Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Rusya Gezilecek Yerler

Rusya 150'den fazla etnik kökenin bir arada yaşadığı kuzeyinde kuzey kutup denizi doğusunda ise Pasifik Okyanus’ u olan bir ülkedir. Estonya, Litvanya, Beyaz Rusya, Letonya Gürcistan, Moldova, Azerbaycan ve Kuzey Kore dahil toplam 14 ülke ile sınırdır.

Bizans ile Slav kültürünün sentezlenmiş mimarisi, sanat ve kültürü bakımında oldukça fazla ziyaret edilen bir ülke olmuştur. Rusya’ da çok sayıda gezilecek yerler bulunuyor, Bunlardan bazıları şöyledir;

ST.Petersburg/Ermitaj Müzesi

Rusya’nın merkezindeki bu müze 1764’ te kurulmuştur. Müzede üç milyona yakın sanat eseri sergileniyor. Dünyanın en geniş çaplı çizim sergisi burada olduğundan Guinness Rekorlar Kitabına girmiştir.19.yüzyıl Yunan tarzı eserler ile beraber yüzbinlerce kalıcı eser sunulan müzede bazı dönemler de geçici koleksiyonlar da sergileniyor.

St.Petersburg/Peterhof Sarayı

Peterhof sarayı, Jean Baptiste Le Blond tarafında 1714-1721 yıllarında inşa edilmiştir. Kendisi ünlü bir mimardır. Sarayın mimarisi insanı adeta büyüleyici güzellikte olup bazı kişiler tarafından Fransa’ da bulunan Versay sarayına benzetiliyor.

Sarayın Rusya tarihinde önemli bir yeri bulunuyor. Bu yüzden de Büyük Kuzey Savaşında kazanılan zaferin sembolü olarak adlandırılıyor. Sarayda birbirinden güzel havuzlar, yazlık evler, çardaklar ve çeşmeler bulunuyor. Bu özellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesinde yer alıyor. Rusya gezisi için mutlaka gidilmesi gereken yerlerden bir tanesidir.

ST.Petersburg/Aziz Isaak Katedrali

Dünyanın ve de Rusya'nın en büyük olan Ortodoks bazilikası ve dördüncü büyük olan katedralidir. Katedralin sadece alanı 4000 metrekare, yüksekliği ise 101,5 metredir. Katedralin mimarisinde Neo-Klasik çizgiler bulunuyor.

Moskova/ Kremlin Sarayı

Yaklaşık olarak 28 hektarlık bir alanda kurulmuş olan Kremlin sarayı 1482 ve 1495 yılları arasında yaptırılmıştır. Saray Moskova ve Rusya'nın adeta simgesi haline gelmiştir. Burası aslında eski bir savunma kalesi konumundadır ve yüksekliği 19 metre kırmızı bir duvar ile çevrilidir.

2250 metre çevre uzunluğuna sahip olan duvarın girişlerinde ve de köşelerinde yüksek kuleler bulunuyor. Bu ihtişamlı sarayın için de pek çok kilise ve katedral bulunuyor. Bu katedrallerden Saint-Basile Katedrali yalnız Moskova şehrinin değil Rusya'nın da en orijinal olarak bilinen eseridir. Mutlaka Rusya gezisine çıkanlar buraya gitmelilerdir.

Moskova/Kızıl Meydan

Moskova'nın tarihi ve turistik noktalarının kesiştiği yerde UNESCO Dünya Mirasları listesinde bulunan Kızıl Meydan bulunur. Kızıl Meydanın kuzeyinde başka bir görülmesi gereken yer olan Devlet tarih Müzesi bulunur. Kızıl Meydan her yıl çok sayıda turist tarafından ziyaret edilir.

Moskova/Puşkin Müzesi

 En büyük Avrupa sanat müzesi Moskova’ da bulunuyor. Uluslararası olarak yapılan müzik festivali olan Svyatoslav Richter’ın Aralık Geceleri 1981 yılından bu yana Puşkin Müzesinde yapılıyor. 1898 yılında yapımına başlanan müze 31 Mayıs 1912 yılında açılmıştır.

Müzenin Mimarisi Roman Klein’e ait. Burada Batı Anadolu'dan çalındığı bilinen Troya hazineleri de sergileniyor. Müzede ayrıca birçok dünyaca ünlü ressamların eserleri de bulunuyor. Özellikle resim tutkunları bu yüzden yıl boyunca Müzeyi en çok ziyaret edenlerdendir.

Rusya Uçak Bileti

Bütün havayolları ve uçuş seferleri ile Rusya uçak bileti satın almanız mümkündür. Rusya uçak bileti satın alırken pasaport ve de rezervasyon kalkış seçeneklerini seçmeniz gerekiyor. Daha sonra Rusya uçak bileti saati olarak en uygun olan bileti satın alabilirsiniz. İstanbul Rusya uçak bileti ya da Ankara Rusya uçak bileti ile alternatif olan diğer şehirlerimizden de ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Böylelikle daha ekonomik olarak Rusya’ ya uçuş yapabilirsiniz.

Rusya’da hangi şehirlere ucuz uçak bileti kampanyası düzenlenmektedir?

Genellikle Rusya ülkesine uçuşların çoğunluğu indirimli olarak düzenlenirken bu fiyatlar talep edilen düzeyden fazla olması sebebi ile artmaktadır. Uçak bileti fiyatları satışa açılırken minimum düzeyde fiyatlandırılırken satın alıma göre koltuk üzerinden fiyat artabilir bu tamamen talebin fazlaca olmasından dolayı seçilen havayolu tarafından düzenlenmektedir. Rusya kampanyalı uçak bileti olarak Moskova uçak bileti dahil olmak üzere Krasnodar uçak bileti ve Yekaterinburg uçak bileti veya diğer talep edilen şehirlere indirimli bilet oluşmaktadır. Rusya indirimli uçak bileti almak için avantajli seyahat uçak bileti web adresimizde bulunan üye ol kısmını kullanarak kampanyalardan anında haberdar olabilirsiniz.

Hangi Hava Yolları Rusya'ya Uçuş Gerçekleştiriyor?

Rusya’ya uçuş yapan hava yolları, Türk hava yolları, Anadolu jet havayolları, Pegasus Airlines ve SunExpress Hava yolları başta olmak üzere Aeroflot Havayolları ve Pobeda Hava Yolları direkt olarak sefer düzenlemektedir. Aktarmalı düşünenler de yurt dışı uçak bileti olarak birçok havayolları da sefer yapmaktadır. Bütçenize ve zamanınıza uygun Rusya seferlerini tercih edebilirsiniz.

Rusya Charter Uçak Bileti

Rusya Havayolları ve Thy uçak bileti ortak düzenledikleri uçuşlarda genellikle Rusya Charter uçak bileti seferleri yapılmaktadır. Scat havayolları dahil birçok havayolu şirketi Rusya Charter uçak bileti düzenlerken ayrıca Moskova uçak bileti ve St.Petersburg uçak bileti dahil olmak üzere Rusya ülkesine birçok sefer düzenlemektedir. Rusya Charter uçak bileti almak için web adresimizde bulunan uçak bileti arama ekranından sorgulama yapabilir veya direk olarak 0 850 303 82 80 Rusya uçak bileti hattımızı arayarak ucuz ve indirimli Rusya bileti satın alabilirsiniz.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız Rusya Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Rusya uçak bileti ile direk uçuş yapan havayolları şöyledir; Türk hava yolları, Pegasus, Anadolu Jet havayolları şirketlerinin yaptığı seferlerden size uygun olanları seçebilirsiniz. Aktarmasız yapılan uçuşların zaman bakımından daha avantajlı olmasından dolayı daha çok tercih edildiği görülüyor. 

Avantajlı Uçak Bileti

Yapacağınız seyahatlerinizi hem ekonomik hem de konforlu yolculuk yapmak için birden fazla havayolu seçeneğini aynı anda sorgulayabilirsiniz. 7 gün 24 saat internet adresimiz olan avantajlı seyahat uçak bileti sorgulaması ile kolayca biletleme işlemi yapabilirsiniz. Rusya uçak bileti ve İstanbul Rusya uçak bileti gibi birçok alternatif lokasyonla her noktadan hemen ucuz Rusya uçak bileti sorgulanabilir. Böylece evinizin rahatlığında sorgulama ekranından uygun fiyatlı Rusya uçak bileti bulup satın alabilirsiniz.

En Uygun Rusya Uçak Bileti

Rusya uçuş seferlerinde seçebileceğiniz en uygun Rusya uçak bileti fiyatı olarak bilet fiyatlarını sorgulama ve karşılaştırma şansına sahipsiniz. İstanbul-Rusya uçak bileti veya İzmir-Rusya uçak bileti seferleri ve aktarmalı olan uçuşları kontrol edebilir ve en uygun Rusya uçak bileti satın alabilmek için bilet sorgulaması yapabilirsiniz. Böylece Rusya uçak biletini hem uyguna getirip hem de rahat bir uçuş imkânı bulabilirsiniz.

Rusya Havalimanı Ulaşım

Rusya havalimanı olarak Türkiye'den direk İstanbul, Ankara veya İzmir gibi büyükşehirlerimizden direk uçuş seferleri ile uçak biletinizi satın alabilirsiniz. Yolcuların en fazla seyahat ettiği Rusya'nın ana havalimanı olan Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı, başkent Moskova'nın merkezine çok yakın sadece 29 km uzaklıkta bir yerdedir.

Bu havalimanı Rusya'nın ikinci büyük havalimanıdır. Sheremetyevo Uluslararası havalimanı 1959’ da hizmete açılmıştır. Rusya'da dört tane uluslararası havaalanı bulunuyor. Bunlar; ilk önce bahsettiğimiz Sheremetyevo uluslararası havalimanı, Vnukovo havaalanı, Zhukovsky İnternational Havaalanı ve Moskova'da bulunan Domodedovo Havaalanıdır.

Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı

Sheremetyevo Uluslararası Havaalanı Şehir merkezine 29 km kuzeyinde yer alan ve başkent Moskova'ya en yakın olan havaalanıdır. Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı adından da anlaşılacağı gibi Uluslararası hizmet veriyor. Rusya ve Moskova'nın en büyük ve eski havalimanlarındandır. Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı dünyanın en iyi havalimanı olarak adlandırılıyor.

İngiltere bagaj hizmeti sağlayıcısı olan Stasher tarafından dünyanın en iyi havalimanı olarak bildirildi.  Öyle ki Sheremetyevo Havalimanı Amsterdam’daki Schiphol ve New York şehrindeki JFK havalimanlarını bile geride bıraktı. Burada iniş yaptıktan sonra şehir merkezine ulaşım için şehir otobüslerini kullanabilirsiniz.

Sheremetyevo Uluslararası Havalimanı Ulaşım

Ülkemizden İstanbul havalimanı ya da Sabiha Gökçen Havalimanı uçuşları olarak direk seferler yapılan pek çok ilimiz bulunuyor. Tercihinizi hangi havalimanından yapacaksanız direk seferlerin ve aktarmalı olarak karşılıklı uçuşlar yapılan havalimanı için uçak bileti aldıktan sonra iniş sonrası özel hava yolu servisleri ile ya da metro ve otobüs kullanarak da kente ulaşabilirsiniz. Sheremetyevo Uluslararası Havalimanında 24 saat taksi hizmeti veriliyor. Moskova ve diğer şehirlere bu şekilde ulaşabilirsiniz.

Ekonomik yolculuk yapmayı düşünenler de metro duraklarını tercih edebilir diledikleri yere bu şekilde ulaşım sağlayabilirler. Ucuz seyahat seçeneklerinden bir diğeri de otobüs ile yapılandır. Yolculuk sonrasında Havalimanında bulunan otobüs duraklarını tercih edebilirsiniz. Böylece gideceğiniz noktaya kolay ve ekonomik ulaşım sağlamış olursunuz. Sheremetyevo Uluslararası Havalimanına Alternatif Havalimanları hangileri; Domodedovo Uluslararası Havalimanı, Khodinka Havalimanı, Ostafyevo Uluslararası Havalimanlarını da alternatif olarak kullanabilirsiniz. Dilediğiniz havalimanı için Rusya uçak bileti ile uçuş yapabilirsiniz.