Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Nevşehir Gezilecek Yerler

Göreme Açık Hava Müzesi

Nevşehir gezilerinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. Göreme Açık Hava Müzesi mağaralardan oluşan bir yerdir. Bu mağaralar eski zamanlarda yaşam alanları olarak kullanılmaktaydı. Özellikle milattan sonra 4.ve 13.yüzyıllar arasında bu alanlarda manastır hayatı yaşanmıştır. Bu tarihler arasında çok yoğun olarak manastır faaliyetleri gösterilmiştir. Mağaralar kiliseler, şapeller, yemekhaneleri olarak kullanılmıştır. Diğer taraftan buranın önemli bir yer olmasının diğer bir nedeni ise manastır hayatının ilk olarak burada gerçekleştiği bilinmesidir. Yapılan tarihi çalışmalarda bu alanlarda çok önemli tarihi eserler bulunmuştur. Günümüzde insanların gezip görebileceği bir yer olarak sunulmaktadır. Nevşehir uçak bileti alarak bu alanı ziyaret edebilir ve eski tarihi yerine görebilirsiniz.

Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi

Üç Güzeller (Çatalkaya) Seyir Tepesi Nevşehir ilinin Ürgüp ilçesinde bulunmaktadır. Ürgüp ilçesinin 5 kilometre uzaklığında bulunan Üç Güzeller şehrin en önemli yerlerinden biridir. Buraya yılda çok miktarda turist gelerek ziyaret etmektedir. Üç adet peribacasının bulunduğu bu bölgenin en önemli özelliği bir tepe olmasıdır. Yüksek bir yerde olması ve üç adet peribacasının olması insanların burayı sürekli olarak ziyaret etmesini ve özellikle fotoğraf çekmesine elverişli bir yer olmasıdır. Mükemmel bir manzarasının olması insanlar tarafından sıklıkla ziyaret edilmesine neden olmaktadır. Nevşehir gezilerinizde hem fotoğraf çekmek hem de harika bir manzara izlemek için Üç Güzeller ziyaret edilebilir.
Nevşehir Hakkında

Nevşehir Hakkında

Nevşehir tarihi ve kültürü ile şüphesiz sizleri büyüleyecek bir şehir İç Anadolu da yer alan bu şehir 18 yüzyılda Osmanlı Dönemi “yeni kent” adını almıştır.Bir çok uygarlığa ev sahipliği yapan bu şehir turizm kentlerinin başında gelmektedir Peri bacaları ile el oymacılığı ile eski uygarlıkları misafir etmiş bu şehir jeolojik yapısı ile çok önemli bi yere sahiptir.Pers Dönemi kral yolu ve Selçuklu Döneminde İpek yoluna sahiplik etmiştir.Bir çok Dine ev sahipliği yapan kent Osmanlı dönemi Hristiyan topluluğu içerisinde yaşamış ve hoşgörü simgesi olarak onlar için kiliseler inşa edilen bu şehir de bugün halen bu izler korunmaktadır.Dört mevsimi ayrı ayrı güzel olan bu kentin kış aylarında peri bacalarını görsel bir şölen eşliğinde muhteşem manzaraya sahip olan yer adeta insanları alıp uçsuz bucaksız yerlere götürmektedir.UNESCO Dünya  Doğal ve Kültürel Miras Listesine 1985 yılında girmiştir. Bu ilimize senelik 1.800.000 civarın da senelik turist ziyareti alan bu kentte 5 adet müze ve 13 adet ören  yeri ve 350 kilise bulunmaktadır 8’i açılmış toplam 200 yer altı şehri olmak üzere 1’de antik şehir olan “sobesos” bulunmaktadır.Farklı toplulukları aynı yeryüzende ve sade iç içe olmak üzere yaşayan bu kent insanlığa dair modern bir toplumu içine almıştır.Ziyaret listenizin başında yer alacak bu kenti mutlaka ziyaret etmelisiniz.Nevşehir havalimanı merkez konum da bulunmakta ve havayolu en çok kullanım gören bir ağ’a sahiptir Nevşehir uçak bileti alarak burayı ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir İstanbul uçak bileti ve Nevşehir İzmir uçak bileti alarak bu şehri ziyaret etmeniz mümkündür.Nevşehir havalimanına uçuş yapan firmalar şu şekilde Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus Anadolujet Onurair Atlasglobal Sunexpress gibi bir çok firma buraya uçuş göstermekte en uygun uçak biletlerinden faydalanmak için kredi kartınız ile 0 850 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Biletin avantajli hali!

Nevşehir Uçak Bileti


Nevşehir Uçak Bileti

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden biri olan Nevşehir, gezilip görülmesi gereken yerlerin başında gelmektedir. Kapadokya bölgesinde bulunan şehirde çok önemli turistik bölgeler bulunmaktadır. Çok eski bir yerleşim yeri olması şehrin önemini kat kat artırmaktadır. Farklı uygarlıklar tarafından inşa edilen eserler insanların her zaman dikkatini çekmeyi başarmıştır. Diğer taraftan Nevşehir’de oluşan doğa olayları nedeni ile oluşan şekiller ve mağaralar da çok önemli bir yere sahiptir. Dünyada nadir olan doğa şekillerinin bulunması hem yurtdışından hem de yurtiçinden sürekli olarak ziyaretçilerin akınına uğramaktadır. Nevşehir uçak bileti alarak şehre uçak ile ulaşabilir ve şehri gezme şansını elde edebilirsiniz.Thy Türk Hava Yolları Pegasus Flypegasus Anadolujet ve atlasglobal sunexpress onur air gibi bir çok firma ile uçuş gerçekleştirmeniz mümkündür.

Nevşehir’e Ulaşım

Nevşehir’e Ulaşım

Nevşehir’e ulaşım gerçekleştirmek isteyen kişiler farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Karayolu bu konuda uygun bir seçenek olabilir. Çevresinde birçok ilin bulunması bu illerden kolay bir şekilde karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. Eğer tren yolu ile ulaşım sağlanmak isterse bu durumda Kayseri’ye tren ile ulaşılıp oradan otobüs seferleri ile Nevşehir’e ulaşım sağlanabilir. En hızlı ulaşım ise uçak ile sağlanmaktadır. Nevşehir uçak bileti alarak sizlerde hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Nevşehir uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Hızlı bir şekilde biletinizi almak ve diğer bütün işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her zaman bizleri tercih ederek seyahatlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.