Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Siirt Gezilecek Yerler

Siirt Gezilecek Yerler Veysel Karani Türbesi

Siirt gezilerinizde gezebileceğiniz birçok noktasının bulunduğunu görebilirsiniz. Gezeceğiniz yerler arasında tarihi alanlar olduğu gibi doğal yapılarda bulunmaktadır. Günümüzde en önemli türbelerden biri olan Veysel Karani Türbesi ise İslam alemi için önemli olan türbelerden biridir. İslam aleminin yakından tanıdığı Veysel Karani adına ilahiler yazılmış bir zattır. Hz.Ali radıyallahu anh hilafetinde bulunduğu dönemde şehit düşmüş olan Veysel Karani Hazretleri büyük bir İslam alimidir. Hz.Muhammed sallahu aleyhi ve sellem sevgisi ile tanınan Veysel Karani Türbesi Siirt ilinin Baykan İlçesinde Veysel Karani Beldesi’nde bulunmaktadır. Siirt merkeze ise kırk kilometre uzaklıkta bulunmaktadır.

Ras'ıl Hacar Ve Botan Kanyonu

Siirt uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde gezmeniz gereken yerlerden biride  Ras'ıl Hacar Ve Botan Kanyonu’dur. Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu yerde doğa ile iç içe olmak istediğinizde harika bir manzara sizlere sunulmaktadır. Ras'ıl Hacar Ve Botan Kanyonu Siirt’e oldukça yakındır. Sadece dört kilometre uzaklıkta bulunan bu kanyonda milattan önce yaşam belirtileri de bulunmaktadır. Burada bulunan bazı oyuntular milattan önceki yıllarda oyulmuştur. Turizme kazandırılması içinde çevrede bazı düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemeler ile dinlenebileceğiniz ve harika manzarayı izleyebileceğiniz noktalar bulunmaktadır. Şehri ziyaret ettiğinizde dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak istiyorsanız bu mükemmel tepeyi ziyaret edebilirsiniz.
Siirt Hakkında

Siirt Hakkında

 

Güneydoğu Anadolu da yer alan Siirt Kültürün ve Medeniyetin Farklı Toplumlara eşlik etmesini günümüz çağına tarihi eserler bırakması ile önemli illerimizin başında gelmektedir. Nüfus oranı 322.664’dür yüz ölçümü ise 5.717 kilometreyi bulmaktadır. Siirt adının Sami dilinden geldiği tahmin edilmektedir bazı kaynaklardan ise  Keldani dilinden Keert isminden geldiği tahmin edilmektedir. Siirt Mezopotamya ve Anadolu uygarlıkların ortak kesiştiği bölge olarak bilinir bölgenin ulaşımı dağlık olması yanında arazilerinin engebeli olması demir yolu ve araç ulaşımını da etkilemektedir. Siirt şehri kültürü ve örf adetlerini halen korumakta olan illerimizden nadir şehirlerindendir Mezopotamya tarihini ve Anadolunun günümüz ulaşımını da ele alan şehir içi içe harmanlanmış farklı kültürleri de bizlere sunmaktadır. Siirt Medeniyet tarihine ışık tutan müzeleri ve arkeolojik kalıntıları ile bir çok tarihi eseri de barındırmaktadır. Şehir de bir çok müze ve sosyal alan bulunmaktadır şehir merkezi hemen her yere ulaşım sağlamakta Kültür turizminde başlıca yer alan Siirt ziyaretçileri ile göz doldurmaktadır. Siirt uçak bileti alarak sizde bu tarihi güzel şehre eşlik edebilirsiniz. Siirt Ankara uçak bileti alarak ve Siirt İstanbul uçak bileti alarak direk uçuşlar yapmanız mümkündür.Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti alarak direk uçuşlar sağlamanız mümkündür. Siirt havalimanına direk uçuş yapan firmalar  şu şekilde Thy Türk Havayolları , Anadolujet , Onurair , Atlasglobal , Sunexpress , Pegasus Flypegasus Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti olarak bir çok firma yine Siirt Havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir www.avantajliseyahat.com adresinden uçak bileti sorgulayabilir 0 (850) 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avantajli uçak bileti adresi!

Siirt Uçak Bileti

Siirt Uçak Bileti

Siirt ülkemizde gezilecek ve görülecek yerlerin başında gelen şehirlerden biridir. Şehrin tarihi çok eskidir. Siirt on iki bin yıllık tarihi ile insanları kendisine hayran bırakmıştır. Çok eski tarihlerden günümüze kadar gelen yerleşim hayatına sahip şehirde birçok uygarlık hakimiyet kurmuştur. Sümerliler, Asur, Akad gibi birçok medeniyet burada yaşam sürmüştür. Daha sonrasında ise Roma, Selçuklu, Osmanlı gibi devletler bu bölgede hakimiyet kurmuştur. Hem tarihi açıdan önemli eserlere ev sahipliği yapan Siirt hem de doğal güzelliklerin ile harika bir şehirdir. Siirt uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilir ve bu güzellikleri yerinde görebilirsiniz. Seyahatlerinizin daha verimli geçmesi için Siirt gezilecek ve görülecek yerler listesi çıkarmanız sizin gezilerinizin daha verimli geçmesine katkıda bulunacaktır.

Siirt’e Ulaşım

Siirt’e Ulaşım

Siirt’e ulaşım sağlamak isteyen kişiler farklı seçenekler ile karşılaşmaktadır. Karayolu ile birçok şehirden otobüs seferleri düzenlenmektedir. Havayolları seferlerinden yararlanılarak da Siirt’e ulaşım sağlanabilir. Ayrıca demiryolunu tercih etmek isteyenler Diyarbakır’a tren ile gelip oradan otobüs ile Siirt’e ulaşabilir. Siirt uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Hızlı bir şekilde biletinizi almak ve diğer bütün işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her zaman bizleri tercih ederek seyahatlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti alarak direk uçuşlar sağlamanız mümkündür. Siirt havalimanına direk uçuş yapan firmalar  şu şekilde Thy Türk Havayolları , Anadolujet , Onurair , Atlasglobal , Sunexpress , Pegasus Flypegasus Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti olarak bir çok firma yine Siirt Havalimanına uçuş gerçekleştirmektedir www.avantajliseyahat.com adresinden uçak bileti sorgulayabilir 0 (850) 303 82 80 Müsteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak biletini satın alabilirsiniz. Avantajli uçak bileti adresi!