Hakkında

Avrupa'nın ortasında bulunan Münih şehri yurtdışı turizminde önemli bir yer tutar. Almanya'da Türklerin yoğun olarak yaşadığı bu şehirde pek çok gezilecek güzel yerler bulunuyor. Bunlardan bazıları şunlardır;

Ulaşım Bilgisi

Münih havalimanı olarak Türkiye'den direk ya da İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerimizden uçuş seferleri için bilet alabilirsiniz. Yolcuların en çok seyahat ettiği Franz Josef Strausus Havalimanı Münih’in uluslararası en meşhur olan havalimanıdır.


Franz Josef Strausus Havalimanı

Almanya Bavyera eyaletinin merkezi olan Münih şehrine hizmet veren ve şehrin 28 km kuzeyinde, Freising yakınında bulunan yaklaşık 48 milyon yolcunun uğradığı Avrupa'nın en işlek olan havalimanıdır.  Burası bir bağlantı merkezi görevi yapar. Yaklaşık 100 farklı havayolu şirketi burayı kullanır.


Franz Josef Strausus Havalimanı Ulaşım

Ülkemizden İstanbul Havalimanı ya da Sabiha Gökçen havalimanı uçuşlarından size uygun olanı tercih ederek Münih’e uçuş seferleri yapabilirsiniz. Direk veya aktarmalı uçuşların yapıldığı havalimanına uçak bileti aldıktan sonra iniş sonrasında havayolu servisleri veya şehrin otobüs hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca metro ve taksileri de kullanarak dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz.

Gezilecek Yerler

Marienplatz

Bu kent kurulduktan sonra burası bir zaman suçluların cezalarının verildiği ve idam edildiği yer amacı ile kullanılmıştır. Son yıllarda bu kentin meydanı gezginler tarafından özellikle uğrak noktası olmuştur.

Peter Kilisesi (Alter Peter)

İçine girildiğinde Alman sanatının yüzyıllar içinde nasıl değiştiğini gözler önüne seren ipuçları veriyor. Şehrin en eski dini yapısı olan kilise 1327 yılındaki büyük yangının ardından gotik tarzda genişletilmiştir. 17.yüzyılda Rönesans ve Barok stillerinin görüldüğü şekilde baştan aşağı yenilenmiştir. Bu kilisenin 92 metre yüksek olan kulesine 306 basamağı kullanarak çıktığınızda şehrin harika manzarasını seyretme zevkine varırsınız.


İngiliz Bahçesi(Englischer Garten)

Avrupa’nın en büyük kent parklarından olan İngiliz bahçesi 1789 yılında Karl Teodor’un Isar Nehrinin kıyısı boyunca yeşil alan olmasını sağlamış ve halkın buradan istifade etmesi için emir vermiştir. Bu parkı mutlaka görmelisiniz.


Deutsches Museum

Bilim ve teknoloji alanında dünyanın en büyük olan müzesi 1903 yılında Oscar von Miller liderliğinde Alman Mühendisler odası tarafından inşa edilmiştir. Bu müze 100 binden fazla objeyi içinde bulundurur. Her yaş grubundan kişilere hitap eden geniş bir koleksiyona sahiptir. Tüm Müzeyi en az 2 saatte gezebilirsiniz. 


BMW Müzesi

Almanların otomobil sanayisindeki tarihini anlatan ve eski model araçların sergilendiği BMW Müzesi yaz olimpiyat oyunlarının öncesinde ziyaretçiler için açılmış. Mutlaka gidip görülmesi gereken harikulade bir müzedir.

Yemek Yenecek Yerler

Münih Uçak Bileti

Bütün havayolları ve uçuş seferleri ile geniş bir destinasyon ağına sahip olan Münih uçak bileti satın alabilirsiniz. Münih uçak biletini satın alırken pasaport ile rezervasyon kalkış seçeneklerini seçmeniz ve de sonrasında Münih uçak bileti saatinin size en uygun olanını satın alabilirsiniz. İstanbul Münih uçak bileti ile Münih uçak bileti ve de farklı şehirlerden ucuz uçak bileti satın almanız mümkündür.


Hangi Hava Yolları Münih’e Uçuş Gerçekleştiriyor?

İstanbul-Münih arasında en çok sefer yapan Türk havayolları, Pegasus ve de Anadolu jet firmaları uçuş yapıyor. Münih uçak bileti ile bu havayollarından seferler yapabilirsiniz.


Hangi Hava Yolları Aktarmasız Münih Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Münih uçak bileti olarak Türk hava yolları, Anadolu jet ve Pegasus havayolları ile direk uçuş yapabilirsiniz.


Avantajlı Uçak Bileti

Uçak seferlerinizi ekonomik ve konforlu olarak yapmayı isteyenler birçok havayolu firmasını aynı anda sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Avantajlı uçak biletini 7 gün 24 saat öğrenebilirsiniz. Münih uçak bileti ve de İstanbul Münih Uçak bileti gibi pek çok seçenek bulabilirsiniz. Ayrıca ucuz Münih uçak bileti sorgulatarak bulmanız da mümkündür.En Uygun Münih Uçak Bileti

Münih uçuşlarınızda en uygun Münih uçak bilet sorgulaması yaparak karşılaştırma yapabilir ve satın alabilirsiniz. İstanbul Münih uçak bileti ve Ankara Münih uçak bileti ile direk veya aktarmalı olarak uçuş yapabilirsiniz. En uygun Münih uçak bileti satın almak için biletleri araştırabilirsiniz.