Hakkında

Nürnberg, Almanya’nın güney kısmında yer alan Bavyera’nın şehridir. Burası ikinci büyük şehir olarak bilinir. Pegnitz Nehri’nin üzerinde kuruludur. Kutsal Roma İmparatorluğu zamanında nam yapmış bir yerdir. Mimari olarak, sanat olarak da adını duyurmayı başaran bir şehirdir. Ayrıca ticaret konusunda da ünlü bir şehirdir.


Gotik mimari eserleri ile pek çok tarihi eseri bünyesinde barındırdığı için pek çok kişi tarafından ilgi ile takip ediliyor. Bu da şehrin gelişmesinde ve büyümesinde etkili bir faktördür. Para birimi Euro olan bu şehir, hala daha önemli ticaret merkezleri ile iş birliği içindedir.

Nürnberg’e gelmeniz halinde görmeniz gereken bir sürü yer bulunur. Bunlardan en çok beğenilen ve sık ziyaret edilenleri sizler için derledik.  

Ulaşım Bilgisi

Nürnberg’de bulunan Albrecht Nürnberg havalimanı, yıl içinde 3 milyonu aşan bir sayıda misafire ev sahipliği yapıyor. Burada yeme, içme alanları ve alışveriş merkezleri de yer alıyor. Gelen kişiler bu olanaklardan da fayda sağlayabiliyor.


Albrecht Nürnberg Havalimanı Ulaşımı

Albrecht Nürnberg havalimanına ulaşım oldukça kolaydır. Şehir merkezine yakın olan bu havalimanının altından metro ulaşım aracı geçer. Bunu kullanarak şehir merkezi ile gidiş gelişi sağlamak mümkündür. Ayrıca taksi ve otobüsle de ulaşım sağlamak oldukça kolaydır.

Gezilecek Yerler

Germanisches Nationalmuseum

Yıllardan beri Almanya savaşları ile bilinen bir ülkedir. Hal böyle olunca da ülkede genel olarak pek ço tarihi eser yer alıyor. Nürnberg şehrinde ise bu eserlerden bir kısmı sergileniyor. Eserlerin sergilenmesi için kurulan bu müzenin tarihi 1852 yılına dayanıyor. Alman ressam ve heykeltıraşların yaptığı binlerce ürün burada sergilenme olanağı bulunuyor. Mutlaka görmeniz gereken harika müzelerden biridir.

 Schöner Brunnen’in Güzel Çeşmesi

Şehrin merkezinde yer alan bir çeşmedir. 1380 yılında yapılmış olduğu biliniyor ve tarihin en eski çeşmeleri arasında yerini koruyor. 19 metre uzunluğundaki bir çeşme olduğu için görenleri etkisi altına almayı başarıyor. Tarihi bir eser olarak bilinmesinin nedeni ise üzerinde papazların, Hz. Musa’nın, kahraman ve misyonlerin figürlerinin olmasıdır. Alman bir taş ustası tarafından Nürnberg şehri için imal edildiği biliniyor.

Historischer Kunstbunker

Sanatsever kişiler tarafından 2.Dünya Savaşı zamanındaki tüm eserler koruma altına alınır. Tüm bu eserler de yerin 24 metre altındaki bir alanda saklanıyor. Günümüze kadar eserlerin gelmesindeki neden budur. Eski bir Almanya sanat eserleri deposu olarak nitelendirmek yanlış olmaz. Kapalı alanlarda kalamama sorunu yaşamayan kişilerin mutlaka görmesi gereken bir yerdir.  

Yemek Yenecek Yerler

Son zamanlarda ziyaretçi sayısının artmasıyla birlikte Nürnberg uçak bileti satışında da artış görülür. Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi sayısında ciddi artış görülür.

Şehre gelen misafirler Nürnberg uçak bileti almak için öncelikle araştırma yapmalıdır. Özellikle indirimli fiyatlardan yararlanmak için erken rezervasyon önemlidir.


Hangi Havayolları Nürnberg’e Uçuş Gerçekleştiriyor?

Nürnberg kentine hava yolları ile gelmek isteyen kişiler için SunExspress, Pegasus, Turkish Airlines, Lufthansa uçuş hizmeti veriyor. İstanbul – Nürnberg ya da İzmir – Nürnberg şeklinde arama yaparak uçuş bilgilerini öğrenebilirsiniz.


Hangi Hava Yolları Aktarmasız Nürnberg Uçuşu Gerçekleştiriyor?

Pek çok havayolu firmasının yanı sıra Nürnberg’e aktarmasız olarak SunExpess Airways ve Pegasus Airlines aktarmasız şekilde uçuş olanağı sağlıyor. İstanbul – Nürnberg olarak uçak bileti almanız halinde direkt olarak yolculuk yapabilirsiniz.


Avantajlı Uçak Bileti

Uçak bileti almak her zaman pahalı bir seçenek olarak görülebilir. Ancak avantajlı uçak  bileti almanız da mümkündür. Bunun için havayolu şirketlerinin sayfalarını sürekli olarak takip etmek gerekir.


Bunun yanı sıra avantajlı uçak bileti satın almak için firmalar arası karşılaştırma işlemi yapmanız da önemli detaydır. Bu sayede en avantajlı uçak biletini satın alabilirsiniz.


En Uygun Nürnberg Uçak Bileti

Havayolu şirketleri en uygun uçak bileti  satışı yaparak müşteri çekmeye çalışır. Yapacağınız Nürnberg seyahati için de bu avantajı kullanmanız tavsiye ediliyor.

Özellikle en uygun uçak bileti sahibi olmak için erken bilet almanız gerekir. Bu sayede ek indirimlerden de faydalanabilirsiniz.

Nürnberg havalimanı şehir merkezine oldukça yakındır. Arasında 8 kilometrelik bir mesafe bulunur. Otobüs, metro ya da taksi seçenekleri ile şehir merkezinden havalimanına ya da havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.