Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Özbekistan Hava Yolları - Uzbekistan Airways - Özbekistan Uçak Bileti

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 28 Ocak 1992
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 50
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 49
TOPLAM UÇAK SAYISI 32

Özbekistan Hava Yolları

Özbekistan Hava Yolları, 29 yıl önce 28 Ocak 1992 tarihinde kurulmuştur. Hava yoluna ait olan modern ve konforlu uçaklar Avrupa ve Asya’dan 50’den fazla şehre uçuş yapmak için kullanılıyor. Hava yolu şirketi aynı zamanda 2016 Aralık – 2017 Mayıs sonuçlarına göre en iyi Boeing 787 Dreamliner kullanıcısı olarak kabul edilmiştir.

Geçtiğimiz yıllarda filolar Özbekistan Hava Yolları filoları yenilenmiş ve alt yapı anlamında birçok proje hayata geçirilmiştir. Şirketin kullandığı 11 havalimanının hepsi uluslararası havaalanı statüsüne sahiptir.

Özel eğitim merkezi de bulunan hava yolu şirketi, çeşitli simülatörleri ile profesyonel pilotlar yetiştiriyor. Özbekistan Hava Yolları filosunda ise Boeing 787 – 8, Boeing 757 – 200, Boeing 767 – 300ER, A320 – 214 uçak modelleri bulunuyor. Filoda toplamda 27 adet uçak bulunuyor ve düzenli olarak uçuş gerçekleştiriliyor. Aynı zamanda yeni uçak siparişleri de mevcuttur.

Özbekistan Hava Yolları Bilet Fiyatları Nedir?

Özbekistan Hava Yolları’na ait uçak biletlerinde standart uçak bileti fiyatı uygulaması söz konusu değildir. Bilet fiyatları çeşitli unsurlar doğrultusunda değişkenlik gösterir. Koltuk ve sınıf farklılıkları bu noktada fiyatın belirlenmesinde rol oynayan etkenlerdir.

Aynı zamanda Uzbekistan Airways tarafından sunulan ek hizmetler de fiyatlara etki eder. Bunun yanı sıra bagaj hakkının aşılması durumunda da ekstra ücret eklemesi yapılır. Business ve ekonomik sınıf arasında fiyatlar farklılık gösterir. Ozbekistan Airways uçuşlarından birine bilet alınırken bu sınıflardan birisi tercih edilir.

Alınacak olan ekstra hizmetler ile birlikte ödenmesi gereken net ücret belirtilir. Bu yüzden biletlerde sınıf, tarih, ekstra hizmetler, bagaj hakkı gibi faktörler doğrultusunda değişken fiyat seçenekleri ortaya çıkıyor. Özbek hava yolları bilet fiyatları, hava yolunun ücret tarifesi kapsamında belirlenir.

Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçak Bileti Nereden Alınır?

Yurtiçi ve yurtdışı uçak bileti farklı fiyatlardan satışa sunulur. Genel olarak yurtdışı biletlerinin daha yüksek fiyatlara sahip olduğunu söylemek mümkündür. Hava yolu tarafından hem yurtiçi hem de yurtdışı uçak bileti sunuluyor.

Sürekli satışta olan biletlerin fiyatları düzenli olarak güncellenir. İnternet üzerinden ya da 0 850 303 82 80 telefon numarasını arayarak güncel bilet fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda avantajlı seyahat web adresi üzerinden sorgulama yaparak istediğiniz tarih için güncel fiyat bilgisine sahip olabilir ve ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Özbekistan Hava Yolları Yurt Dışı Uçuş Ağı Nasıldır?

Özbekistan Hava Yolları’nın yurt dışı uçuşları kuruluşundan beri uzun bir süredir gerçekleştiriliyor. Sadece Asya ve Avrupa’da 50’den fazla şehre uçuş düzenleyen hava yolu şirketi, 11 havalimanında da uluslararası statüye sahip olarak faaliyet gösteriyor. Dış hat güzergâhında pek çok ülke ve şehir bulunuyor.

Türkiye’den Özbekistan’ın Hangi Şehirlerine Uçuş Gerçekleşmektedir?

Özbekistan Hava Yolları ve Türk Hava Yolları ortak uçuş düzenlemesi ile beraber Türkiye’den direk olarak uçuş sağlayabileceğiniz şehirler, Taşkent ve Semerkant illeridir. Haftanın 7 günü Taşkent uçak bileti veya Semerkant uçak bileti alarak bulunduğunuz şehirlerden aktarmalı veya direk uçuş gerçekleştirmeniz mümkün. Direk olarak Türkiye’den uçuş gerçekleştirmek isteyen yolcularımızın İstanbul – Taşkent uçak bileti, Ankara - Taşkent uçak bileti veya Antalya – Taşkent uçak bileti satın alarak ulaşım sağlaması gerekir. Diğer illerimizden aktarmalı olarak uçuşlar gerçekleştirilmektedir.

Özbekistan Hava Yolları Check-İn İşlemleri Nelerdir?

Check-in işlemleri için internet sitesi üzerinden 24 saat kala işlem yapılabilir. Bu doğrultuda sizlere verilmiş olan bilet PNR numarasını kullanmanız gerekir. Aynı zamanda havalimanında da check-in yapılıyor. Bunu yaptırmayan ya da yapamayan kişiler uçağa alınmayabilir.

Bu yüzden süre bitmeden yaptırmak gerekir. Özbekistan Hava Yolları check in işlemleri havalimanlarında bulunan kontuarlarda yapılabilir. Aynı zamanda taşıyıcı tarafından belirtilmiş olan diğer noktalar da check in yaptırmak için kullanılabilir. Havalimanlarında bu işlem kalkış saatinden 40 dakika önce yapılır. Geç kalan kişiler uçağa alınmaz.

Özbekistan Hava Yolları Uçak İçi Yiyecek ve İçecek İkram Var mı?

Özbekistan Hava Yolları’nın sunduğu yiyecek ve içecek ikramları, bilet tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ekonomi veya business biletlerde farklı ikramlar olabilir. Eğer uçuş 2 saatten kısa ise sıcak yemekler verilmez.

Bunun yerine ambalajda içecek ve sandviç tarzı şeyler sunulur. 2 saatten uzun yolculuklarda ise sıcak yemek menüsü dahil edilir. Aynı zamanda özel yemek seçeneği de mevcuttur. Bilete ve ek olarak hizmet seçimine göre farklı menüler mevcuttur.

Özbekistan Hava Yolları Mobil Uygulama Nedir?

Uçak bileti satın alma için Avantajlı seyahat uçak bileti uygulamasını indirebilirsiniz. Bu uygulama, Google Play ve App Store’da erişilebilir. Uygulamayı indirerek yurt içi ve yurt dışı biletleri satın alabilirsiniz.

Özbekistan Hava Yolları Müşteri Hizmetleri Numaraları Nelerdir?

Uçak biletleriyle ilgili bir sorun olduğunda ya da merak edilen bir şey olduğunda müşteri hizmetleri aranabilir. Özbekistan Hava Yolları iletişim numaraları olarak 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12 numaralarını arayabilirsiniz. Aynı zamanda internet sitesi üzerinden online olarak da bizimle her zaman iletişime geçilebilir.

Özbekistan Havayolları İstanbul Ofisi İletişim

Özbekistan Havayolları İstanbul Ofisi iletişim veya çağrı merkezi olarak 7 gün 24 saat 0 850 303 82 80 Özbekistan uçak bileti telefonu ile bilet sorgulama ve satın alma işlemi sağlayabilirsiniz. İsterseniz direk olarak Özbekistan Havayolları uçak bileti satın almak için ofisimizden bilgi ve biletleme işleminde bulunabilirsiniz.

Özbekistan Havayolları Türkiye İletişim

Özbekistan Havayolları Türkiye iletişim ofisi olarak Avantajlı Seyahat web adresimizde bulunan iletişim numarasını arayarak ulaşabilirsiniz. Özbek uçak bileti değişim ve erteleme işlemlerinde direk olarak işlem sağlayabilirsiniz.

Özbekistan Hava Yolları Bagaj Hakkı

Bagaj hakkı, alınan bilet tipine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ekonomi sınıfı bilet alan kişilerin hakkı maksimum 23 kg ağırlığında olabilecek tek bir bagajdır. Aynı zamanda boyutu 158 cm’yi geçmeyecek şekilde olmalıdır. Özbekistan Hava Yolları bagaj hakkı, business sınıfında ise tek parça maksimum 32 kilogramdır. Boyutunun ise yine 158 cm’yi geçmemesi gerekiyor.

Özbekistan havayolları ek bagaj hakkı satın almak isteyen yolcularımızın çağrı merkezimizden pnr numaraları ile kilo hakkı ekleme işleminde bulunabilir. Uzbekistan Airways hava yolları ek bagaj hakkında uçak bileti satın alım işlemi gerçekleşmiş veya rezervasyon durumunda işlem onayı gereklidir.

Özbekistan Havayolları Bagaj Hakkı Nasıl Belirlenir?

Özbekistan Havayolları uçak bileti sorgulama işlemlerinde uçuş ve sefer kurallarına göre bagaj hakkı belirlenmektedir.

Özbekistan havayolları promosyon uçak bileti: 25 kg Normal Valiz 8 Kg Kabin Bagajı

Özbekistan Havayolları Esnek uçak bileti: 30 kg Normal Valiz 8 Kg Kabin Bagajı

Özbekistan Havayolları Business uçak bileti: 50 kg Normal Bagaj 8 Kg Kabin Valizi

Sınıf ve Özbekistan Charter uçak bileti seferlerine göre valiz tipi değişiklik gösterebilir. Ekstra olarak Özbek havayolları uçak bileti sorgulaması ile ek bagaj satın alabilirsiniz.

Ek Bagaj Ücreti Ne Kadar?

Özbekistan Hava Yolları’nda bagaj hakkının aşılması durumunda ekstra ücret ödemek gerekir. Yolcular eğer bagaj hakkını aşarsa ilk parça için 75 euro ekstra para öder. İkinci bir parça daha var ise 150 euro ödeme yapılması gerekir. 

Özbekistan Hava Yolları Ek Bagaj Hakkı: Özbekistan uçak bileti rezervasyon sonrasında iletişime geçerek ek bagaj talebinizi iletebilirsiniz. Havalimanı ek bagaj ücretlendirme fiyatları uçuş durumuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir. 

Uçakta Evcil Hayvan Taşıma Kuralları Nelerdir?

Hava yolu tarafından evcil hayvan taşınmasına izin veriliyor. Bunu yapmak isteyen kişilerin ekstra ücret ödemesi gerekir. Bununla birlikte uçağın kalkış yaptığı, varacağı ve transit geçeceği ülkeleri kapsayan sağlık sigortasının kontrol edilmesi gerekir.

Hayvanlar ya kafes içine ya da kargo bölümünde seyahat edebilir. 8 kg’dan daha ağır olmayacak şekilde kedi, köpek ve kuşlar kabinde kafes içinde olabilir. Bunun dışındaki hayvanlar kargo bölümünde seyahat eder. Eğer refakatçi köpek seyahat edecekse boyut ya da ağırlık gözetilmeksizin kabinde yolcuyla kalabilir.

Özbekistan Hava Yolları Biletine Evcil Hayvan Ekletme İşlemleri Nasıldır?

Biletinize evcil hayvan ekletmek için uçuştan en az 8 saat önce müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekir. Prosedürlere uyarak evcil hayvan ekletme işlemi yapabilirsiniz. Evcil hayvan ekletme işlemi uçak bileti rezervasyonu önce veya sonrasında yapılmalıdır.

Evcil Hayvan Taşıma Prosedürü ve Yapılması Gereken İşlemler Nedir?

Evcil hayvan taşıma prosedürü kapsamında hayvanın bütün aşıları yapılmış olmalıdır. Bu doğrultuda aşı belgelerinin ve evrakların yolcunun yanında olması gerekir. Ayrıca seyahat ülkelerini kapsayan sağlık sigortasına da uyumlu olması gerekiyor. Hayvanın uçağa kabul işlemi yolcuyla beraber gerçekleştirilir.

Evcil Hayvan Taşıma Ücretleri Nelerdir?

Hava yolunun evcil hayvan taşıma ücretleri değişkenlik gösterir. Bu noktada seyahatin yurtiçi ya da yurtdışı olması, hayvanın ağırlığı ve büyüklüğü gibi unsurlara dikkat edilerek fiyat belirlenir.

Özbekistan Hava Yolları İletişim Numarası

Özbekistan hava yolları telefon numarası veya, Uzbekistan Airways Türkiye iletişim ofisi olarak avantajlı seyahat web adresimizde bulunan 0 850 303 82 80 Özbekistan uçak bileti çağrı merkezimizi arayarak bilgi alabilir veya biletleme işleminde bulunabilirsiniz. Uzbekistan Airways Telefon üzeri işlemlerinizde acente üzeri gereken tüm işlemler tarafımızca sağlanmaktadır. Uzbekistan Airways müşteri hizmetleri olarak biletleme ve değişim işlemleri için 7 gün 24 saat bizlere ulaşabilirsiniz.

Özbekistan Hava Yolları İstanbul Şubesi : Avantajlı seyahat web adresimiz veya direk olarak ofislerimizden Özbekistan uçak bileti sorgulaması yapabilir veya birebir olarak uçak bileti satın alımı sağlayabilirsiniz. Özbekistan hava yolları istanbul şubesi telefon üzeri işlemlerinizde 0 850 303 82 80 veya 0 212 909 96 12 müşteri hizmetlerini arayarak hemen bilgi alabilirsiniz.