Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Sabiha Gökçen Havalimanı

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Sabiha Gökçen Havalimanı
0 850 303 82 80
Sanayi, 34906 Pendik/İstanbul
Merkeze Uzaklık: 44 km KM

Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul il sınırları içerisin de bulunduğu bölge itibari ile Anadolu yakası içerisinde Pendik ilçe sınırlarında yer almaktadır. Yapım tarihi 1998 yılında başlayarak 2001 yılında tamamlanmıştır. Toplam maliyeti 550 milyon dolar sınırlarında inşa tutarı vardır. Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır. Havaalanı ismi ise Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den ismini almıştır. Konumu ve yapısı itibarı ile en çok uçuş için tercih edilen havayolları şirketlerinin de başında gelmektedir. Türkiye’nin en büyük ikinci havaalanıdır yolcu kapasitesi geçtiğimiz yıllar da artarak devam etmiş uluslararası olması niteliğini taşıyan Sabiha Gökçen Havaalanı yerli ve yabancı bir çok turiste de ev sahipliği yapmaktadır. Havayolu parkur kodu (IATA) : SAW  ICAO:LTFJ Havalimanı kısa adı ise ISG olarak bilinmektedir. Yurt içi ve yurt dışı uçuşlar da bir çok kişinin tercih ettiği havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı yoğun uçuşları ile parkurlarını da genişletmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı İşletilme Hakkı

Havaalanı işletme ve  Havacılık  Endüstrileri A.Ş (HEAŞ) ve Malaysia Airports Holdings Berhad (MAHB) tarafından işletme haklarına sahiptir. Yer hizmetleri, kargo ve güvenlik gibi bir kısım faaliyetleri kendi içerisinde ayrıca bir işletme bulundurmaksızın HEAŞ tarafından işletilme hakkına sahiptir. Limak Holding 2014 yılında tüm haklarını  MAHB’a devretmiştir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı 20 yıl işletme hakkı olarak ayrıca denetlenmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanından Ulaşım, Nereden Nasıl Gidilir?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezine ulaşım ve ya havalimanına nasıl gidilir? Havayolları ve yolcularımızın tercih ettiği ulaşım aracı olarak en sık kullanılan ulaşım araçları Havaş ve Havataş olarak servisler ile gelinmesi mümkündür. Yolcularımızın kişisel araçları ile Tem otoyol güzergahını kullanarakta İsg havalimanına kolaylıkla ulaşım sağlaması mümkün. Havalimanı içerisin de bulunan açık ve kapalı otoparklara araç bırakabilirsiniz 7 gün 24 saat havalimanında hizmetler devam etmektedir. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı dışında özel işletmeler tarafından açık otoparklara bırakarak özel servisler ile havaalanına giriş sağlamanız da mümkündür. Özel araçlarınız ile ulaşım sağladığınız da vale hizmeti alarak daha konforlu bir yolculuk geçirmeniz mümkün yine aynı araç bırakma noktalarından araçlarınızı teslim alabilirsiniz.

Taksi:

İstanbul Yeni Havalimanına ulaşımda olduğu gibi İstanbul Avrupa Yakasından da taksi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. Uçak bileti saat önceliğinize dikkat ederek olası bir gecikme yaşamamak adına yine yol ve sefer saat kontrolünüzü yaparak metro, taksi veya metrobüs gibi alternatif ulaşım araçları ile havaalanına gelebilirsiniz. Havaalanı içerisinde ve çevresinde birçok taksi hizmeti verilerek her saat ulaşım kesintisiz sağlanmaktadır.

Havabüs

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezine ulaşımın bir diğer alternatifi ise Havabus. Uçuş sonrası ya da öncesi yolcuların tercih ettiği bir diğer havaalanı ulaşım aracı. Avrupa Yakası Taksim, Anadolu Yakası Kadıköy civarı ve daha birçok noktadan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz. Detaylı Havabus saatlerini buradan öğrenebilirsiniz.

Marmaray

İstanbul Avrupa Yakasından gelecek olan yolcularımızın Marmaray’ı tercih etmeleri kendilerine hız ve zaman tasarrufu kazandıracaktır. Marmaray kullanım sonrası Kadıköy-Kartal metrosu ile daha kolay bir ulaşım sağlamanız mümkün. Ayrıca Yalova ve Bursa ilinden direk İdo iskelesinden feribot seferleri ile araç aktarması yapmadan şahsi otomobil ile de gelebilirsiniz.

Otobüs

Sabiha Gökçen Havalimanına şehrin birçok noktasından otobüs kullanımı ile gelmeniz mümkün otobüs saat ve tarifeleri uçuşunuz öncesi kontrol ederek saat aralıklarına mutlaka dikkat edin.

Metro

Seyahatiniz öncesi yada sonrası taksi ile kısa bir ulaşım sağladıktan sonra kartal metro hattına giderek. Aktarma yada ulaşım aracı değiştirmeniz mümkün bu bölgeden metro yada metrobüs hatlarına kolaylıkla ulaşım sağlayabilir ve daha sonrasında İstanbul Avrupa yakasına geçiş sağlayabilirsiniz.

Havaist

Havaist İstanbul Havalimanı ulaşımı için yolcuların hızlı kullanımlarına yanıt vermek amacı ile kullanıma sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı durağından Havaist araçlarını kullanarak Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür saat ve güzergah bilgisi için tıklayın.

Araç Kiralama

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı araç kiralama olarak çok geniş bir ağ ve yaygın kiralama firmalarına ev sahipliği yapmakta online sistem kanallarını kullanarak rezervasyon yapabilir yada telefon üzeri yer ayrımı sağlamanız mümkün olacaktır. Şehrin merkezi noktalarına da araç kiralama konusunda çeşitli firma ve anlaşmalı noktalar ile yine varacağınız lokasyona da araç teslim etmeniz mümkündür.

Avantajliseyahat.com Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bileti

Avantajliseyahat.com Sabiha Gökçen Havalimanı uçak bileti işlemlerinde çok yönlü servis ağı ve sizlerin tasarruf etmesini amaçlayan bir sorgulama ağına sahip rezervasyon ekranlarımızdan birçok havayolu firması uçak bileti sorgusu yapmak çok kolay işlemlerinizi güvenlice tamamlayıp Sabiha Gökçen uçak bileti almanız da mümkün. Yılın belirli zamanları Sabiha Gökçen Havalimanı biletlerin de kampanyalar ile yolcularımızın sorunsuz ve en uygun, ucuz uçak bileti almalarını amaçlıyoruz.

Sabiha Gökçen Havalimanından Hangi Havayolları Uçuş Gerçekleştirir?

Birçok havayolu şirketi Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanından tarifeli uçak seferi düzenliyor. Bunlar iki şekilde iç hat ve dış hat olmak üzere ve yılın bazı zamanları ise Charter uçak bileti olarak satışa sunulmaktadır. Uçuş gerçekleştiren havayolları Pegasus, Turkish Airlines, AnadoluJet, Qatar Airways , Pobeda Airlines, Air Arabia, Air Maroc, Flydubai, SunExpress, Nile Air, FlyNas, ve daha bir çok hava yolu şirketi  Sabiha Gökçen Havalimanından uçuş gerçekleştirmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı Uçak Bilet Satış Noktaları ve Telefon Numarası

Sabiha Gökçen Havaalanı uçak bileti satış telefon numarası 0 850 303 82 80 müşteri hizmetleri hattını arayarak online uçak bileti satın alma işleminde bulunabilirsiniz. Sabiha Gökçen Havaalanı THY- Türk Hava Yolları Telefon Numarası 0 850 303 82 80 ya da 0 212 909 96 12

✈ En Uygun İstanbul Uçak Bileti İçin Tıklayın 

Sabiha Gökçen Havaalanı Check-in İşlemi

İSG- Sabiha Gökçen Havalimanı check-in işlemi kontuar yada gişe kısımlarından uçuşunuzdan en az 2 saat öncesinde açılmakta dilerseniz bu işlemleri daha hızlı yapmak için online check-in yapabilirsiniz. Uçak bileti satın aldıktan sonra avantajliseyahat.com Check-in Pnr yönet kısmından rezervasyonunuzu görüntüleyerek uçuş durum ya da koltuk seçimi yapabilirsiniz bu işlem bilet alım sonrasın uçuş saatinden 24 saat önce açılmaktadır.

CIP ve Lounge Hizmeti

Sabiha Gökçen Havalimanı hizmetleri içerisinde 3 adet apron kısmı bulnmaktadır. Bunlar yelken lounge ve cıp salonlarıdır. Cıp hizmeti havayolu şirketleri ile yapılan anlaşmalar gereği havayollarının yolcularına sunduğu imkanlar ölçüsünde verilmektedir. CIP bölümünde eğlence alanları yiyecek, içecek ikramı televizyon ve internet hizmetleri gibi farklı aktivite alanları ile yolcularımıza hizmet vermektedir.

Havalimanı Bagaj Kuralları

Güvenli bir seyahat ve uçuş için bagaj kurallarına büyük ölçüde dikkat edilmektedir kabin bagajı ve normal valizlerinizde yolcu hakları ölçüsünde kg ve miktarına uyulması gerekmektedir. Fazla valiz durumları kg ve yük havayolları ücret sınıfına dahildir. Uçuş öncesi valiz nasıl hazırlanmalı yada yolculuk öncesi kabin bagajı (El Valizi) nasıl hazırlanır? Bu gibi konular hakkında bilgi almak için burayı tıklayınız.

Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hizmetleri

İSG havaalanı içerisinde verilen hizmetleri, bagaj hizmetleri, araç kiralama noktaları, Mescit, uyku odaları, vergi iadesi, banka ve döviz işlemleri, sağlık hizmetleri, cıp ve lounge hizmet noktaları yine havalimanı içerisinde yer almaktadır. Duty Free (Gümrüksüz Satış Mağazaları) ile alışveriş yapmanız da mümkün.