Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Rostov'da Gezilecek Yerler

Rostov, Rusya’da liman kenti olma özelliği taşıyan, Don Nehri kenarına kurulu olan bir şehirdir. Sevimli ama bir o kadar da dikkat çeken bir yer olma özelliği ile tanınır. Pek çok insanın turist olarak geldiği ve şehirden memnun kaldığını görmek mümkündür. Rusya Federasyonu’nun bilinen en eski yerleşim birimi olarak geçer.

Başkent Moskova’ya 1000 km uzaklıkta yer alıyor. Farklı kültürleri bünyesinde barındıran bir şehirdir. 100’e yakın milletin şehirde yaşadığı görülüyor. Rostov, kültürel bir çeşitlilik içinde olan hareketli kentlerden bir tanesidir. Gelişim göstermesi ile de zaman içinde daha da modern bir hal almış ve bünyesine insanları çekmeyi başardı. Böylece her yıl pek çok kişinin kente gezi için geldiği görülüyor. Peki, Rostov’a gelince gezilecek yerler neresidir birlikte inceleyelim.

Gorky Parkı

Rostov şehrinde bulunan en eski parklardan biridir. Varlığı 1813 yılına dayanıyor. Peyzaj konusunda titiz bir çalışma yapıldığı için gören herkesi kendine hayran bırakıyor. Dinlenmek, yürüyüş yapmak, yeşilin ve çiçeklerin kokusunu hissetmek istiyorsanız mutlaka Gorky Parkı’nı ziyaret etmelisiniz. Farklı bitki ve çiçek türlerini de bu parkta görmeniz mümkündür.

Puşkin Heykeli

Rusya’nın bilinen ve en önemli şairlerinden olan Puşkin için bir heykel yapıldı. Şairin anısı için yapılan bu heykel, kent merkezine konumlandı. Anıtı, heykeltıraş Mikhail Anikushin tasarladı. Fotoğraf çekmek ve çektirmek isteyenlerin merkezi olan bu heykel, Rostov için adeta bir simge konumuna yükseldi.

Staro Pokrovskiy Tapınağı

Farklı bir mimari ile inşa edilen bu tapınak, görenleri adeta büyülüyor. Şehrin merkezine epey yakın olduğu için de gün içinde pek çok turisti misafir ediyor. Rostov kentinin en eski mimari eserleri arasında yer alıyor. Bölge halkının ibadet için kullandığı bir alandır.

Kurbağa Prenses Müzesi

Kurbağa Prenses Müzesi, Rostov kentinin eşsiz yerlerinden biri haline geldi. Bilinen masalın can bulmuş halini bu müze içerisinde görmek mümkündür. Müze içerisinde yer alan farklı objeler ile masalın içinde ilerliyor, hissi veriliyor. Böylece hem çocuklarınız ile de geleceğiniz tarifsiz bir yer olarak akıllarda yıllar boyu kalıyor. Mutlaka Rostov’da görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda yerini alıyor.

Rostov Uçak Bileti

Rostov, merak edilen bir şehir olma özelliği ile pek çok insanı ağırlıyor. Ancak ülke dışından gelecek kişiler için ulaşım çok önemlidir. Bu yüzden Rostov’a gitmek için Antalya Rosotv uçak bileti satın alabilirsiniz. Ülkemizden gidiş için oldukça uygun fiyatlar ile uçak bileti satın almanız muhtemeldir.

Uçak bileti satın alırken Antalya Rostov uçak bileti almanız halinde direkt olarak uçuşunuz sağlanıyor. Böylece zaman kaybı yaşamadan Rostov şehrine ulaşmış oluyorsunuz. Tarihi yerleri, farklı mimari eserleri ile görülmeye değer bir yer olan Rostov, uygun fiyata alınan biletler ile ziyaretçi akınına uğruyor.

Hangi Havayolları Rostov’a Uçuş Gerçekleştiriyor?

Rostov şehrine uçuş sağlayan havayollarından bazıları şunlardır: Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, S7 Airlines, Aeroflot, Emirates, KLM Royal Dutch Airlines. Tüm bu havayolu şirketlerinden dilediğinizi ya da size en yakın olanı tercih ederek Rostov şehrine uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Havayolu şirketlerinden olan Pegasus Hava Yolları, Rostov şehri için sürekli olarak özel indirimler uyguluyor. Ayrıca sık sefer sayısının olması nedeni ile de çok fazla tercih edilen bir firma oluyor. Özellikle sık sefer uygulamasının olması şehre istenilen her zaman gitme olanağını sunduğu için çok önem arz ediyor.

Rostov Charter Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Rusya charter uçak bileti ve Rostov Charter uçak bileti almak için Avantajlı Seyahat uçak bileti web adresini ziyaret ederek ucuz bilet rezervasyonu yapabilirsiniz. Rostov Charter uçak bileti haftanın 7 günü satışa sunulmaktadır. Bilet fiyatları sabit olmamakla beraber değişiklik gösterebilir. İndirimli Rostov uçak bileti almak ve sorgulama yapmak için 0 850 303 82 80 uçak bileti destek hattını arayarak bilgi alabilirsiniz.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız Rostov Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Rostov uçak bileti satın alırken aktarmasız uçuş gerçekleştiren firmaların olmasına büyük özen gösterilir. Bu yüzden Rostov şehri için aktarmasız uçuk gerçekleştiren havayolları şunlardan ibarettir: Türk Hava Yolları, Emirates, S7 Airlines, Aeroflot hava yolu şirketleridir.

Şehre gitmek için direkt yolculuğu tercih eden kişiler, Rostov uçak bileti satın alırken bulundukları yerden direkt uçuşun olup olmadığını öğrenmeleri faydalarına olur.

Avantajlı Uçak Bileti

Avantajlı olarak Rostov şehrine seyahat etmek isteyen yolcular, bilet arayışına giriyor. Özellikle yakın kentlerde bulunan kişiler sık seyahat etmek durumunda ise buna daha çok önem veriyor. Uçak bileti fiyatları konusunda detaylı araştırma yapılıyor. 

Ani çıkan gezi ya da iş seyahatlerinde erken uçak bileti satın almak mümkün olmadığı için uçak bileti fiyatları daha çok inceleniyor. Bu durumda en iyi fiyatı sunan havayolu şirketinin bileti tercih ediliyor.

En Uygun Rostov Uçak Bileti

Uçak bileti almak için tercih edilen hava yolu şirketlerinden Türk Hava Yolları en uygun uçak bileti satışı yapıyor. Kaliteli hizmet vermesinin yanı sıra Rostov şehrine daha ucuz maliyetle gitmek kişileri mutlu ediyor.

Son zamanlarda sık seyahat ediyor ve en uygun uçak bileti satan firmayı arıyor iseniz tüm havayolu şirketlerinin kampanyalarını karşılaştırmalısınız. Ancak bu şekilde düşük maliyet ile seyahat edebilirsiniz. 

Rostov Havalimanı Ulaşım

Rostov Havalimanı, Rostov – na – Donu şehrinde konumlanıyor. Şehir merkezine çok yakın olduğu için ulaşım çok rahattır. Şehirden 9 km uzaklıkta olan Rostov Havalimanı, 1925 senesinde kuruldu. Savaş nedeni ile çok fazla hasara uğradığı için uzun zaman kullanıma kapalıydı. Ancak bir zaman sonra restore edilerek halkın kullanıma açıldı. 1977 senesinde havalimanın tamiri için ilk adım atıldı.

1986 senesinde uluslar arası bir havalimanı olan Rostov Havalimanı, 1991 senesinden itibaren tüm dünyaya hizmet vermeye başladı. Bu günden itibaren de yolcularını ağırlamaya devam ediyor. Ancak resmi olarak hizmet vermesi 1993 senesine dayanıyor.

Günümüzde sayısız kişiye hizmet veren, gelişmiş yapısı ile yenilenen bir görünümde olan havalimanıdır. Bünyesinde yer alan çalışanları ve mağazaları ile aktif olarak faaliyet vermeye devam ediyor.

Rostov – na – Donu Havalimanı

Uluslar arası taşımacılık yapan Rostov – na – Donu Havalimanı’na gelmek isteyen kişiler, İstanbul Rostov uçakla kaç saat, sorusunu merak eder. Sayısız turiste ev sahipliği yapan bu havalimanı, şehrin en iyi ulaşım ağı olarak biliniyor.

Dünyaya açılmanın yolu olarak görülen bu havalimanı, binlerce milleti bünyesine toplayabiliyor. Özelikle merak edilen soru ise İstanbul Rostov uçakla kaç saat sürüyor, sorusudur.

Havalimanı içerisinde taksi ve araç kiralama hizmeti yer alıyor. Özellikle araç kiralamak isteyen kişiler kendileri aracı kullanabileceği gibi firma yetkilisinden şoför talebinde de bulunabiliyor. Böylece daha rahat bir seyahat yapmış oluyorlar.

Havalimanı içerisinde ayrıca alışveriş mağazaları da yer alıyor. 24 saat kesintisiz şekilde hizmet veren kafe bölümü de bulunuyor. Konaklamak için Hotel, VİP hizmetler, sağlık birimleri de havalimanı içinde yer alan diğer bölümlerdir. Tüm bunlar havalimanının zaman içinde nasıl geliştiğinin açık kanıtlarıdır.

Rostov – na – Donu Havalimanı Ulaşımı

Şehir merkezinden 9 km uzaklıkta olan Rostov – na – Donu Havalimanı, uluslar arası bir özelliğe sahip olması nedeni ile binlerce insanı ağırlıyor. Dünya üzerinden pek çok milletin havaalanına gelmesi neticesinde gelişim göstermeye artarak devam ediyor.

Şehir merkezine uzak olmasa da ulaşım da temel bazı araçlara ihtiyaç duyuluyor. Çok fazla gelişmiş bir ulaşım ağı yoktur. Rostov – na – Donu Havalimanı noktasına geldiğinizde sadece taksi ve araç kiralama hizmetinden faydalanabilirsiniz.