Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Şanlıurfa Gezilecek Yerler

Balıklıgöl

Balıklıgöl, Türkiye’nin en önemli göllerinden biri olmaktadır. Önemi ise Hz.İbrahim aleyhisselam döneminden kaynaklanmaktadır. Rivayetlere göre Hz.İbrahim aleyhisselam ateşe atılmadan önce bu bölge güllük gülistanlık olmuştur. Hatta burada yaşayan halk gölde bulunan sazan balıklarını yememektedir. Büyük bir manevi öneme sahip olan göl ve çevresi özellikle mevlit ve kandil günlerinde daha çok ilgi görmekte ve yoğunlaşmaktadır. Her yıl sürekli olarak ziyaretçileri bulunan bu göl insanları kendine hayran bırakmaktadır. Şanlıurfa uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde gezilecekler yerler listenizin başında olması gereken bir yer olan Balıklıgöl Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesinde bulunmaktadır. Turizm için önemli bir yer olan Balıklıgöl sürekli olarak ziyarete açıktır.

Ulu Cami

Şanlıurfa’nın merkezinde bulunan Ulu Cami oldukça eski bir camidir. Yapılan araştırmalara göre caminin tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmemektedir. Ancak cami daha önceden Kızıl Kilise isimli bilinen bir kilisenin camiye çevrilmiş halidir.  1170 ve 1175 yılları arasında varlıklı kişiler tarafından inşa edildiği düşünülmektedir. Daha sonraları caminin minaresine saat yerleştirilmiştir. Yerleştirilen saat bölgenin ilk saat kulesi olma özelliği taşımaktadır. Günümüzde oldukça çok değer verilen cami Şanlıurfa’nın en önemli camilerinden biri olma özelliği taşımaktadır. Şanlıurfa uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biri olan Ulu Cami Şanlıurfa’nın merkezinde bulunmaktadır.Şanlıurfa Hakkında

Tarihin en büyük ve bir çok medeniyet ile Kaplı olduğu Türkiye’nin tarih atlası olan şehir Şanlıurfa. Buranın büyük bir medeniyete ve tarihin en fazla dolu dolu yaşandığı şehrine bizlerde değinerek Şanlıurfa hakkında bilgiler aktarıyoruz. Şanlıurfa medeniyetlerin bir çok kavimin milletin iç içe yaşandığı tarihin surlarla örülü olduğu yerdir. M .Ö 12000 yıllara kadar uzanan bu şehir kültürü içten içe sokaklarına işlemiştir örf ve adet geleneklerini günümüz dünyasında halen koruyan bu kent balıklıgöl’ü ve surları ile eşsiz manzaralar sunmakta M.Ö 12.000’li yıllarda yaşayan insanlar bu şehir de tarım mabetler ve siyasi ideolojik bir çok alan inşa etmişlerdir bu alanlar günümüz tarihi eserlerinde halen bulunmaktadır. Akkadlar,Sasaniler,Romalılar,Asurlular,Bizanslar,Mogollar bir çok tarihi yaşamış bu şehir Osmanlı Devleti ile daha da gelişerek günümüz şehrini oluşturmuştur Şanlıurfa 312 ve 332 yıllarında büyük iskenderin Makedonlar savaşı sırasında Makedonlara geçmiş burada ki kültür karmaşası artmasına rağmen bizlere çok farklı medeniyetleri sunmuştur. Günümüz Türkiyemizin en güzide ve gelişme gösteren şehirlerin başında gelmektedir.Şanlıurfa kenti ekonomik olarak tarım ve hayvancılık olmak üzere sanayi anlamında da ekonomik faaliyetler göstermektedir. Şanlıurfa havalimanı şehrin dışında bulunur her sene yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlayan bu şehir turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Şanlıurfa uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz Şanlıurfaya uçuş gösteren havayolu şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Şanlıurfa İstanbul uçak bileti alarak ve Şanlıurfa İstanbul uçak bileti yada Şanlıurfa İzmir Uçak bileti alarak bu Şanlıurfaya direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa Uçak Bileti

Türkiye’nin medeniyet beşiği şehirlerinden olan Şanlıurfa Doğu ile Batının buluşma noktası oluşmuştur. Geçmiş günümüze bakıldığında en önemli medeniyetlerin bu topraklar üzerinde kurulu olduğunu görürüz. Birçok uygarlık bu topraklar üzerinde hakimiyet kurmuş ve bu topraklarda eşsiz eserler bırakmıştır. Şanlıurfa bu konuda çok özel bir şehirdir. Gezilecek ve görülecek yer bakımından çok zengin olan şehrin neresine bakarsanız bir tarihi eser görebilirsiniz. Diğer taraftan şehrin kendine özgün kültürü insanları kendine hayran bırakmaktadır. Şanlıurfa uçak bileti alarak sizlerde bu güzel şehri görebilir ve gezebilirsiniz. Şanlıurfa gezilecek yerler hakkında önceden bilgi edinerek gezilerinizin daha verimi geçmesini sağlayabilirsiniz.Şanlıurfa havalimanı şehrin dışında bulunur her sene yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlayan bu şehir turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Şanlıurfa uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz Şanlıurfaya uçuş gösteren havayolu şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Şanlıurfa İstanbul uçak bileti alarak ve Şanlıurfa İstanbul uçak bileti yada Şanlıurfa İzmir Uçak bileti alarak bu Şanlıurfaya direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.

Şanlıurfa’ya Ulaşım

Şanlıurfa’ya ulaşım gerçekleştirmek isteyen kişiler farklı ulaşım seçeneklerini değerlendirebilirler. Karayolu bu konuda uygun bir seçenek olabileceği gibi diğer seçenekleri de değerlendirerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Çevresinde birçok ilin bulunması bu illerden kolay bir şekilde karayolu ile ulaşım sağlanabilmektedir. En hızlı ulaşım ise uçak ile sağlamak mümkün. Şanlıurfa uçak bileti alarak sizlerde hızlı bir şekilde şehre ulaşım sağlayabilirsiniz. Şanlıurfa uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Hızlı bir şekilde biletinizi almak ve diğer bütün işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her zaman bizleri tercih ederek seyahatlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Şanlıurfa havalimanı şehrin dışında bulunur her sene yerli ve yabancı bir çok turisti ağırlayan bu şehir turizm açısından önemli bir yere sahiptir. Şanlıurfa uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz Şanlıurfaya uçuş gösteren havayolu şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Şanlıurfa İstanbul uçak bileti alarak ve Şanlıurfa İstanbul uçak bileti yada Şanlıurfa İzmir Uçak bileti alarak bu Şanlıurfaya direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.