Hakkında

Bremen genel anlamda Almanya’nın deniz limanı ve ticaretiyle anılmasını sağlayan bir şehirdir. Fakat bunun yanı sıra turistlerin gezebileceği çok sayıda yere de ev sahipliği yapar. Bremen’in en bilindik yerleri Eski Kent bölgesi ve parklarıdır.


Dilerseniz farklı turistik aktivitelerle de Bremen gezinizi renklendirebilirsiniz. Bremen’e giden insanlar Bremen gezilecek yerler listesine mutlaka Belediye Binası, Marktplatz ve Bremen Katedralini ekliyor.


Bremen’deki turistik yerlerin birçoğu şehir merkezine yakındır. Eğer bilet almak istiyorsanız internet üzerinden uygun biletleri araştırarak bulabilir ve alabilirsiniz böylece kısa sürede Bremen’e ulaşabilirsiniz.


Bremen’e gitmeden önce gezmeyi düşündüğünüz yerleri liste hâline not alırsanız seyahatiniz zaman kaybı yaşamadan ve zevkli olacak şekilde gerçekleşir. Bu tarz detaylara dikkat etmek yurt dışı gezilerini epey kolaylaştırır.

Ulaşım Bilgisi

Bremen havalimanı, ulaşım açısından en rahat olanlar arasında yer alır. Dilerseniz tramvay, taksi ya da araç kiralama seçeneklerinden birini tercih ederek istediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz.


Tramvay: Havalimanına ulaşan kişiler tramvayı tercih ederek şehir merkezine kadar gitmek imkânına sahiptir. Bremen Havalimanından şehir merkezine gitmek isterseniz terminallerin bulunduğu alanda tramvay hattı bulabilirsiniz.


Taksi: Eğer hızlı bir şekilde Bremen Havalimanından şehir merkezine ulaşmak istiyorsanız taksiyi seçmeniz mümkündür. Terminal çıkışı taraflarında taksi bularak kısa mesafeden dolayı ekonomik bir şekilde gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz.


Araç Kiralama: Araç kiralama ofisleriyle görüşerek şehir merkezine kolaylıkla gitme imkânına sahipsiniz. Ayrıca şehir kuzey taraflarda olduğu için kış lastiği fırsatı da Bremen Havalimanı araç kiralama ofisi tarafından karşılanıyor. Ayrıca ofislerden navigasyon, bebek koltuğu ya da bisiklet kiralama gibi hizmetlerden de yararlanabiliyorsunuz.


İstanbul Havalimanı Ulaşım

İstanbul’dan Bremen’e gitmek için Sabiha Gökçen havalimanı ya da İstanbul Havalimanı seçeneklerinden birini seçmeniz gerekiyor.


Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen’den ulaşım sağlamak istediğiniz zaman çok fazla seçeneğiniz olduğunu anlayacaksınız. Böylelikle zaman kaybı yaşamamış ve ulaşımda sıkıntı çekmemiş olursunuz. Havaalanının kendine özel açık ve kapalı otoparkı olduğu gibi dışında da aracınızı park edebileceğiniz otoparklara rastlamanız da mümkündür.


Taksi: İnsanlar ulaşım açısından hızlı ve kolay bulduğu için taksiyle gitmeyi tercih ediyor. Ödeyeceğiniz ücret gitmeyi düşündüğünüz yerin mesafesine göre değişkenlik gösterir.


Havabüs: Havabüs imkânından faydalanmak istiyorsanız Kadıköy ve Yeni Sahra'dan ulaşımınızı sağlamanız mümkündür.


Marmaray: Avrupa yakasında bulunan ve Sabiha Gökçen’e ulaşım sağlamak isteyen yolcular genelde Marmaray’ı tercih eder. Böylece Anadolu yakasına hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


Otobüs: Anadolu yakasında bulunuyorsanız ve havalimanına ulaşmak için ekonomik bir alternatif arayışındaysanız otobüs beklentinizi karşılayabilir. Gündüz saatlerinde yapacağınız yolculuklar için özel ya da belediye otobüsleri arasında seçim yapmanız mümkündür.


Metro: Anadolu yakasında bulunan Kadıköy Metro konumundan Pendik’e ulaşım sağlayan hattı seçerseniz metro aracılığıyla havalimanına hızlı bir şekilde gidebilirsiniz. Böylece uçuşlarınıza zamanında yetişme imkânına sahip olursunuz.


Araç Kiralama: Havalimanına gitmeden önce şimdiden ulaşımınızı sağlamak istiyorsanız online şekilde araç kiralayabilirsiniz. İsterseniz Sabiha Gökçen Havalimanında bulunan ofislerle görüşerek de kiralama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.


İstanbul Havalimanı

İstanbul Havalimanı üzerinden HAVAİST, otobüs, araç kiralama ve İstanbul Havalimanı otopark şeklinde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Henüz metro ulaşımı sağlanamadığı için sadece bu seçeneklerden faydalanabiliyorsunuz.


Havaist: Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere her gün servis imkânı arayışına girdiyseniz Havaist fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Havaist, İstanbul Havalimanının haftanın her günü hizmet sunan servis ulaşımıdır.


Otobüs: Havaalanından çıktıktan sonra İstanbul’un bütün merkezlerine otobüs aracılığıyla ulaşım sağlama imkânınız olduğunu bilmelisiniz. Böylece İstanbul Havalimanından çıktıktan sonra ulaşımınızı daha bilinçli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.


Araç Kiralama: İstanbul Havalimanında da tıpkı Sabiha Gökçen’de olduğu gibi araç kiralama ofisleri vardır. Tercihinize göre internet üzerinden ya da yüz yüze olacak şekilde araç kiralayabilirsiniz.


İstanbul Havalimanı Otopark: Eğer İstanbul Havalimanına şahsî aracınızla gittiyseniz otopark imkânından yararlanmanız mümkündür. Havalimanının hem açık hem de kapalı otoparkı bulunduğu için birçok insan kolaylıkla aracını park edecek alan buluyor. Otoparkta vale hizmeti alma imkânınızın olduğunu da bilirseniz bütün hizmetlerden daha kolay faydalanırsınız. Dilerseniz havaalanının dış bölümünde yer alan otoparktan da faydalanabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Anıt ve mimari yönden etkileyici yapılara sahip olan bu şehirde Bremen’de görülecek yerler listesine eklemeniz gereken çok fazla mekân vardır.


Valentin Denizaltı Fabrikası: Bu denizaltı fabrikası Bremen’de turistlerin ilgisini en çok çeken yapıdır diyebiliriz.


Rekum banliyösündeki Weser Nehri’nde bulunur ve İkinci Dünya Savaşı zamanında inşa edildiği bilgisine ulaşabilirsiniz. Bu yönüyle Valentin Denizaltı Fabrikası’nın tarihi açıdan önemi olduğu söylenebilir. Savaş döneminde 6.000 kişiden fazlası maruz kaldığı saldırılar sebebiyle bu fabrikada hayatını kaybetmiştir.


Böttcherstrabe: Kimileri cadde olduğu için Böötcherstrabe denildiğinde basit bir şey düşünür. Fakat Bremen’de en çok fotoğraf çekilen yerdir diyebiliriz. Aynı zamanda burayı öne çıkaran en büyük özelliği de fazlasıyla dar bir cadde olmasıdır.


Caddeye gittiğinizde istediğiniz kadar bar, restoran, galeri ve atölye gibi mekânlara rastlayabilirsiniz. Gitmek için belediye binasının yakınında ve Schnoor semtinde olduğunu bilmeniz yeterlidir.


Bremen Mızıkacıları Heykeli: Çocukluğunuzdan beri bildiğiniz ve çevrenizde sıkça duyduğunuz Bremen mızıkacılarının heykelini Belediye Binası’nın hemen önünde görebilirsiniz. Bremen’e gideceğiniz zaman mutlaka Bremen Mızıkacıları Heykeli ziyareti yapmadan dönmeyin.


Bildiğiniz üzere Bremen mızıkacıları eşek, köpek, kedi ve horozun üst üste oturduğu bir görselle meşhurdur. Heykel de tam olarak bu görselle yapılmıştır. Halk arasında eşeğin toynaklarına iki kez dokunulduğu zaman şans getireceğine dair bir inanış olduğu da bilinir.


U-Boot Wilhelm Bauer: Eğer İstanbul Bremen uçak bileti alacaksanız Nazi döneminden kalan bu gemiyi de görmeniz seyahatinizi zevkli kılabilir. Nazi döneminde Almanların dört denizaltı kaldığını ve bu sebeple U-Boot’un nasıl bir özelliği olduğunu düşünüyor olabilirsiniz.


U-Boot, hâlâ çalışır durumda olan bir gemidir. Yıllardır işlevini kaybetmemesi ve özellikle Nazi döneminden kalması turistlerin ilgisini epey çekmiştir. Çalışabilir durumda olmasına rağmen turistlerin gezebilmesi ve gemiyi tanıyabilmesi için müze işlevinde kullanılır.


Glockenspiel Evi: Aklınızda Böttcherstrabe caddesine gitmek varsa ama caddede nerelere gideceğinizi bilmiyorsanız bu yapıyı önerebiliriz.


Olmazsa olmaz yapılardan biri olmasa bile Glockenspiel evi ziyaretinizi 12.00 – 18.00 saatleri arasında yaparsanız halk şarkılarını dinleyebiliyorsunuz. Bu özelliğiyle ve mimari yapısıyla Bremen gezginlerinin ilgisini kazanmayı başaran bir yapı olduğunu söylememiz mümkündür.

Yemek Yenecek Yerler

İstanbul Bremen Uçak Bileti

Araştırmalarınız sonucunda İstanbul Bremen uçak bileti almanın en kolay şekli internetten almak olacağını biliyorsunuz. Hava yollarındaki diğer uçuşları karşılaştırmanız da mümkündür.


İstanbul Bremen Uçuşu Kaç Saat Sürer?

İstanbul – Bremen arası uçuş yolculuğu ortalama 3 saat 15 dakika sürer.


İstanbul – Bremen Uçuşlarında Hangi Havalimanları Hizmet Verir?

İstanbul’dan Bremen’e gitmek için kalkacağını havalimanları Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanlarından biridir. Bremen’e gittiğinizde ise ineceğiniz havalimanı Bremen Havalimanıdır.


İstanbul – Bremen Arası Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirir?

Bremen’e gitmek istediğinizde Türk Hava Yolları, Lufthansa, KLM Royal Dutch Airlines, Air France ve Pegasus’u tercih edebilirsiniz.


İstanbul – Bremen Uçuşu Alternatif Şehir Hangisidir?

Alternatif şehir arayışındaysanız Frankfurt uçak bileti ya da Düsseldorf bileti alabilirsiniz.