Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Sivas Gezilecek Yerler

Çifte Minareli Medrese

Çifte Minareli Medrese adeta Sivas’ın bir sembolü haline gelmiştir. 1271 ve 1272 yılları arasında inşa edilmiş olan bu medrese İlhanlı veziri Sahip Şemseddin Mehmet Cüveyni tarafından yaptırılmıştır. Ülkemizin en önemli tarihi eserlerinden biri olan Çifte Minareli Medrese Sivas’ın tam merkezinde bulunmaktadır. Kent Meydanı’nda bulunan medrese mükemmel mimarisi ve işlemeleri ile insanların kendisine hayran bırakmaktadır. Günümüzde gerçekleştirilen restorasyon çalışmaları ile burada dinlenme alanları ve hediyelik eşya satan dükkanların bulunduğu bu alan tarih kokmaktadır. Sivas uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde görmeniz gereken ilk yer olarak listenize Çifte Minareli Medrese’yi alabilirsiniz.

Sıcak Çermik

Sivas’ta birçok tarihi eserin bulunmasına karşı doğal kaynaklarda bulunmaktadır. Özellikle Sıcak Çermik olarak bilinen sıcak su kaynağı birçok hastalığa doğal şifa olarak kullanılmaktadır. Sivas ziyaretlerinizde bu suya girerek dinlenebilirsiniz. Aile odalarının da bulunduğu bu tesis son zamanlarda turizme daha iyi bir şekilde hizmet vermesi için yeni gelişmeler göstermiştir. Romatizmal ve damarlar ile ilgili birçok hastalığa iyi geldiği düşünülen bu yerde aileniz ile vakit geçirebilirsiniz. Sıcak suyun haricinde piknik alanları da bulunmaktadır. Bu yerlerde de piknik yapabilir ve doğanın tadını çıkabilirsiniz. Şehir merkezinde otuz bir kilometre uzaklıkta bulunan Sıcak Çermik Sivas gezilerinizde ziyaret etmeniz gereken yerler arasındadır.
Sivas Hakkında

Sivas Hakkında

Sivas İç Anadolu’nun Doğusunda tarihi ipek yolunun kesiştiği şehir burada tarihin ve coğrafyanın iç içe olan medeniyetlerini bir arada görmeniz mümkün bu kentimizde kaplıcalar ve yer altı suları çokça bulunmakta ilginç tatil olanakları sunan Sivas fazlaca yerli ve yabancı turist almaktadır. İç Anadolu’nun Platolarında yer alan Sivas engebeli ve dağlık bir araziye sahiptir nüfus olarak 621.301 kişilik bir nüfusa sahip yüzölçümü 28.488 kilometreye sahip bu kentimiz tarihinde en eski medeniyetlerini barındırmaktadır. Sivas komşu iller şu şekildedir Giresun , Ordu , Tokat , Erzincan , Malatya , Kahramanmaraş , Kayseri ve Yozgat illeri ile çevrilidir. Yüz ölçümü olarak Türkiye’nin ikinci büyük şehridir. Selçuklu Devleti’nin eserleri ile süslü olan bu şehir Türk Kurtuluş Savaşı’nın da temelleri Sivasta atılmıştır. Sivas şehrinin doğası ile sert bir iklime sahip olması kışları soğuk yaz aylarının da sıcak geçmesine olanak vermektedir. Osmanlı dönemi de Sivas önemli bir yere sahiptir tarihin o gün ki eserlerinin halen barındırıldığı şehir müzeleri ve medreseleri ve tarihi kalıntıları zaman zaman bakım görüp günümüze kadar aktarılmıştır. Sivas Havalimanı Şehir merkezine yakınlığı ile çokça tercih edilmektedir. Sivas İstanbul uçak bileti ve Sivas İzmir uçak bilet alarak Sivas Ankara uçak bileti alarak bu şehre direk uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti kampanyalarından faydalanmak için web adresimizi takip edebilir www.avantajliseyahat.com  yada 7gün 24 saat  0 (850)303 82 80 Müşteri hizmetlerini arayarak 3d güvenli ödeme seçenekleri ile kredi kartınız ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti

Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde bulunan Sivas tarihsel olarak Hitit dönemine kadar bir geçmişi takip edilebilmektedir. Yapılan tarihsel çalışmalarda Hitit döneminde çok önemli bir yerleşim yeri olduğu tespit edilmiştir. Milattan önce başlayan bu tarih günümüze kadar birçok uygarlığın Sivas’ta hakimiyet kurması ile devam etmiştir. Özellikle yakın tarihte Selçuklu ve Osmanlı dönemlerinde çok değer verilen bir şehir olan Sivas, tarihsel bakımdan çok zengin bir şehirdir. Diğer taraftan Sivas kaynak su bakımından da zengindir. Özellikle kaplıcaları ile ün salmıştır. Sivas uçak bileti alarak şehri ziyaret ettiğinizde birçok yeri gezebilirsiniz. Gezilecek çok yerin olması nedeni ile gezi öncesinde seyahat planı yaparak Sivas gezilecek yerler listesi yapmanız gezilerinizin daha verimli geçmesine olanak sağlayabilir.Sivas Havalimanı Şehir merkezine yakınlığı ile çokça tercih edilmektedir. Sivas İstanbul uçak bileti ve Sivas İzmir uçak bilet alarak Sivas Ankara uçak bileti alarak bu şehre direk uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti kampanyalarından faydalanmak için web adresimizi takip edebilir www.avantajliseyahat.com  yada 7gün 24 saat  0 (850)303 82 80 Müşteri hizmetlerini arayarak 3d güvenli ödeme seçenekleri ile kredi kartınız ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sivas’a Ulaşım

Sivas’a Ulaşım

Sivas’a ulaşım iç in farklı seçenekleri tercih edebilirsiniz. Karayolu tercih edenler kendi özel araçları ile veya otobüs firmaları tarafından düzenlenen otobüs seferlerini kullanarak şehre ulaşım sağlayabilirler. Diğer taraftan şehirde demiryolu da bulunmaktadır. Tren yolu kullanılarak da şehre ulaşım sağlamak mümkündür. Şehre hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak isteyenler ise Sivas uçak bileti alarak havayolları şirketleri tarafından düzenlenen uçak seferlerini tercih edebilirler. Sivas uçak bileti almak için www.avantajliseyahat.com adresini ziyaret ederek en uygun uçak biletinizi alabilirsiniz. 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini 7 gün 24 saat arayarak uçak biletleriniz ile ilgili bütün işlemlerinizi gerçekleştirmeniz mümkündür. Hızlı bir şekilde biletinizi almak ve diğer bütün işlemleri güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için her zaman bizleri tercih ederek seyahatlerinizi daha iyi bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Sivas Havalimanı Şehir merkezine yakınlığı ile çokça tercih edilmektedir. Sivas İstanbul uçak bileti ve Sivas İzmir uçak bilet alarak Sivas Ankara uçak bileti alarak bu şehre direk uçuşlar gerçekleştirebilirsiniz.Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı Uçak bileti kampanyalarından faydalanmak için web adresimizi takip edebilir www.avantajliseyahat.com  yada 7gün 24 saat  0 (850)303 82 80 Müşteri hizmetlerini arayarak 3d güvenli ödeme seçenekleri ile kredi kartınız ile ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.