Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Ryanair Hava Yolları – Ryanair Uçak Bileti – AvantajliSeyahat.com

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 28 Kasım 1984
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 58
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 239
TOPLAM UÇAK SAYISI 258

Ryanair Hava Yolları

Avrupa'nın en büyük havayolu grubu olan Ryanair Holdings plc, Buzz, Lauda, Malta Air ve Ryanair DAC'ın ana şirketidir. Grubun, 82 havayolu yerinden günde 2.400'den fazla uçuşla her yıl 154 milyondan fazla yolcu taşınır. 40 ülkede 200'den fazla destinasyonu birbirine bağlar ve 475'ten fazla uçaktan oluşan bir filoya sahiptir. Bu, Ryanair grubunun 2024 mali yılına kadar ücretleri düşürmesine ve trafiğini yıllık 200 milyon yolcuya çıkarmasına olanak sağlayacaktır.

19.000'den fazla yüksek nitelikli havacılık profesyonelinden oluşan bir ekiple şirket, Ryanair Türkiye iletişim ile Ryanair'i Avrupa havayolunda daha dakik bir endüstri haline getiriyor. 34 yıllık lider güvenlik kaydı mevcuttur. Ryanair, Avrupa'nın en temiz ve en yeşil havayolu grubudur. Ryanair ile uçmayı tercih eden müşteriler, AB'deki diğer dört büyük havayoluna kıyasla CO? emisyonlarını %50'ye kadar azaltabilir.

Ryanair Havayolları Uçuş Seferleri

Ryanair havayolları birçok ülkeye direk seferlere sahiptir. Ryanair uçuşlarında her kişi maksimum miktarı 10 kg ve 115 cm (ilave yükseklik + derinlik + genişlik) olan bir parça el çantası yanında bulundurabilir. Bu bavul veya çanta dışında el bagajı sayılmadığı için laptop da taşıyabilirsiniz.

Ryanair Hava Yolları Uçak İçi İkramlar

Kısa ve uzun mesafeli uçuşlarda yolculara uçakta yemek servisi yapılır. Ryanair Hava Yolları koltuk kategorisine ve uçuş saatine göre farklı menüleri olabilir. Uçuşunuz daha pahalı ve daha uzun ise, uçakta alacağınız yemekler daha çeşitli ve daha fazla miktarda olacaktır.

Pegasus ile uçakta yemekler kalkış ve varış saatleri dikkate alınarak hazırlanır. Bu faktörlere bağlı olarak, hafif veya tam bir kahvaltı, atıştırmalık, öğle yemeği, akşam yemeği servis edilebilir. Uçuş sırasında ilave içecek talep edebilirsiniz.

Ryanair havayolları uçuşu ile özellikle okyanus aşırı uçuşlarda, vejetaryen yemekler, glütensiz yemekler vb. en zorlu zevkleri tatmin edebilecek yemekler vardır. Bilet alırken veya uçuş başlangıcında özel yemek seçeneği tercihinde bulunabilirsiniz. Business class veya first class'a özel menüler mevcuttur. Seramik tabaklarda servis edilen başlangıçlar, ana yemekler ve tatlılar arasında seçim yapabileceğiniz çeşitli yemekler vardır. İkram ve diğer tesislerle ilgili bilgiler havayolu web sitelerinde bulunabilir.

Ryanair havayolları Türkiye aşçıları tarafından hazırlanan zengin ve çeşitli menüden yolcular damaklarına hitap edecek spesiyaller arasından seçim yapabilir. Dünya yemeklerinden oluşan zengin bir menü sunmak için uçuş saatinize göre seçilmiş malzemelerle sizler için hazırlanan lezzetli yemekleri yemekten mutluluk duyacaksınız. Uçuşlarda dengeli beslenmenin herkes için önemli olduğu bilinir. Bu nedenle taze yiyecekleri çeşitli tatlarda ve minimum koruyucu ile sunmaya özen gösterilir. Wizz Air Uçak Bileti ile uçuşlarda servis edilen tüm yiyecek ve içecekler günlüktür. Ayrıca özel diyet ihtiyacı olan insanlara da yemekler sunulur.

Tavuk yemekleri ana yemek olarak tavuğu tercih eden yolcular için servisi yapılabilir. Ana yemek olarak balığı tercih eden yolcular için balık servisi yapılabilir. Düşük Şekerli Yemekler; Sınırlı şeker alımını kontrol etmesi gereken yolcular için ilave şeker içermeyen düşük şekerli yemekler vardır. Sınırlı bir glüten alımını kontrol etmesi gereken yolcular için düşük glüten yemekleri vardır.

Düşük Tuzlu Yemekler; Az tuzlu yemek isteyen yolcular için sunulur. Düşük Laktozlu Yemekler; Sınırlı laktoz alımını izlemesi gereken yolcular için uygun yemekler verilir. Yer fıstığına duyarlı yolcular için uçuşlarda servis edilen öğünlerde yer fıstığı ve türevlerine yer vermemeye özen gösterilir. Bu nedenle, uçuşlarda tedarik edilen ürünlerde yer fıstığı veya bunlardan elde edilen ürünlerin uçağa getirilmemesi talimatı verilmiştir. Ancak uçuşlarda yemeklerin hazırlanması sırasında yer fıstığı ve türevlerine alerjisi olan kişiler için öngörülemeyen temasların olmayacağı garanti edilemez.

Ryanair Hava Yolları Check-in İşlemi

Tüm yolcuların biniş kartı olmalıdır (uçağa binmek için uçak biletinizin olması yeterli değildir). Biniş kartı, Ryanair Türkiye uçuşları check-in sırasında oluşturulur. Bunu yapmak için iki yol vardır: Online; Online formu kullanarak gerekli bilgileri doldurmalı ve biniş kartını oluşturduktan sonra yazdırıp havalimanına götürmelisiniz. Online check-in, online kayıttan oluşur. Alternatif bir seçenek de havaalanında check-in yaptırılmasıdır. Ryanair bilet sorgulama kapsamında popüler bir havayolundan bilet alırsanız, havaalanında check-in ek ücrete tabi olduğundan, online check-in kullanmak daha iyi bir fikir olabilir.

Havalimanında, havayolu check-in kontuarında veya self-servis check-in kontuarında biniş kartı havayolu çalışanı veya makine tarafından yazdırılabilir. Her yolcunun, kapsamı havayolu tarafından belirlenen bir dizi veri ile tamamlanmış bir biniş kartı vardır. Ayrıca, varış ülkesi tarafından belirlenen vize gereklilikleriyle ilgili olduğu için gerekli veriler rotaya bağlı olarak değişebilir. Genel olarak, seyahat ettiğiniz belgenin (DNI, pasaport) adı, türü, numarası, ülke ve düzenlenme tarihi gibi ek bilgileri check-in sırasında sağlamalısınız. Güvenlik kontrolü sırasında biniş kartı bilgi ve belgelerinin tutarlılığı doğrulandığından bu önemlidir.

Yukarıda belirtilen veriler tutarlı değilse yolcu güvenlik kontrolünden geçemeyecektir. Ayrıca Ryanair check-in sırasında uçakta koltuklar tahsis edilir; bu bilgiler oluşturulan biniş kartına dahildir.

Ryanair Turkey check-in sırasında veri sağlamak gerekli mi? Uçak bileti rezervasyonu yaparken yolcuların ad ve soyadlarını, doğum tarihini ve iletişim bilgilerini vermesi gerekir. Biniş kartı daha ayrıntılı bilgiler de içerir. Bu, mevcut güvenlik gereksinimlerinin bir sonucudur. Ek olarak, gerekli veriler biletin satın alınması ile uçuş arasında değişiklik gösterebilir (örneğin, pasaportun süresi dolabilir, bu da farklı bir numara ve seriye sahip yeni bir belge düzenlenmesini gerektirebilir). Bu nedenle, Ryanair baggage check-in kalkıştan hemen önce veya online check-in durumunda kalkıştan sadece birkaç gün önce yapılır.

Her yolcunun, gerekli verilerle doldurulmuş kendi biniş kartı ve mevcut duruma uygunluğunu kanıtlayan bir kimlik belgesi olmalıdır. Yolcu, elektronik bilet ile kaydolmak için bir bağlantı içeren e-posta alır. Bu, havayolu çevrimiçi check-in etkinleştirmeden önce (genellikle uçuş kalkış saatinden 2 ila 4 gün önce gerçekleşir) bağlantı üzerinden çevrimiçi check-in için gerekli tüm verileri sağlayabilecektir. THY Online check-in işlemini başlatan yolcu adına sürecin tamamlanmasından danışmanlar sorumlu olacak veya tüm süreç otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Bilgilerinizi uçuşunuzun tarifeli kalkış saatinden 48 saat önce verirseniz, online check-in yapamayabilirsiniz. Biniş kartları, planlanan kalkış saatinden 48 saat ve 8 saat öncesine kadar rezervasyon sırasında belirtilen adrese yazdırılmak üzere e-posta ile gönderilir. Yolculuk birden fazla uçuşu içeriyorsa, biniş kartı her uçuşun başlamasından 48 ila 8 saat önce ayrı e-postalarda gönderilecektir.

Biniş kartınızı yazdırmalı mısınız? Evet, oluşturulan biniş kartının havayolu gereksinimleri nedeniyle yazdırılması gerekir. Kart, e-posta alındıktan sonra yazdırılabilir veya ertesi gün yazdırılmak üzere taşınabilir bir belleğe (USB bellek, cep telefonu, taşınabilir disk vb.) kaydedilebilir. Ancak pasaport kontrol ve Wizzair check-in kontuarlarına gitmeden önce bunların çıktısını almalısınız. Basılı kartınızı Ryanair check-in için kullandığınız kimlik belgesi ile havalimanına getirmeniz gerekebilir. Bunun yapılmaması, ağır para cezalarına neden olabilir.

Kaydolamadığınız durumda e-posta adresinize yeni bir seyahat planı ve fatura bağlantısının gönderilip gönderilmediğini kontrol edin. Rezervasyon daha büyük bir grup için ise, aynı anda birden fazla yolcuyu check-in yapmamalısınız. Çok fazla yolcu varsa, belge verileri girilirken oturum sona erebilir. Bu, verilerinizin güvenliği ile ilgilidir.

Çevrimiçi kaydolduktan sonra, Ryanair uçuş tarihinizi veya yolcu adınızı değiştirmenize olanak tanır. Bu hizmet, havayolunun fiyat listesine göre yolcu ve uçuş başına ayrı ayrı ödenmelidir. Bileti aldıktan sonra yolcular havayolunun kurallarına ve olası ücretlere göre değişiklik yapabilirler. Böyle bir değişikliğin ne zaman mümkün olduğu konusunda kısıtlamalar vardır. Wizzair turkey check-in bagajı ile seyahat eden ve online check-in hizmetini kullanan yolcular için havalimanında standart bagaj check-in işlemi yapılması da gerekir.

Ryanair Hava Yolları Bagaj Kuralları

Güvenliğinizi göz önünde bulundurarak ve uçakta hareketi azaltmak için el bagajınızı check-in kontuarlarımıza ücretsiz olarak teslim etmenizi ve uçağa sadece kişisel aksesuarınız (çanta veya evrak çantası) ile giriş yapmanız önerilir. El bagajı ve kişisel bir aksesuarı yanınıza alabilirsiniz. Uçak kabinindeki sınırlı kapasite göz önüne alındığında, nihayetinde, yüksek dolulu oranında uçuşlarda, el bagajlarının bir kısmı, uçağın bagajına yüklemek için ücretsiz olarak çıkarılabilir. Bagajınız normların dışındaysa, olası bir ek ücret karşılığında bagajda seyahat etmelidir.

Bazı zamanlar el bagajlarının kabine getirilmesinde bazı kısıtlamalar olabilir. Bu durumda bagajınız ambarda uçar ve varış noktasında uçakta size teslim edilir. Kişisel aksesuarınızın uçak kabininde sizinle seyahat edebilmesi için izin verilen boyutlara (maksimum 40 x 30 x 15 cm) uyması ve daima ön koltuğun altına yerleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Aynı şekilde el bagajınızı (maksimum 56 x 40 x 25 cm) uçağın üst kompartımanlarına yerleştirmeniz gerekir. Uçakta yeterli alan yoksa, uçağın ambarına yüklenmek zorunda kalabilirsiniz.

Maksimum bagaj boyutları: 56 cm x 40 cm x 25 cm’dir. Kol, cepler ve tekerlekler dahildir. Bagaj bu boyutları aşarsa, kaydettirilmelidir. El bagajı, havaalanı bagaj kontuarına sığmalı, yardımsız kaldırılmalı ve uçağın üst kompartımanlarına yerleştirilmelidir. Bazı istisnalar da vardır. Çantaya ek olarak tek bir kişisel aksesuar olabilir. Bir evrak çantası, küçük bir çanta veya dizüstü bilgisayar olabilir. Bebekle seyahat ediyorsanız, uçuş için yiyecek, içecek ve bebek çantası da getirebilirsiniz. Uçuş sırasında (uçak modunda) bilgisayarınızı, elektronik takviminizi, müzik çalarınızı ve cep telefonunuzu her zaman yanınızda tutabilirsiniz.

Ryanair Havayolları Koltuk Seçimi

Online check-in sonrasında Ryanair hava yolları için işlem yapılabilir. Kişilerin seyahatten önce havalimanında seçim yapma imkânı vardır.

Ryanair Havayolları İletişim 0 850 303 82 80

Ryanair Hava Yolları iletişim seçenekleri avantajliseyahat.com internet adresinden ya da direk 0 850 303 82 80 numarası üzerinden iletişim sağlanabilir. Ryanair Hava Yolları Türkiye Ofisi: Ryanair Havayolları Türkiye Ofisi olarak 7 gün 24 saat internet adresimiz ile online bilet alabilirsiniz. Ryanair uçak bileti alım öncesi ve sonrasında Ryanair İstanbul telefon 0 212 909 96 12 veya 0 850 303 82 80 numaralı yerleri arayarak destek alabilirsiniz.

Ryanair Havayolları Uçak Bileti

Ryanair uçak bileti avantajliseyahat.com internet adresinde Ryanair Havayolları ve Ryanair uçak bileti olmak üzere tüm havayollarının uçak biletlerini sorgulatarak en ucuz bileti alabilirsiniz. Ryanair uçak bileti seçeneklerine ulaşabilirsiniz. Kredi kartı bilet satın alabilirsiniz.

Ryanair bilet sorgulama ve Ryanair uçak bileti işlemlerinizi avantajlı seyahat web adresimizde bulunan uçak bileti sorgulama ekranından anlık olarak sorgulayabilir veya direk olarak müşteri hizmetlerimizi 7 gün 24 saat arayarak biletleme işleminde bulunabilirsiniz. Ryanair uçak bileti işlemleri anlık olarak değişiklik gösterebilir online uçak bileti işlemlerinizde sorgulama sonrasında mutlaka rezervasyon oluşturmalısınız.

Ryanair Havayolları Türkiye İletişim

Ryanair Hava Yolları Türkiye ofisi İstanbul bileti almak için 7 gün 24 saat bizlerle iletişim kurabilirsiniz. Ryanair Havayolları İstanbul iletişim için 0 850 303 82 80 numaralı çağrı merkezini arayabilir veya Ryanair Hava Yolları müşteri hizmetleri numarasını arayarak bilgi alabilir veya uçak bileti hakkında işlem sağlayabilirsiniz.

Ryanair Havayolları Türkiye İletişim

Ryanair Hava Yolları İstanbul Şubesi ve Ryanair Hava Yolları Türkiye iletişim numarası 0 850 303 82 80 – 0 212 909 96 12 uçak bileti hattına ulaşarak biletleme veya rezervasyon talebinde bulunabilirsiniz.