Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Sinop Gezilecek Yerler

Boyabat Kalesi

Ülkemizde bulunan en eski kaleler arasında Boyabat Kalesi’de vardır. Sarp kayalıkların bulunduğu bir bölgeye inşa edilmiş olan kale tam olarak ne zaman yapıldığı hakkında kesin bir bilgiye rastlanmamıştır. Ancak kalenin eski hali milattan önce altıncı yüzyılda Paflagonyalılar tarafından inşa edilmiştir. Daha sonra birçok uygarlık burada hakimiyet sürmüştür. Bugünkü görünümü ise Osmanlı zamanında yapılan yenilikler sonrasında ortaya çıkmıştır. Kale üzerinde bulunduğu kayalıkların şeklini alarak oluşturulmuştur. Hem manzarası hem de bulunduğu konum ile mükemmel bir yerde olan kale günümüzde turistlerin her zaman dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca günümüzde kale içerisinde Roma ve Bizanslılar tarafından kalan eserler de sergilenmektedir. Sinop uçak bileti aldığınızda gezmeniz gereken yerlerden biridir Boyabat Kalesi.

Akgöl

Sinop gezilerinizde doğa ile iç içe olmak istediğiniz bir yer arıyorsanız Akgöl’ü ziyaret edebilirsiniz. Çok sık bir orman gölü çevrelemiştir. İki akarsuyun akması sonucu oluşan göl mükemmel bir manzarayı insanlara sunmaktadır. 1991 yılında bakanlık tarafından yapılan çalışma ile bu alan bir turizm alanı olarak yayla ilan edilmiş. Turizme katkısının bulunması için çeşitli bölgelerde piknik alanları oluşturulmuştur. Diğer taraftan göl çevresinde çeşitli yabani hayvanlar da bulunmaktadır. Göl ne yazık ki toplu taşıma araçları ulaşım sağlamamaktadır. Özel araçlar ile ulaşılan göl Ayancık Kastamonu karayolunun 31.kilometresinde bulunmaktadır. Bu istikametten sonra beş kilometre içeride bulunan gölü Sinop gezilerinizde ziyaret edebilirsiniz.Sinop Hakkında

Sinop Hakkında

 

Eski zamanların tarihe ışık tutan en günümüz şehri Sinop. Bu kentimiz daimi olarak göreceli güzellikleri sosyoekonomik faaliyetleri ve bir o kadar da tarihi ile Türkiyemize bir çok katkıyı beraberinde getirmiştir. Sinop tarihi itibari ile bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve tarihin köklerini uçtan uca beraberinde yaşamıştır. İnsanlarının sıcak doğasının yemyeşil ve havasının bir o kadar temiz olduğu ilimiz günümüzde de en çok ziyaretçi alan şehirlerden birisi olmuştur. Bu kentimiz M.Ö 7 yüzyılda Miletoslular Tarafından Ticaret kolonisi olarak kurulan bu yer en eski adı ile bilinen “Sinope” adını almıştır alınan bilgilere göre mitoloji tanrısı olarak bilinen  Irmak Tanrısı Asopos’un su perisi kızı olarak anlatılan Sinopeden bu ismi aldığı söylenmektedir. Bir başka söylentiye göre Asurluların ay tanrısı olan “Sin” isminden de aldığı tarihçilerce belirtilmektedir. Fatih  Sultan Mehmet’in Ceziretül-Uşşak dediği kentin adı Türklerin Şehri fetih etmesi ile beraber  “Sınap” adını almış ve daha sonrasında günümüze Sinop olarak geçmiştir. Sinop Antik kentlerin ve beraberinde Müzelerin Olduğu Tarih ve sosyal açıdan önemli bir kültüre konukluk etmektedir. Şehrin düz ve dağlık arazilerini kaplayan çam ormanları ve yabani meyve örtüsü görülmeye değer. Sinop ilin de bir çok tarihi kalıntı günümüze kadar korunmuştur. Bu kentte Tiyatro Açık hava müzesi ve bir çok etkinlik alanı mevcuttur. Bu şehri mutlaka ziyaret listenizin başına almalısınız. Sinop Ankara Uçak bileti ve Sinop İstanbul uçak bileti olarak direk aktarmasız uçuşlar yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti  olarak kampanyalar www.avantajliseyahat.com adresinden kampanyaları takip edebilir dilerseniz kredi kartınızla 3d güvenli ödeme yöntemi ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz 0 (850) 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz. Sinop şehrine direk olarak uçuş sağlayan havayolları Thy Türk Hava Yolları , Pegasus Flypegasus , Anadolujet , Sunexpress , Onurair , Atlasglobal ve daha bir çok hava yolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir. Sinop havalimanı şehir merkezinin biraz dışarısında bulunmaktadır.

Sinop Uçak Bileti

Sinop Uçak Bileti

Ülkemizin önemli turizm merkezlerinden biri olan Sinop, gezilmesi ve görülmesi gereken yerlerden biridir. Karadeniz Bölge’sinde bulunan Sinop muhteşem denizi ve harika manzarası ile insanları kendisine hayran bırakmaktadır. Kendine özgün kültürü ve tarihsel geçmişi ile her zaman insanların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Eski bir yerleşim yeri olmasının yanı sıra birçok uygarlık tarafından Sinop’ta hakimiyet sürmesi bu şehirde birçok tarihi eserin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Sinop hem tarihi eserleri ile hem de doğası ile oldukça güzel bir şehirdir. Sinop uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde bu şehrin güzelliklerini görmeniz gerekir. Bir gezi planı yaparak gezilerinizin daha verimli geçmesini de sağlayabilirsiniz.. Sinop Ankara Uçak bileti ve Sinop İstanbul uçak bileti olarak direk aktarmasız uçuşlar yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti  olarak kampanyalar www.avantajliseyahat.com adresinden kampanyaları takip edebilir dilerseniz kredi kartınızla 3d güvenli ödeme yöntemi ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz 0 (850) 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz. Sinop şehrine direk olarak uçuş sağlayan havayolları Thy Türk Hava Yolları , Pegasus Flypegasus , Anadolujet , Sunexpress , Onurair , Atlasglobal ve daha bir çok hava yolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir. Sinop havalimanı şehir merkezinin biraz dışarısında bulunmaktadır.

Sinop’a Ulaşım

Sinop’a Ulaşım

Sinop’a ulaşım gerçekleştirmek için farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Konumu itibariyle birçok şehre yakın olması ile ulaşım da oldukça kolaydır. Sinop’a gelmek isteyenler karayolu ve havayolu seçeneklerinden kendilerine uygun olanı tercih edebilirler. Hızlı bir ulaşım için havayolu ulaşımını tercih edenler Sinop uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlayabilirler. En uygun uçak bileti fırsatlarından yararlanmak ve güvenli ödeme yöntemleri ile uçak biletinizi hemen almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret edebilirsiniz. En uygun biletinizi alabilir 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak bilet işlemlerinizin hemen gerçekleştirilmesini sağlamanız mümkün. Böylelikle seyahatlerinizi planlamak artık sizin için daha da kolay olacaktır. Sinop Ankara Uçak bileti ve Sinop İstanbul uçak bileti olarak direk aktarmasız uçuşlar yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti  olarak kampanyalar www.avantajliseyahat.com adresinden kampanyaları takip edebilir dilerseniz kredi kartınızla 3d güvenli ödeme yöntemi ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz 0 (850) 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz. Sinop şehrine direk olarak uçuş sağlayan havayolları Thy Türk Hava Yolları , Pegasus Flypegasus , Anadolujet , Sunexpress , Onurair , Atlasglobal ve daha bir çok hava yolu şirketi uçuş gerçekleştirmektedir. Sinop havalimanı şehir merkezinin biraz dışarısında bulunmaktadır.