresinde yapılan düzenlemeler ile gezilip görülebilecek bir yer haline gelmiştir. Muş uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken yerlerden biridir.

Ulu Cami

Muş’un en eski camilerinden biri olan Ulu Cami şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerler arasında yerini almaktadır. Cami’de herhangi bir kitabe bulunmamaktadır. Bu nedenle kesin bir bilgi ile caminin ne zaman ve kimin tarafından yaptırıldığı bilgisi yoktur. Ancak ulaşan rivayetlere göre 979 yılında Şeyh Muhammedi Mağribi tarafından bu cami inşa edilmiştir. Moloz taşlardan inşa edilen bu cami tek minarelidir. 1966 yılında oluşan depremde cami yıkılmıştır. 1968 yılında ise cami tekrar inşa edilmiş ve günümüzdeki görünümünü almıştır. Muş’un en eski camilerinden olması nedeni ile günümüzde çokça ziyaret edilen yerlerden biridir.Muş Hakkında

Muş Hakkında

İlk çağlar da Urartuların yerleşimi ile başlayan muş geçmişin ve tarihin izlerini halen korumaktadır. Muş kavimlerin ve bir çok medeniyetin adeta düzlüğünde ev sahipliği yapmış görülmesi gerekn bir yerdir. M.Ö 2000’li yıllara kadar dayanan bir tarihe sahip bu şehir dağ ve tepelerin düzlükleri içerisinde kurulmuştur. İlk çiviyazı kalıntıları Asurlulara kadar uzanmaktadır burada bir çok anıt yazı ve kitabe görülmesi mümkündür.Asur kaynaklarından edinilen bilgilere göre Doğu Anadolu’nun  bilinmeyenlerle dolu karanlık tarihi ile bir çok parça parça beyliğe ev sahipliği yapmıştır. Daha sonrasında bu şehir de Medler yaşamıştır bu dönemde halkın ve toplumun yaya olarak dağlar da yaşadığı görülmektedir. Daha sonra ki bir tarihte ise Muş Malazgirt  Savaşı ile Anadolu’nun Türkleşmesine yol açmıştır Muş Malazgirt’den dönemimize kadar 1000  yıldır Türk-İslam örğüsünde yaşamaktadır. Muş kentinde çıkartılan tarihi anıtlar ve kültürel miraslar Ankara Anadolu Müzesi, Erzurum , Van ve Diyarbakır da müzelerde sergilenmektedir.Türk tarihine bakıldığın da geleneksel yapı hakimiyetinin halen Muş ilinde devam ettiği görülmekte.Kendine has örf ve adetleri halen barındıran bu şehir de bir çok gelişmekte olan tesis ve faaliyet alanları mevcuttur.Muş Havalimanı şehrin yakın merkezinde kalması ile havayolu ulaşımın da en çok tercih edilen ulaşım şeklidir.Muş Ankara uçak bileti ve Muş İstanbul Uçak bileti alarak direk uçuşlar yapmanız mümkündür. www.avantajliseyahat.com adresinden sorgulama yapabilir dilerseniz kredi kartınızla 3d güvenlik işlemi kullanarak 0 (850) 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz. Avantajli uçak bileti adresi!

Muş Uçak Bileti

Muş Uçak Bileti

Türkiye’nin önemli şehirlerinden biri olan Muş oldukça eski bir tarihe sahiptir. Muş adının kim ve ne zaman konduğu tam olarak bilinmemektedir. Bu konuda çeşitli rivayetler vardır. Oldukça eski bir yerleşim yeri olması şehri önemli hale getirmekte. Yapılan tarihsel çalışmalarda ise şehrin milattan önceki dönemlere uzanan bir tarihe sahip olduğu görülmektedir. Uzun yıllar boyunca farklı uygarlıklar şehirde hakimiyet sahibi olmuştur. Çoğu uygarlık ise birçok eserini Muş’a bırakmış ve bunlardan birçoğu hala günümüzde insanlar tarafından ziyaret edilmektedir. Muş uçak bileti alarak sizlerde şehri ziyaret edebilir ve bu harika yapıları yerinde görebilirsiniz.Muş uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresinden kolayca uçak bileti satın alabilirsiniz. Muş Havalimanı uçuş yapan firmalar Thy Türk hava yolları, Pegasus Fly Pegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair ve bir çok uçak firması faaliyet göstermektedir. Kredi kartınız ile 3d güvenli ödeme imkanı ile  0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Bitin avatanjlı yolu !

Muş Ulaşım

Muş’a Ulaşım

Muş’a ulaşım için farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Karayolu tercih edenler kendi özel araçları ile veya otobüs firmaları tarafından düzenlenen otobüs seferlerini kullanarak şehre ulaşım sağlayabilirler. Diğer taraftan şehirde demiryolu da bulunmaktadır. Tren yolu kullanılarak da şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler ise Muş uçak bileti alarak havayolları şirketleri tarafından düzenlenen uçak seferlerini tercih edebilirler. Muş uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Hızlı bir şekilde biletinizi almak ve diğer bütün işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her zaman bizleri tercih ederek seyahatlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.