Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Pegasus Havayolları - Pegasus Uçak Bileti - AvantajliSeyahat.com

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 12 Ocak 1990
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 40
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 103
TOPLAM UÇAK SAYISI 83

Pegasus

1989 yılında kurulan Pegasus Hava Yolları (Flypgs) Türkiye'nin en eski ve en köklü havayolu firması olma özelliğine sahiptir. Bilet fiyatlarını uygun seviyelerde tutan Pegasus “Uçmanın Kolay Yolu” sloganıyla yola çıkmıştır. 60'dan fazla uçak filosu ile birlikte dünyada 90’dan fazla noktaya uçuş gerçekleştiren havayolları yılda 35 milyondan fazla yolcu taşımaktadır. Ayrıca Pegasus Hava Yolları Official Airline Guide tarafından hazırlanan raporda 2011,2012 ve 2013 yıllarında koltuk sayısı açısından tarifeli uçuş gerçekleştiren 25 havayolları firmasından birisi olmakla beraber “Avrupa'nın En Hızlı Büyüyen” Havayolları unvanına sahip olmuştur.

Pegasus havayolları uçak bileti sınıfları ve ek bagaj özellikleri ile yolcularına kolay ve ekonomik uçuş keyfi sunmayı amaçlayarak dönem, dönem kampanyalar sunmaktadır. Özellikle erken rezervasyon seçeneği ile ucuz uçak bileti fırsatlarını yolcularına en fazla yansıtan hava yolları olması ile de sıklıkla tercih edilen firma olmaktadır.

Pegasus (Flypgs) Hava Yolları 

Havayolları ve uçak bileti satışında Türkiye sıralamasında en fazla iç hat uçak bileti satışı gerçekleştiren hava yollari firması Pegasus (Flypgs) hava yollarıdır. Yaz ve kış aylarında kesintisiz olarak uçak bileti satışları ile ekonomik bilet seçimlerinde sıklıkla tercih edilen havayolları, direk ve aktarmalı uçuş seferleri düzenlemektedir. İstanbul Sabiha Gökçen havalimanı çıkışlı olarak direk seferler oluşturan Pegasus, dış hat uçuş tarifesi ile de Avrupa ve Ortadoğu uçak bileti satışı sağlamaktadır.

Pegasus Hava Yolları Uçak Bileti

Pegasus havayolları uçak bileti seçimlerinde yolcularına yurt içi ve yurt dışı olmak üzere 3 farklı uçak bileti satışı sunulmaktadır.  Yurt içi ve yurt dışı uçak bileti seçimlerinizde tercih edebileceğiniz uçuş paketleri ise, eko, avantaj ve comfort flex olarak yolculara aktarılmaktadır. Yolcuların uçuş seyahatine uygun olarak tercih edebilecekleri bu paketlerin ekstra özellikleri ise:

Pegasus uçak bileti sınıfları,

 • Eko: 1 parça Kabin Bagajı
 • 15 Kg Bagaj
 • Avantaj: 1 Parça Kabin Bagajı
 • 20 Kg Bagaj s
 • Standart Koltuk Seçimi
 • Sandviç ikramı
 • Uçak İçi Eğlence
 • Comfort Flex: 1 Parça Kabin Bagajı
 • 20 Kg Bagaj 
 • Standart Koltuk Seçimi
 • Sandviç ikramı
 • Cezasız İade veya Değişiklik
 • Uçak İçi Eğlence

Yukarı da yer alan uçak bileti tipleri bilet sınıfına göre yurt içi ve yurt dışı seyahatlerinizde uçak bileti sorgulamalarınıza uygun olarak ekranda sizlere aktarılmaktadır. Bu seçimleri standart olarak tercih ederek de en uygun pegasus uçak bileti seçimi ile devam edebilirsiniz.

Pegasus hava yolları online bilet satışı işlemlerinizi avantajliseyahat.com web adresinde yer alan uçak bileti arama motoru ile sorgulama ve rezervasyon yapmanız mümkün. Destinasyon ve tarih seçenekleri ile sizlere uygun saatleri kontrol ederek Pegasus uçak bileti rezervasyon işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Pegasus Hava Yolları Yurt İçinde Nerelere Uçuyor?

Sen Yeter Ki Uçmak İste sloganı ile popüler olan Pegasus hava yolları Türkiye içinde uçtuğu noktalar:

Adana, Ağrı, Alanya - Gazipaşa, Ankara, Antalya, Batman, Bingöl, Bodrum - Muğla, Çorlu - Tekirdağ, Dalaman, Denizli, Diyarbakır, Edremit - Balıkesir, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hatay, Hopa, Iğdır,  İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Kars, Kayseri, Konya, Malatya, Mardin, Merzifon - Amasya, Muş, Ordu - Giresun, Samsun, Sinop, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Van 

Pegasus Hava Yolları Avrupa'da Nerelere Uçuyor?

Pegasus Hava Yolları Avrupa'da Uçtuğu Ülkeler:

Almanya, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna-Hersek, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Macaristan, Makedonya, Moldova, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Ukrayna, Yunanistan

Pegasus Hava Yolları Asya'da Nerelere Uçuyor?

Pegasus hava yolları Asya'da Uçuş Gerçekleştirdiği Ülkeler:

Azerbaycan, Bahreyn Krallığı, Birleşik Arap Emirlikleri, Gürcistan, Irak, İran, İsrail, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Pakistan, Suudi Arabistan, Umman, Ürdün

Pegasus Hava Yolları Afrika'da Nerelere Uçuyor?

Pegasus havayolları Afrika'da uçtuğu noktalar:

Fas, Mısır ülkeleri ve bu ülke şehirlerine direk uçuş seferi gerçekleştiriyor.

Pegasus Hava Yolları Ek Bagaj Seçenekleri

Pegasus hava yolları ek bagaj satın alma veya yük hakkı taleplerinizde yolculuk öncesinde yukarıda yer alan uçak bileti sınıflarını tercih ederek seçimlerinizi daha ekonomik hale getirebilirsiniz. Ayrıca ekstra olarak Pegasus bagaj hakkı satın almak isteyen kullanıcılarımızın yukarıda yer alan çağrı merkezi üzerinden bizlere ulaşım sağlayarak işlemlerini tamamlaması gerekmektedir. Yolcuların ekonomik tip uçak bileti satın alımlarında sadece kabin veya 15 kg normal valiz hakları bulunmaktadır bu yük sınıfı üzerine ekstra olarak işlem gerçekleştirilmektedir.

Pegasus Hava Yolları Uçak İçi İkramlar

Pegasus hava yolları uçak içi ikramları genel itibari ile seçili olan uçak bileti sınıfına göre hizmet vermektedir. Avantaj sınıf bilet seçimlerinde sandviç ikramı ücretsiz olarak sağlanmaktadır. Uçuş seferi öncesinde online işlemler menüsünden yemek seçimi oluşturarak siparişinizi daha erken vermeniz de mümkün. Promosyon bilet seçimlerinde uçak içi ikramlar ücretli olarak yolculara sunulmaktadır.

Pegasus (Flypgs)İletişim 

Pegasus (Flypgs) iletişim veya Pegasus telefon numarası seçeneklerinde yolculuğunuz öncesi veya sonrasında ücretsiz olarak hizmet alabileceğiniz 0 850 303 82 80 ücretsiz müşteri hizmetlerimizi 7 gün 24 saat arayarak bilet işlemleri veya tarifeli uçuş bilgilerini kontrol edebilirsiniz. Pegasus hava yolları iletişim hattı olarak uçak bileti, değişim ve ek bagaj gibi hizmetler sağlanmaktadır. 

Pegasus Uçak Bileti İşlemleri

Pegasus hava yolları uçak bileti işlemlerinizde hızlı ve ekonomik bilet seçimlerini görüntüleyebileceğiniz sorgulamalar ile en uygun uçak bileti satın alımı gerçekleştirebilirsiniz. Pegasus uçak bileti değişim ve iptal hakkı veya ek rezervasyon seçimlerinizi yine web adresimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Pegasus Uçak Bileti Değişiklik

Pegasus hava yolları uçak bileti değişim veya açığa alma gibi işlemlerinizi online olarak web adresimiz üzerinden direk olarak sağlamanız mümkün. Avantajlı seyahat uçak bileti aracılığı ile pegasus uçak bileti satın aldıysanız 7/24 bilet değişim ve iptal gibi seçenekleri online olarak sağlayabilirsiniz. Pegasus promosyon uçak bileti değişikliği seçimlerinde cezasız iade veya değişiklik hakkı vermemektedir. Uçuş seferi tarifesine uygun olarak sınıf farklılığı sebebi ile ekstra olarak cezai ücret uygulaması sağlamaktadır. 

Pegasus Uçak Bileti İptali

Pegasus uçak bileti iptal ve iade kuralları uçuş seferi gerçekleşmeden 48 saat öncesine kadar Comfort Flex paketlerde cezasız olarak iade ve değişim hakkı tanımaktadır. Promosyon ve Esnek olarak düzenlenen bilet seçimlerinde sadece parkur ücret iadesi olarak kesinti yapılmaktadır. Web sitemiz üzerinden alınan uçak bileti iptal işlemleri tarafımızdan sağlanarak sizlere iade edilmektedir. 

Pegasus Hava Yolları Check-in ve Koltuk Seçimi

Pegasus hava yolları check-in ve koltuk seçimi online olarak ve telefon üzerinden gerçekleştirilmektedir. Online olarak Pegasus havayolları mobil uygulaması üzerinde yer alan check-in kısmından veya bilet yönetim bölümlerinden Pnr kodunuzu veya bilet rezervasyon numarası alanlarını doldurarak uçuş ve seyahatinizi yönetebilirsiniz. Pegasus check-in işlemleri havayolları tarafından ücretli olarak yapılmaktadır. Ücretsiz olarak check-in işlemi yapmak için uçuş süresinden en az 60 dakika öncesinde Pegasus kontuarından işlem sağlayarak kendiniz check-in oluşturabilirsiniz. Mobil biniş kartı olarak da web adresi üzerinde yer alan check-in kısmında koltuk seçiminizi yaparak ödemenizi tamamlamanız gerekir. Check-in bilgileri sistem tarafından tanımlı bulunan mail adresine ücretsiz olarak iletilmektedir.