Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Royal Air Maroc Hava Yolları – RoyalAir Uçak Bileti - AvantajliSeyahat

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 1957
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 43
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 95
TOPLAM UÇAK SAYISI 57

Royal Air Maroc

Royal Air havayolları, Fas'ın ana ulusal havayolu şirketidir ve 1957'de kurulmuştur. Merkezi Kazablanka'da, Mohammed V Uluslararası Havalimanı'nda kurulmuştur. Bu havayolunun Atlas Blue veya Royal Air Maroc Express gibi çeşitli yan kuruluşları vardır. Hem iç hem de dış hat uçuşları ve ağırlıklı olarak Afrika, Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika'da doksandan fazla destinasyona sahiptir. Royal Air, geniş filosunda altmıştan fazla uçağa sahiptir. En yaygın modellerden biri, 160'tan fazla yolcu taşıyabilen Boeing 737-800'dür. Uzun menzilli uçaklar arasında Boeing 787-9 Dreamliner, üç yüzü aşkın yolcu kapasitesiyle öne çıkıyor.

Ekonomik fiyat dahilinde farklı sınıflar bulabilirsiniz: Basic'te 10 kg'ı aşmayan sadece bir parça el bagajına izin verilir ve ayrıca uzun uçuşlarda uçakta yemek sunulur; Klasik, kabin kısmı ve maksimum 23 kg ağırlığa sahip kareli bir valizi içerir. Business Class, öncelikli check-in, kabin ve kayıtlı bagaj, koltuk seçimi ve dinlenme salonu erişimi sunar. Royal Air Pegasus havayollarında iki yaşından küçük bir bebekle seyahat ediyorsanız kucağınızda taşımanız gerekir ve ücretsiz uçmasına rağmen koltuk işgal etmemelidir. Bebek veya bebek arabası, ek ücret ödemeden depoda taşınacaktır. Boyu 100 cm'yi aşmayanlar müsaitlik durumuna göre kabine girebilirler. Çocuklar uçuş sırasında boyama kitabı gibi çeşitli hediyeler alacaklardır.

Royal Air Maroc Havayolları ile Uçun

1957'de Air Atlas ve Air Maroc'un birleşmesiyle kurulan, Fas'ın önde gelen Royal Air Maroc uçak bileti ve havayolu şirketi ağırlıklı olarak Kazablanka'daki Muhammed V Uluslararası Havalimanı'ndan faaliyet gösterir. Şirketin %95,95'i Fas hükümetine ait ve Air France ve Iberia'da azınlık hisseleri bulunur. Air Royal, Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü'nün bir parçasıdır.

Royal hava yolları ve Royal Air Maroc ile online check-in uçuştan 48 saat ile 2 saat önce yapılabilir. Royal Air, uçuş varış noktasına bağlı olarak yolcu başına bir veya iki parça bagaj için ücretsiz check-in imkanı sunar. Bagajın ağırlığı 32 kg ve 203 cm (yükseklik+genişlik+derinlik) den fazla ise check-in havalimanında yapılmalıdır.

Royal Air Havayolları Uçuş Seferleri

Royal Air Maroc bilet sorgulama ile Royal Air havayolları birçok ülkeye direk seferlere sahiptir. Royal Air Maroc uçuşlarında her yolcu maksimum ağırlığı 10 kg ve 115 cm (ilave yükseklik + genişlik + derinlik) olan bir parça el bagajı taşıyabilir. Bu bavul veya çanta dışında el bagajı sayılmadığı için laptop da taşıyabilirsiniz.

Royal Air Maroc Uçak Bileti

Royalair Maroc uçak bileti ile sizlerde Kazablanka uçak bileti veya Fas uçak bileti fırsatlarından anında faydalanın! Royal air uçak bileti seçenekleri ile tüm hava yolları ve destinasyonları karşılaştırabilirsiniz. Royal Air Maroc bilet al seçenekleri online veya telefon et seçeneklerinden faydalanarak Royal air hava yolları uçak bileti seçimi yapabilirsiniz.

Royal Air Maroc Hava Yolları Türkiye’den Nerelere Uçuş Yapmaktadır?

Royal Air Hava Yolları uçak bileti seçeneklerinde Türkiye’den direk olarak uçuş yaptığı şehirler İstanbul Kazablanka uçak bileti, Türkiye Fas uçak bileti ve Ankara, İzmir, Antalya gibi diğer illerimizden direk uçuş seferleri gerçekleştirmektedir. Aktarmalı olarak seyahat etmek isteyen yolcuların bulundukları ilden Royal Air Maroc bilet al seçeneklerinden faydalanarak uçuş yapmaları gerekmektedir.

Royal Air Havayolları Uçak İçi İkramlar

Turkish Airlines ve çoğu şirket, havayolu uçuşlarında yolcular için yemek hizmetleri sunar. Servis her havayoluna göre değişiklik gösterir ve menüler koltuk tipi ile uçuş süresine göre değişiklik gösterebilir. Uzun bir uçuşsa, daha fazla yemek ve atıştırmalık sunulur. Dış hat uçuşlarının menüsü havayolunun menşeine göre değişiklik göstermekte ve çoğunlukla salata, tatlı ve ana yemekten oluşur. Kısa uçuşlara gelince, muhtemelen size sadece bir içecek ve atıştırmalık sunacaklardır. Düşük maliyetli firmalar söz konusu olduğunda, belirli fiyatlarla yiyecek ve içecek sunma seçeneğine sahip olmalarına rağmen, bu hizmetten yoksundurlar. Royal Air Maroc check-in ve uçuş sırasında servis edilen yiyeceklerin hazırlanmasından yolcu kontuarında servis edildiği ana kadar tüm aşamalarda sıkı hijyen önlemleri alınır. Amaç, mükemmel bir hizmet kalitesinin sunulmasıdır. Yiyecek türü, kalkış ve varış zamanı gibi kriterlere göre seçilir. Kahvaltı, öğle veya akşam yemeği artı atıştırmalıkların yeterli şekilde teslim edilmesi sağlanır.

Genel olarak, okyanus ötesi uçuşları olan şirketler, Air Arabia ve Royal Air havayolları vejetaryen yemekler, glütensiz yemekler veya reşit olmayanlar ve çocuklar için yemekler gibi özel yemek çeşitleri sunma seçeneğine sahiptir. Ayrıca, bazen özel bir menü verme nedenleri kültürel, dini nedenlerle (Hindu, koşer veya Müslüman yemekleri) veya sağlık (özel diyetler veya şeker hastaları) içindir. Başka bir deyişle, belirli özellikler hiçbir ek ücret ödemeden kullanılabilir. Ancak hizmetten yararlanabilmek için yolcunun özel bir ihtiyacı veya tahammülsüzlüğü varsa talebini önceden (24-28 saat önce) havayoluna iletmesi gerekir. Birçok havayolunun resmî web sitelerinde yemekler ve diğer tesisler hakkında bilgi bulunur. Bu sayede online veya çağrı merkezi üzerinden sorgulama yapabilir ve talebinizi iletebilirsiniz.

Business Class Yemekler

Business class alanı özel bir ilgi hizmetine sahiptir. Menü de geniş ve çok çeşitli yemekler vardır. Genel olarak başlangıç, ana yemek ve seramik tabaklarda servis edilen tatlıyı tercih edebilirsiniz. Hava yolculuğu yiyecekleri hakkında gerçekler, koku ve tat değişikliği. Duyular uçaktaki irtifa ve düşük nemden etkilenir. Uçaklardaki düşük sıcaklıklar, tatları algılama şeklinizi etkiler. Yemekler uçuştan saatler veya günler önce hazırlanabilir. Havayolları farklı rotalarda yemek yemeye izin verir ve yiyecekler uçak buzdolaplarında saklanır.

Yiyecek veya atıştırmalıkların sıcaklığı. Royal Air Maroc uzun uçuşlarda, tabakları ısıtmak için konveksiyon fırınlar kullanılır. Kısa uçuşlar için soğuk yemekler veya atıştırmalıklar sunulabilir. Her havayolunun kendi seçim kriterleri vardır. THY de Pilot ve yardımcı pilot menüleri farklıdır. Pilot ve yardımcı pilotun uçakta büyük bir sorumluluğu olduğu düşünülerek, yolcularla her ihtimale karşı aynı yemeği yememeleri genel önlem olarak belirlenmiştir. Yemek yerken de sarhoş olmaktan kaçınırlar.

Düşük maliyetli bir havayolu ile seyahat ediyorsanız, lezzetli sandviçler hazırlayabilir, yemekleri uçakta yiyip artı para harcamaktan kaçınabilirsiniz. Sadece uçakta taşınabilecek eşyalarda bazı kısıtlamalar olduğunu unutmayın. Örneğin, yalnızca toplam hacmi 100 ml'den fazla olmayan sıvıları taşımak mümkündür, paketlenmeleri ve plastik bir torbaya konulmaları gerekir. Gıdaya gelince, hayvansal kaynaklı ürünlerde kısıtlamalar olduğunu unutmamalısınız. Örneğin, Royal Air Maroc İstanbul Avrupa Birliği ve Amerika Birleşik Devletleri'nde bu tür gıdalar sıkı kontrollere tabidir. Havayolu ile önceden kontrol etmek kesinlikle en iyisidir.

Royal Air Havayolları Check-in İşlemi

Check-in işlemi, yolcunun uçağa binmek için son adımı attığını havayoluna bildirir. Bu süreçte şirket, yolcuları kayıt altına alır ve uçaktaki koltuklarını tahsis eder; Bagaj da (varsa) teslim edilir.

Royal Air Havayolu terminaline geldiğinizde, hangi kontuarın atandığını kontrol edin; Oradayken, lütfen havayolu personeline kişisel kimliğinizi ve/veya pasaportunuzu, biletinizi veya rezervasyon sırasında size verilen altı haneli veya harfli rezervasyon kodunu sağlayın. Check-in yapılacak bagajınız yani uçağın bagaj alanına gidecek bagaj veya paketleriniz varsa, söz konusu bagajın tartılıp etiketleneceği check-in kontuarında ibraz etmeniz gerekir. Check-in işleminin sonunda, yolcuya uçuş hakkında basılı bilgileri içeren bir biniş kartı verilir: tahmini uçuş süresi, terminal, biniş alanı ve biniş kapısı ile kontrol edilen bagaj makbuzu verilir.

Her zaman havayolunuza biniş saatini ve bagaj talebi için maksimum son tarihi (kalkıştan en az 45 dakika önce) onaylayın. Mümkünse check-in kontuarlarında veya özellikle yoğun sezonda, büyük spor etkinliklerinde, tatillerde, köprülerde vb. Lütfen 2-3 saat önceden gelin, meydana gelebilecek diğer öngörülemeyen olaylar için sırada bekleyin.

Check-in İşlemi İçin Havaalanına Varıldığında

Havaalanına vardığınızda bagajınız varsa, check-in için lütfen şirketinizin uygun check-in masasına gidin. Daha önce online check-in yaptıysanız: Basılı biniş kartınız varsa bagajınız hemen size teslim edilecektir. Havayolunuzun ekspres check-in veya bagaj talep kutuları olup olmadığını sorun. Bavulunuzu veya valizinizi asla başıboş bırakmayın, daima yanınızda taşıyın. Güvenlik kontrollerinde olası bir arama durumunda bagaj içeriğinden yalnızca siz sorumlu olacağınızdan, yabancıların bagajlarını kendi adınıza yanınıza almayın. Ayrılmadan önce daima belgelerinizi kontrol edin; pasaportunuz veya kimliğiniz ve biniş kartınız seyahatinizin tüm detaylarıyla eşleşir. Herhangi bir sorunuz varsa, kasiyere sorun.

Güvenlik kontrolünde reddedilebilecekleri için berrak veya şeffaf sıvılar, jeller, içecekler, kutular veya gazlı içecekler getirmediğinizden emin olun. Lütfen bu konudaki güvenlik kurallarına ve önlemlerine bakın. Şüphe duyduğunuzda başvurabileceğiniz ek bir bilgi bölümü vardır. Ardından, yolcular için ayrılmış biniş alanlarına erişmek için birinci kat gidiş salonundaki filtreleri ve güvenlik kontrollerini geçin. El bagajıyla ilgili düzenlemeleri kontrol edin. Güvenlik kontrollerini geçtikten sonra biniş kapınıza ilerleyin. Havaalanındaki kapıların ve biniş alanlarının yerini öğrenin.

Çevrimiçi Check-in

Havalimanında sıra beklememek ve yolcuların check-in yapmasını kolaylaştırmak için birçok havayolu online check-in yapmanıza izin verir. Bu tür check-in normalde uçuştan 48 saat önce ve kalkıştan iki saat öncesine kadar izin verilir ve havayolunun web sitesinde yapılır. Bu sistem, uçuşa katılımınızı onaylamanıza, son olarak uçakta bir koltuk seçmenize ve hatta şirket izin verdiğinde check-in için fazla bagaj kiralamanıza olanak tanır.

Online Check-in Nasıl Çalışır?

Havayolunuzun web sitesini ziyaret edin ve Check-in alanını arayın. Uçuş veya konum kodunu ve soyadınızı girmelisiniz. Çevrimiçi kaydolmak için aşağıdaki şirket talimatlarını izleyin. Daha sonra uçağa binmek için gereken uçuş ve yolcu bilgilerini içeren bir sayfa olan biniş kartınızı yazdırabilirsiniz. Firma izin veriyorsa ve cep telefonunuzun internet bağlantısı varsa bu bilgileri cep telefonunuza TEM (Mobil Biniş Kartı) olarak da alabilirsiniz.

TEM Mobil Biniş Kartı Örneği

TEM mobil biniş kartı, gerekli tüm uçuş ve yolcu verilerini içeren 2 boyutlu kodlanmış bir karttır. Yolcunun bagajını teslim etmesi gerekmiyorsa havalimanına vardığında biniş alanına en yakın güvenlik kontrolüne gidebilir.

Güvenlik Kontrolleri

Güvenlik önlemi olarak, tüm yolcular uçağa binmeden önce güvenlik kontrolünden geçmelidir. Tüm havalimanlarında yaygın bir prosedürdür ve bir metal dedektör kayışından geçmekten oluşur. Ayrıca güvenlik personeli, kullanıcıdan ayakkabılarını ve hacimli kıyafetleri çıkarmasını isteyebilir. El bagajınız ve yanınızda taşıdığınız her şey röntgen cihazı ile kontrol edilecektir. Personel yanınızda getirdiğiniz eşyaları bu amaçla hazırlanmış tepsilere bırakmanızı isteyecektir. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler taşıma çantalarından çıkarılmalıdır. Cihazın pilleri, cihazı çalıştırmak için en az yeterli şarja sahip olmalıdır.

Royal Air Havayolları Bagaj Kuralları

Temel Ekonomi ile uçan müşteriler tüm varış noktalarına el bagajını ücretsiz getirebilir. Sadece el bagajınızda seyahat edebilecek bazı eşyalar olabilir. Bu kısıtlı eşyaları nereye koyacağınızı ve onları uçağa getirip getiremeyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Çanta veya küçük çanta gibi kişisel eşyalarınız önünüzdeki koltuğun altına sığmalıdır. Ürün boyutları 45 x 35 x 20 cm’yi geçmemelidir. Bebek bezi çantaları, anne sütü soğutucuları, çocuk güvenlik koltukları, bebek arabaları, kişisel eşyalar el bagajı olarak sayılmaz. El bagajı 22 56 cm yükseklik, 36 cm uzunluk ve 22 cm genişlikten fazla olmamalıdır.

Royal Air Havayolları Koltuk Seçimi

Online check-in sonrasında Royal Air hava yolları için işlem yapılabilir. Kişilerin seyahatten önce havalimanında seçim yapma imkânı vardır.

Royal Air Havayolları İletişim

Royal Air Hava Yolları iletişim seçenekleri avantajliseyahat.com internet adresinden ya da direk 0 850 303 82 80 numarası üzerinden iletişim sağlanabilir. Royal Air Hava Yolları Türkiye Ofisi: Royal Air Havayolları Türkiye Ofisi olarak 7 gün 24 saat internet adresimiz ile online bilet alabilirsiniz. Ukrayna uçak bileti alım öncesi ve sonrasında Royal Air İstanbul telefon 0 212 909 96 12 veya 0 850 303 82 80 numaralı yerleri arayarak destek alabilirsiniz.

Royal Air Havayolları Uçak Bileti

Royal Air uçak bileti avantajliseyahat.com internet adresinde Royal Air Havayolları ve Royal Air uçak bileti olmak üzere tüm havayollarının uçak biletlerini sorgulatarak en ucuz bileti alabilirsiniz. Royal Air uçak bileti seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Kredi kartı bilet satın alabilirsiniz.

Royal Air Havayolları Türkiye Ofisi

Royal Air Hava Yolları Türkiye ofisi İstanbul bileti almak için 7 gün 24 saat bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Royal Air Havayolları Türkiye İletişim

Royal Air Hava Yolları İstanbul Şubesi ve Royal Air Hava Yolları Türkiye iletişim numarası 0 850 303 82 80 – 0 212 909 96 12 uçak bileti hattına ulaşarak biletleme veya rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz. 

Royal Air Maroc Türkiye Müşteri Hizmetleri 0 212 909 96 12 – 0 850 303 82 80 ile Royal Air Maroc İstanbul iletişim adreslerinden 7 gün 24 saat bilet işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Uçak bileti satın alma ve değişim gibi seçenekleri de kontrol edebilirsiniz.