Hakkında

Almanya’nın en önemli kültür sanat şehirleri arasında yer alan Düsseldorf, ren nehri kıyılarında yer alan ve fuar kenti olarak da bilinen dünyaca ünlü sanayi fuar kenti. Gezilecek yerleri, barları, kafeleri ve alışveriş caddeleri ile ünlü olan Dusseldorf’da gezinizi tamamladıktan sonra eski şehir merkezinde bulunan bira veya kahve içerek keyif yapabilirisiniz.


Düsseldorf da gezilecek yerler açısından birçok tarihi başyapıt sizleri beklemekte.  Bunun yanı sıra şehrin büyülü atmosferine kapılırken çok fazla turistlik bir yer olmamasından dolayı konaklama fiyatları ve konaklama fiyatları Almanya şehirleri arasında oldukça pahalı şehirlerin arasın da yer alır.


Gezi planınızı oluştururken Düsseldorf da gezilecek yerler başta olmak üzere tarihin dokusunu iliklerinize kadar hissedeceğiniz mekânlarda keyifli anlara şahit olabilirsiniz. Tüm bunları yaşamak için bulunduğunuz noktan seyahatinizi planlayarak size en uygun Düsseldorf uçak bileti satın almak için fırsatlardan yararlanabilirsiniz. 

Ulaşım Bilgisi

Almanya Düsseldorf uluslararası hizmet verenleri şunlardır;  Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Köln Bonn Havalimanı, Dortmund Havalimanıdır.  Şehre yakın bulunmaları sebebi ile seyahat edeceklerin ulaşımını kolay kılar. Havalimanlarından şehre ulaşmak için tren, otobüs, taksi ve araç kiralama şirketleri bulunur. Havalimanlarından 15-20 dakikalık periyodlarla kalkış yapan trenler ile şehir merkezi ve gitmek istediğiniz konuma kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Ucuz uçak biletlerinden faydalanabilceğiniz sorgulamaları internet vasıtası ile kolaylıkla yapabilirsiniz.


Düsseldorf Havalimanı

Düsseldorf da bulunan 3 büyük uluslararası havalimanı bulunur. Bunlar; Düsseldorf Uluslararası Havalimanı, Köln Bonn Havalimanı, Dortmund Havalimanıdır. Bu havalimanlarını gideceğiniz konuma en yakın olanı tercih ederek seyahat planınızı oluşturabilir Düsseldorf ucuz uçak bileti alarak kolay ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.


Dortmund Havalimanı

Almanya’nın Ruhr bölgesinde bulunan Dortmund, havalimanı ile de şehre gelen yolculara kaliteli hizmet sunuyor. Dortmund Havalimanı şehre yaklaşık 10 km uzaklığında olup ulaşım kolaylığı açısından hiçbir sıkıntı yaşatmaz. 25 dakikada şehir merkezine ulaşım sağlayan havalimanı ekspres otobüsleri, taksi ve tren toplu taşıma araçlarından faydalanabilirsiniz. Taksi ile de şehir merkezine ulaşım 20-25 dakika da gerçekleştirilir.  

Gezilecek Yerler

Düsseldorf da gezilmesi keyifli ve kolay bir şehirdir. Turistlik bölgelerinin bulunduğu konum itibari ile birbirine yakın bulunması ve ulaşım olarak yürüyerek gezilmesi turistler açısından oldukça önemli bir detay.  Ancak yürümeyi sevmeyenler için gelişmiş toplu taşıma ağı ile de hizmet veren Düsseldorf şehrinin hızlı yaşamına ayak uydurabilirsiniz.


Özellikle turistler tarafından oldukça rağbet gören Düsseldorf’da Scholass Benrath, Kaiserpfalz ismi ile de bilinen İmparatorluk sarayı, Schlolass Dyck Sarayı, Lin Kalesi görülmeye değer yerler arasında yer alır. Aynı zamanda Goethe Müzesi, Ren Kulesi,  St. Lambertus Bazilikası görselliği ile hayran bırakacaktır.  Almanya, Düsseldorf gezilecek yerler arasında kent merkezinde bulunan meyhane ve birahaneleri ile ünlü Altstadt bölgesi, Die langste Theke der Welt dünyanın en uzun barı unvanını taşır.


Almanya’nın Düsseldorf kentinde gezilecek yerlere hızlıca göz atabileceğiniz mekân önerileri ve en uygun uçak bileti rezervasyonu ile Düsseldorf uçak bileti satın alarak keyifli bir gezi programı oluşturabilirsiniz.

St. Lambertus Bazilikası

St.Lambertus Bazilikası oldukça şaşaalı bir ibadethanedir. İç mimarisi oldukça gösterişli olan bu yapının, dışarıdan bakıldığında ki sadeliği göz çarpar. Heybetli büyük yapısı ile ilk görüşte kendine hayran bırakır.


Düsseldorflular tarafından şehrin katedrali olarak görülür. St. Lambertus Bzilikası, geçmişinde çıkan bir yangın sebebi ile onarımında kullanılan nemli keresteler kullanılması sebebiyle güneş ısı ile büzülerek çarpık bir görüntüye sahiptir.


Ren Kulesi

 Ren Nehrinin muhteşem manzarasına sahip olan Ren Kulesi, Dusseldorf’u panaromik açıdan izleyebileceğiniz bir kuledir. Dusseldorf’un simgeleşmiş yapılarındandır. Media Harbour Bölgesinde bulunan bu yapıtın yüksekliği 172 metredir.


Günümüzde seyahat severlerin sıklıkla ziyaret ettiği bu kulede, radyo, televizyon, fm verici antenleri bulunur. Dünyanın en büyük dijital saatinin de bulunduğu Ren Kalesi her gün binlerce turistin ziyaretine ev sahipliği yapıyor. 


Goethe Müzesi

Goethe Müzesi, Schkoss Jagerhof bölgesinde yer alan Goethe’nin hayatı, çalışmalarına ait 100 parçalık esere ev sahipliği yapıyor. Ünlü şairin şahsına ait çalışmaların yanı sıra, taslak, el yazmaları, mektuplarının da bulunduğu müze, toplamında 11 odada ziyaretçileri kabul ediyor. Ünlü şairin hayranları ve severleri günümüzde bu müzeyi yalnız bırakmıyor. 

Yemek Yenecek Yerler

Düsseldorf Uçak Bileti

Düüsseldorf’a uçak bileti alabileceğiniz havayolları şirketleri bulunur. Düsseldorf’da bulunan havalimanlarına geniş uçuş saatleri ve tarihleri ile Düsseldorf uçak bileti satın alabilirsiniz. Düsseldorf uçak biletinizi satın alırken pasaport ve rezervasyon bilgilerinizi seçerek daha sonrasında uygun uçak biletleri avantajlarından faydalanarak İstanbul- Düssseldorf, Ankara-Düsseldorf şehirlerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.


Hangi Hava Yolları Duesseldorf’a Uçuş Gerçekleştiriyor?

Düsseldorf şehrine uçuş gerçekleştiren firmalar; SunExpress, Corendon Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, AnadoluJet, PIA Malaysia Airlines ve Gulf Aİr kentte bulunan 3 havalimanına uçuş gerçekleştirir. Bu havayolları şirketleri ile Düsseldorf yönüne en uygun uçak bileti fırsatlarından fayda sağlayabilirsiniz.


Hangi Hava Yolları Aktarmasız Düsseldorf Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Düsseldorf uçak bileti satın almak için aktarmasız uçuş yapan havayolları şirketlerini tercih edebilirsiniz. SunExpress, Corendon Airlines, Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, AnadoluJet, PIA, Malaysia Airlines ve Gulf Air, Düsseldorf şehrine aktarmasız uçuş gerçekleştirir.


Avantajlı Uçak Bileti

Seyahatinizi ekonomik ve konforlu olarak planlamak için birçok havayolu seçeneği ile aynı anda sorgulama yapabileceğiniz fırsatları elde edebilirsiniz. 7/24 bu fırsatlardan faydalanarak Düsseldorf uçak bileti sorgusunu kendi seyahat tarihine ve saatine göre planlayabilirsiniz. 


En Uygun Düsseldorf Uçak Bileti

Düsseldorf uçuş seferlerinde tercih edebileceğiniz en uygun fırsatlardan faydalanabileceğiniz bilet sorgulama ve karşılaştırma seçeneklerini kullanarak en uygun Düsseldorf uçak bileti seferlerini görüntüleyebilirsiniz. İstanbul- Düsseldorf veya Ankara- Düsseldorf uçak bileti direk uçuş sorgulamasını yaparak aktarmalı ya da aktarmasız uçuşları kontrol etmeniz mümkündür. Düsseldorf uçak bileti satın almak için bilet sorgulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz.