Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Odessa Gezilecek Yerler

Odessa'nın cazibe merkezlerinden biri olan Delibassos Fukaya Caddesi, günün her saatinde hareketli bir yer. Kışın soğuk olduğu için bu yolda yürümek biraz zor ama özellikle bahar ve yaz aylarında Delibasovskaya'da geçirmek en iyisi. Yollar arabalara kapalı olduğundan burada alışveriş yapabilir, yerel lezzetleri tadabilir ve Odessa'nın şehirli ruhunu kolayca yaşayabilirsiniz. Deribasovskaya caddesine gitmek için 137 numaralı otobüse binebilirsiniz. Biraz pahalı ama şehrin merkezinde kalmak istiyorsanız burada listelenen otellerden birini tercih edebilirsiniz.

Primorsky Bulvarı

Odessa'nın sunabileceği çok şey var. Kültür ve tarih kokusuyla Odessa, sokakların ve bulvarların şehridir. Soğuk havaya rağmen çoğu insan zamanını bu toplu rotalarda geçiriyor. Şehrin en ünlü caddelerinden biri olan Primorsky Bulvarı, mimari dokusuyla diğerlerinden ayrılıyor. Bu cadde bir açık hava müzesi olarak adlandırılabilir. Caddesi üzerinde birçok tarihi yapı bulunur. Eski borsa binası, mimarisinin güzelliğinden etkilenen yapılardan biridir. Odessa'nın kentsel ruhunu anlamak için Primorsky Bulvarı'nı mutlaka ziyaret edin. 500 metre uzunluğundaki cadde ıhlamur ve çınarla kaplı. İstanbul Parkı, 2. Odessa'daki tatilinizi, Catherine Anıtı, Yunan Parkı, Vorontsov Sarayı ve Odessa Arkeoloji Müzesi gibi şehrin ikonik yerlerine ev sahipliği yapan Primorsky Bulvarı'nı görmeden bitirmemelisiniz.

Potemkin Merdivenleri

Eskiden dev merdiven ve Bulvar merdiveni olarak bilinen bu ikonik konum, birçok şehirlinin uğrak yerlerinden biridir. Dünyanın en popüler 10 merdiveninden biri olarak kabul edilen Potemkin merdivenlerini görmek için her yıl binlerce turist burada toplanıyor. Eizenstein'ın yönettiği 1925 tarihli “Battleship Potemkin” filminde bu merdivenlerden bir bebek arabasının düştüğü yerde anılan Pochomkin, uluslararası bir üne sahiptir. Bu merdivenin üst kısmı 192 basamak olup 12,5 metre genişliğinde olduğu bilinir. 1841 yılında tamamlandığı bilinen Potemkin merdivenleri, hayali bir görünüme sahip. Bu merdivenlerden, uzaktan sonsuz gibi görünen Odessa limanının manzarasına da ulaşabilirsiniz. Merdivenlerin başındaki beşinci Richelieu heykeli sanatseverlerin ilgisini çekti.

Odessa Opera Binası

Birçok kültür ve sanat eserine ev sahipliği yapan Odessa'yı Ukrayna'nın kültür merkezi ile karşılaştırmak yerinde olacaktır. Bir zamanlar Sovyet kontrolüne giren şehir, gençlerin bale, müzik ve opera gibi sanatlarda yoğun olarak yetiştirildiği bir bölgeydi. Bu nedenle, görkemli Odessa Opera Binası'nın şehrin simge yapılarından biri olması şaşırtıcı değildir. Ukrayna'nın en eski binası olarak kabul edilen opera binası, gören herkesi büyülüyor. İlk olarak 1810 yılında yapıldığı bilinen binası, 1887 yılında restore edilmiş ve büyük bir yangın sonucu halka açılmıştır. Seyirci salonunun Fransa'nın Rokoko tarzında inşa edildiğini görebilirsiniz. Opera Salonunun mükemmel ses efektleri sayesinde ses, salonun en uzak köşelerine hiçbir şey kaybetmeden iletilebilir. Bu tarihi yapıyı gezerken yeşil alanlarda ve çevredeki kafelerde mola vermek için vakit geçirebilirsiniz.

Duke de Richelieu Anıtı

Primorsky Bulvarı'nda bulunan bu heykel, Odessa'nın en ilginç sanat eserlerinden biridir. heykelinin adı, Odessa şehrinin kurucusu Duc de Richaliu'dan geliyor. Odessa ile ilgili hemen hemen her şey şehrin kurucularına göndermeler içeriyor. 1794'te Odessa belediye başkanı Richariu, 11 yıl boyunca bu görevi üstlendi. Bu politikacı, eylemleri ve kişiliğiyle insanlar tarafından sevildi ve Odessa'dan sonra Fransa Cumhurbaşkanı olarak ünlendi. Odessa'nın inancına göre, Duc de Richaliu anıtına dokunan herkes başarılı ve zengin olacak. Turistlerle çevrili bu anıt kesinlikle görülmeli.

Portakal Anıtı

Portakal Anıt, Zhvanetskii Bulvarı'nda yer almaktadır. Portakal, Odessa tarihinde ilginç bir yere sahiptir. 18. yüzyılda kentin gelişmesi için bir limana ihtiyaç olduğu düşünülürdü. Ancak, o zamanki hükümdar İmparator Paul mali destek bıraktığı için limanın inşaatı yarım kaldı. Bu nedenle, ona portakal da dahil olmak üzere tropikal meyveler göndererek kralı memnun etmek istediler. İmparator Paul, tropikal meyveleri dağıtırken limanın yapımını desteklemeye devam etti. Bu nedenle Odessa'nın turuncu bir anıtı var. Çok ilginç bir tarihe sahip olan bu anıt, Odessa gezisi için mutlaka listenize eklenmeli.

Belverede Kolonları

Potemkin merdivenleri ile Odessa Limanı arasında yer alan Belvedere Sütunu, turistlerin ilgisini çeken yerlerden biridir. Bu ikonik yapı, 19. yüzyılda Helenistik mimari anlayışıyla inşa edilmiş ve Odessa'ya güzelliğini kazandırmıştır. Buraya gitmek istiyorsanız önce Primorsky Bulvarı'na gitmelisiniz. Bulvarı üzerinde Volonzev Sarayı'nın tam karşısında sütunları görebilirsiniz. Ne yazık ki, sütunların tarihi hakkında hiçbir bilgi yoktur. Ancak Belvedere'nin sütunları, Helenistik mimarisi nedeniyle dikkat çekiyor ve şehrin en önemli yapılarından biri olan kalenin karşısında.

Odessa Nümizmatik Müzesi

Ukrayna'nın kültür merkezi olarak kabul edilen Odessa, şehrin her yerinde müzelere sahiptir. Müzenin bu şehri gezmek için en az bir gün alacağına şüphe yok. Paralı bir müze olan Nümizmatik Müze, Odessa'nın kalbinde 33 Hretska Caddesi üzerinde yer alır. Müzede Ukrayna, Rusya ve kuzey Karadeniz bölgesinde yapılan kazılarda çıkarılan eski sikke ve sikkeleri görebilirsiniz. Para ve madeni para tarihlerinin Orta Çağ'a kadar uzandığı bilinir. Müzede sadece para değil, aynı zamanda Kuzey Karadeniz bölgesine hakim olan uygarlıklara ait objeler, çanak çömlekler ve diğer sanat eserleri de sergileniyor. Nümizmatik Müzesi, geçmişin kalıntılarına ek olarak, Ukrayna'nın güncel para birimi göstergelerini ve modern basılmış madeni paraları da sergiliyor. Dünyaca ünlü Para Birimi Müzesi, düzenli olarak uluslararası sergilere ve kültürel etkinliklere ev sahipliği yapar. Kentin kültürel yaşamına önemli katkılarda bulunan müze,  halkın da katıldığını gösteriyor.

Batı ve Doğu Sanatları Müzesi

Batı ve Doğu Müzesi 1923'te kuruldu. Odessa'nın kültür merkezi olmasında bu müzenin önemli bir rol oynadığını söylemek abartı olmaz. Müzesi, dünyanın dört bir yanından sanatçıların toplam 2000 eserini sergilemesiyle biliniyor. 1856'dan 1858'e kadar, dönemin en ünlü mimarlarından biri olan Otton tarafından tasarlanan müze binası, özünde bir saray görünümündedir. Heykel, resim ve çeşitli aksesuarlar, sanat tarihi açısından ülkenin en iyisi olan Ulusal Batı Sanatı Müzesi'nde bulunuyor. Doğu ve Batı kültürünün kalıntılarını sergileyen bu müze, Budist heykelcikleri ve Japon silahlarıyla temsil edilen resim ve heykellerle Batı kültürünü ifade ediyor. Ülkenin en iyi müzesi olan Rubens, Caravaggio, Frans Hals, Janfanskell ve Abraham Bluemart gibi dünyaca ünlü sanatçıların büyük ölçekli sergilerini görebilirsiniz.

Odessa Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji ile ilgileniyorsanız, Odessa Arkeoloji Müzesi tam size göre. 1825'ten beri faaliyet gösteren müze, Ukrayna'nın en eski arkeoloji müzesi unvanını taşıyor. Odessa Arkeoloji Müzesi'nin ayrıca bir bilimsel enstitüsü vardır. Orta Çağ tarihinin arkeolojik çalışmaları ve Kuzey Karadeniz bölgesinin arkeolojik çalışmaları da burada yürütülür. Müze, antik Yunanistan'dan Mısır'a ve Karadeniz'e kadar çok kapsamlı bir eser koleksiyonu sunuyor. Müze, geniş madalyon koleksiyonuyla dünyaca ünlüdür. Bu müzede toplam 50.000 adet sikke sergilendiği bilgisine aittir. Para ve madeni paraların yanı sıra, kuzey Karadeniz'deki uygarlıklardan eski Mısır sarkovaları, papirüs, hiyeroglif taş tabletler, çanak çömlek ve çanak çömlek gibi eserleri de görebilirsiniz.

Puşkin Müzesi

Birçok tatilci için Ukrayna çekici ve ucuz bir tatil yeri çünkü vizesiz euro ve dolar tarifelerinden daha ucuz tarifeler sunuyor. Ucuzluğu ve ulaşılabilirliğinin yanı sıra müzelerin, sanat galerilerinin ve tarihi ortamların tüm beklentilerini karşılayan Odessa, çok yönlülüğü ile görenleri şaşırtıyor. Uzun yıllar süren Sovyet idaresi sonucunda opera, bale, müzik ve heykel gibi birçok sanat türü kentte büyük ilgi görmüştür. Şehirdeki birçok müze arasında Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi popülaritesi ile dikkat çekiyor.

Müzede aynı adı taşıyan Alexander Puşkin, 1799 doğumlu ve şiirleriyle edebiyat dünyasına yön vermiş bir sanatçı. Edebiyatındaki realite akımının temsilcisi olan Puşkin'in şiir yazmaya 11 yaşında başladığı bilinir. Rus edebiyatındaki bu önemli isim, ürettiği eser saldırgan olarak algılandığı için bir süre Rusya tarafından yasaklandı. Çok ilginç bir ölüm nedeni olan Puşki'nin eşine çok düşkün bir eş olduğu biliniyor. Karısına olan aşkını sık sık şiirlere yansıtan Puşkin, karısını taciz eden George isimli bir adamla girdiği düelloda vurularak öldürüldü.

Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi otel bölgesinde yer alır ve kolayca erişilebilir. Kolay erişime sahip bu müze için zaman ayırın. 1823 yılında kurulan Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi, Rus edebiyatının kurucusu şairin tüm eserlerini ve kişisel eşyalarını, okuduğu kitap ve mektuplarını sunuyor. müze binasının özel bir anlamı var çünkü şairin Rusya'dan kovulduğunda Odessa'da yaşadığı yerdi. Puşkin Güzel Sanatlar Müzesi'ni her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. 18 yaş altı ziyaretçilere ücretsiz Müzeye giriş 200 ila 400 ruble (yaklaşık 20-30 TL) arasında değişiyor.

Odesa Katakompları (Yer Altı Müzesi)

Odesa Yeraltı Mezarları veya Yeraltı Müzesi, ilginç atmosferi ve gizemli yapısıyla dünyanın her yerinden turistleri ağırlıyor. Buraya yer altı şehri demek yanlış olur. Ağırlıklı olarak yeraltı mezarlarından oluşan müze, labirenti andıran yapısıyla görenleri şaşırtıyor. 19 gün ve 20 gün 19. yüzyılda Odessa'nın kireçtaşı ihtiyacını karşılamak için yapılan arkeolojik kazılarda ilgili yeraltı katmanlarının bulunduğu bilinir. Odessa'nın ünlü caddelerinde ve ilginç müzelerde vakit geçirdikten sonra şehrin bodrum katını keşfetmek, ömür boyu unutamayacağınız bir deneyim olacak. Odessa yeraltı, ziyaretçilerine askeri sığınaklar, maden müzeleri, duvar salonları ve yeraltı kiliseleri dahil olmak üzere birçok tarihi unsur sunuyor. Yeraltı müzesinin 60 metre derinliğinde ve 2.500 kilometre uzunluğunda olduğu biliniyor. Yeraltı müzesinin fareler ve yarasalarla beslenen hobitlere ev sahipliği yaptığına dair söylentiler var.

İlginç Bilim Müzesi

Diğer müzelerde sergilenen eserlere dokunmak yasak olduğundan bu müzede ücretsizdir. Müze ziyaretçileri burada sergilenen nesnelere dokunabilir ve bilimsel deneylere katılabilirler. Hem yetişkinlerin hem de çocukların keyifle gezebileceği bu müzeyi ailenizle birlikte beğeneceğinizi umuyoruz. Özellikle çocuklarınızla Odessa'ya gittiyseniz bu müzeyi görmeden gezinizi bitirmemelisiniz. İlginç Bilim Müzesi'nde fizik ve kimya gibi bilim dallarını şakacı bir şekilde gözlemleyebilir, bilimsel araştırmalarınız kapsamında buluşları deneyimleyebilirsiniz. Çocukların bilimi uygulamalı olarak öğrenebilecekleri bu müzede düzenlenen etkinlikleri takip ederek seyahat tarihinize özel etkinliklere katılabilirsiniz. İlginç Bilim Müzesi 7/24 ziyaretçilere açıktır ve her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlamaktadır.

Odessa Uçak Bileti

Ukrayna Havayolları ile ucuz Odessa uçak bileti fırsatlarından yararlanabilirsiniz. 7 gün 24 saat tüm hava yolları seçenekleri ile Ukrayna uçak bileti, Zaporijya uçak bileti seçenekleri ile Ukrayna ülkesini keşfedebilirsiniz.

Hangi Havayolları Odessa’ya Uçuş Sağlıyor

İstanbul - Odessa uçak bileti rotası seçiminde uçuş seferleri bulunan en popüler 3 hava yolu şirketi: Türk Hava Yolları, Pegasus ve AnadoluJet hava yolları bulunurken bunun yanı sıra Pobeda, Ukrayna Havayolları ve Scat Airlines gibi pek çok popüler havayolu uçuş gerçekleştirmektedir.

Türkiye Odessa Uçak Bileti Var Mı?

Türkiye Odessa uçak bileti ve İstanbul Odessa uçak bileti başta olmak üzere Ukrayna uçak bileti seçiminde bulunduğunuz tüm lokasyonlardan aktarmalı ve direk olarak uçak bileti seçimlerini sorgulayabilir veya Odessa uçak bileti rezervasyonu oluşturabilirsiniz.

Odessa Şehrine Alternatif Hangi Şehre Uçuş Gerçekleştirilir?

Odessa uçak bileti alternatif olarak Kiev uçak bileti tercihi ile Ukrayna ülkesine seyahat edebilirsiniz. Ukrayna’ya ülkemizden direk olarak uçuş yapılan şehirler Odessa, Kiev, Zaporijya ve Lviv olarak alternatif gösterilmektedir.

Odessa Uçak Bileti Telefon

En uygun Odessa uçak bileti satın almak için bilet sorgulama kısmından rezervasyon yapabilirsiniz. Odessa uçak bileti telefon 0 850 303 82 80 destek hattını arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

En Uygun Odessa Uçak Bileti: Yukarıda bulunan uçak bileti arama motoru üzerinden gideceğiniz şehri seçerek en uygun Odessa uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Odessa Uçak Bileti Avantajliseyahat.com'da

Odessa uçak bileti ve Odessa uçak bileti fiyatlarını avantajliseyahat.com ile sorgulayın tüm hava yolları ve uçak bileti karşılaştırmasını yukarıda bulunan uçak bileti arama motorundan hızlıca sorgulamasını yapabilirsiniz. Odessa uçak bileti en ucuz seçenekleri sürekli olarak güncellenerek satışa sunulmaktadır. Uçak bileti fiyatları ve havayolları kampanyaları tarih ve gün ya da saat gibi seçeneklere göre değişiklik gösterebilir. Seyahatinize uygun uçak bileti seçimi ile kolaylıkla Odessa uçak bileti satın alabilirsiniz.

Odessa Ucuz Uçak Bileti için İpuçları

Avantajlıseyahat ile en ucuz Odessa uçak biletini bulabilirsiniz: Odessa şehrine seyahat edeceğiz tarih eğer esnek ise kesin bir tarih seçmek yerine tüm Ay seçimi yapabilirsiniz. Yakınlardaki havalimanlarını ya da aktarmalı uçuşları da sonuçlara dahil ederek gidiş dönüş Odessa uçak bileti opsiyonlarını arttırabilirsiniz.

Odessa Havalimanı Ulaşım

İstanbul'dan Odessa'ya direkt uçuşlar Onur Air ve THY tarafından gerçekleştirilir. İstanbul-Odessa arası yaklaşık 1,5 saat sürer. Odessa genellikle Ukrayna'daki en pahalı uçak biletidir. Bunun için bazen organize promosyonları takip ederek ucuz uçuşlar bulabilirsiniz. Odessa'ya ulaşmanın en kolay yolu, Kiev'den Shinkansen'i almaktır. Odessa Havalimanı, şehir merkezine yaklaşık 7 km uzaklıkta bulunuyor. Ukrayna'da nakliye için Uber veya Uklon kullanabilirsiniz. Seyahate çıkmadan önce Uber ve Uklon uygulamalarını cep telefonunuza indirebilir, havalimanında ücretsiz WiFi'ye bağlanabilir ve aracınızı kolayca arayabilirsiniz. Ödemeniz gereken ücret ortalama 100-120 UAH arasındadır. Daha fazla ödemek istemiyorsanız, taksiden uzak durun.

117 numaralı otobüs toplu taşımaya açıktır. Bilet fiyatı kişi başı 7 UAH'dir. Şoförden bilet alabilirsiniz. Her 15 dakikada bir bölgeden kalkan otobüslerle şehir merkezine yaklaşık bir saatte ulaşabilirsiniz. 14 Nolu Troleybüs, ziyaretçiyi istasyona götürür. Yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk sadece 3 UAH sürer. Hepsi Odessa şehir merkezindeki turistik mekanlara yürüme mesafesindedir.