Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

St.Petersburg’ da Gezilecek Yerler

Avrupa'nın dördüncü büyük şehri olan St.Petersburg yaklaşık olarak 200 yıl Rusya devletinin başkenti oldu. ST.Petersburg Rusya'nın ikinci büyük şehridir ve 1703’ de Rus Çarı olan Petro tarafından kurulmuştur. Nüfusu 4.879.566 tır. Şehir, Rusya'nın kuzeybatısında, Baltık Denizinin kıyı kesimlerinde Unesco Dünya Mirası alanı olarak bilinen Neva Nehri ile 42 ada üzerinde kurulmuştur.

55 kanal ve 500’ e yakın köprüler ile resmen Kuzeyin Venedik'i unvanını hak ediyor. Şehir yılın herhangi bir zamanın da ziyaret edilebilir. Gezilmeye değer bu şehir sarayları, yaz akşamları nehrin etrafında yapılacak yürüyüşler ve gece hayatının hareketliliği ile insanlara unutulmaz anlar yaşama fırsatı sunuyor.

Dünyanın En Derin ve En Eski Metrosunu Kullanmadan Olmaz!

1950 yılında kurulan St. Petersburg metrosu Dünyanın en derin ve de en eski metrosudur. Şehrin ulaşım yolları çok gelişmiştir. Pek çok metro hattı, tramvay ve otobüs bulunuyor. Burada trafik çok yoğun olduğundan metro en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. St. Petersburg metrosu 105 km uzunluğundadır.

Hermitage Müzesi

Dünyanın en büyük ve de en eski müzelerindendir. 1764’ de Çariçe II. Katerina tarafından yaptırılmıştır. İçerisinde 3 milyon sanat eseri bulunan müze 1852 yılında kamunun hizmetine sunulmuştur. Bu müze dünyanın en büyük olan resim koleksiyonuna sahiptir.  Hermitage Müzesinde 1057 oda var ve bunları gezmek için 25 km yürümeniz gerekecektir. İçin de bulunan her eser için bir dakika ayırsanız tamamını gezmeniz 10 yıl sürer. Ama görülmeye değer bir müzedir.

Kuzeyin Venedik'i Neva Nehrinde Kanal Turu!

Neva Nehri Rusya’ dan Ladoga Gölünden başlayarak Karelya Kıstağını takip ederek St. Petersburg geçip Finlandiya körfezine dökülen uzun bir akarsudur. Neva nehrinde çok sayıda kanalı bulunuyor. Bu kanalların üzerine 500'den fazla köprü inşa edilmiştir. Burada çeşitli kanal turlarını kolayca yapabilirsiniz.

Stroganov Sarayı

Mutlaka görülmesi gereken bu saray şehrin için de adeta saklı bir köşe gibi duruyor. Kırmızıyı andıran dış rengi ve sütunlarının mimarisi ile dikkat çeken Stroganov Sarayı St.Petresburg’ da keşfe çıkmayı düşünenleri bekliyor. Müzenin bulunduğu cadde üzerinde şehri günlük yaşamını da gözlemleme şansını ziyaretçilere sunuyor.

St. Petersburg uçak bileti resim

Nevsky Caddesi

Bu cadde de şehrin tadını çıkarabilirsiniz. St.Petersburg’ un kalbi olan ve 5 km uzunluğundaki Nevsky caddesini gezmeye doyamayacaksınız. Cadde boyunca inci gibi dizilen binaların her biri ayrı düzel ve bakımlı yapılardır. Cadde de pek çok kafe ve restoran da bulunuyor. Her zaman cıvıltılı ve hareketli olan caddeyi gezmeden St.Petrsburg’ dan dönmemelisiniz.

Kazan Katedrali

Nevsky caddesinin üzerinde bulunan Katedral oldukça dikkat çeken bir yapıya sahiptir. 1801-1811 yılları arasında inşa edilen bu katedral 80 m olan kubbesi ile o zamanın en yüksek kubbeli olan yapılarından sayılıyordu. Katedralin iç mekanları da en az dışı kadar etkileyicidir. İçerisine girdiğinizde bir de ayine rastlarsanız sizin için farklı bir deneyim olacaktır.

Çarlık Sarayı

Burasının yapımında hiçbir masraftan kaçınılmamış ve hem iç hem de dış mimarisi çok güzel tasarlanmıştır. Sarayın içinde çok fazla sayıda ganimet ve yazıt gibi tarihi eserler bulunuyor. Bunları yakından görebilmek için de burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Büyük Petro’nun Muhteşem Yazlık Sarayı!

St.Petersburg’ a gezi amaçlı gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken dev bir eser Büyük Petro'nun Yazlık Sarayı’ dır. Rusların İsveç ile yaptığı Poltova savaşını kazanmalarından sonra onlar için büyük bir tehdit ortadan kalkınca Büyük Petro bu sarayı yaptırmaya karar vermiştir. 607 hektarlık bir arazi üzerine kurulan bu Saray da havuzlar, çeşmeler, heykeller. Küçük yazlık olan evler ve de çardaklar bulunuyor. Rusya'nın bazı bölgelerinden ve hatta şehir dışından da birçok ağaç getirilip dikilmiş.

St.Petersburg Uçak Bileti

Bütün havayolları ve uçuş seferleri ile geniş bir uçuş ağı ile St.Petersburg uçak bileti satın alabilirsiniz. St.Petersburg uçak bileti satın alırken öncelikle pasaport ve rezervasyon kalkış seçeneklerini seçmelisiniz. Daha sonra St.Petersburg uçak bileti saati olarak size uygun olan bileti satın alabilirsiniz. İstanbul St.Petersburg uçak bileti ve Ankara St.Petersburg uçak bileti ya da diğer şehirlerden ucuz uçak bileti satın almanız da mümkündür.

Hangi Hava Yolları St.Petersburg’ a Uçuş Gerçekleştiriyor?

St.Petresburg uçuşu yapan hava yolları, Azur Air, Türk Hava Yolları, Aeroflot, Rossiya Airlines, Nordwind Airlines, UTair, Pegasus Airlines ve SunExpress Petersburg’a uçuş yapan hava yollarıdır. Aktarmalı olarak da yurtdışı uçak bileti olarak farklı hava yolu şirketleri de uçuş seferleri gerçekleştiriyor. Bunlardan size uygun olanını tercih ederek St.Petersburg uçak biletinizi alabilirsiniz.

Hangi Hava Yolları Aktarmasız St.Petersburg Uçuşu Gerçekleştiriyor?

St.Petersburg uçak bileti ile direk uçuş yapan hava yolu firmaları şunlardır; Türk Hava Yolları, Pegasus, SunExpres, UTair, Rossiya Airlines, Aeroflot ve Nordwind airlines hava yolları ile alktarmasız uçuşun rahatlığını yaşarsınız.

St Petersburg Charter Uçak Bileti

St Petersburg seyahatinizi en ekonomik olarak sağlamak için alternatif olarak St. Petersburg Charter uçak bileti seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Rusya uçak bileti fiyatları charter uçuş seferleri ile de gerçekleştirilmektedir. Yekaterinburg uçak bileti ve Rostov uçak bileti sorgula gibi alternatif şehir seçimleri ile St Petersburg Charter uçak bileti satın alabilirsiniz.

Charter uçak bileti seçenekleri bilet sorgulama ekranlarında ayrıca belirtilirken sizlerin kolay uçak bileti almanız adına 0 850 303 82 80 avantajli seyahat destek hattını arayarak bilet işlemlerinizi hızlıca yapmanız ve destek almanızda mümkün.

Avantajlı Uçak Bileti

Seyahate çıkmayı düşünüyorsanız bunu daha ekonomik olarak da yapabilirsiniz. Hem ekonomik hem de konforlu bir seyahat için pek çok hava yolu seçeneğini aynı anda sorgulayarak avantajlı uçak biletinizi 7 gün 24 saat bulup satın alabilirsiniz. St.Petersburg uçak bileti ve İstanbul St.Petersburg uçak bileti gibi pek çok alternatif uçak biletleri dışında da bazı noktalardan ucuz St.Petersburg uçak bileti sorgulatabilirsiniz. İnternet üzerinden de akıllı uçak bileti sorgulama ekranından ekonomik biletlere ulaşabilirsiniz.

En Uygun St.Petersburg Uçak Bileti

St.Petersburg uçuş seferlerinde tercih edebileceğiniz en uygun St.Petersburg uçak bileti olarak biletleri sorgulatabilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. İstanbul St.Petersburg uçak bileti ya da diğer şehirlerimizden St.Petersburg uçak bileti seferlerinin yanı sıra aktarmalı uçuşları da kontrol edebilirsiniz. En uygun St.Petersburg uçak bileti satın alabilmek için sorgulama yapabilirsiniz.

 

St.Petersburg Havalimanı Ulaşım

St.Petersburg’ un en çok kullanılan hava limanı Pulkovo Havalimanı’ dır. Rusya’ nın Sankt-Petersburg şehrinde daha Sovyetler birliği döneminde inşa edilmiştir. Şehre 14 km uzaklıktadır. Bu yüzden yolcuların en çok tercih ettiği havalimanıdır. İstanbul'dan St.Petersburg’ a her gün bir tane uçuş yapılıyor.

Bu uçuşlar Türk Hava Yolları tarafından İstanbul dan kalkış yaparak St.Petersburg’ un Pulkovo Hava limanı inişi yapıyor. Yıl boyunca bu uçuşlar devam ederken yaz aylarında Antalya Havalimanı üzerinden de aktarmalı olarak uçuşlar yapılıyor.  İstanbul'dan direk yapılan uçuş seferleri 3 saat 20 dk. sürerken Antalya ya yapılan uçuşlar aktarmaya bağlı olarak değişebiliyor.

Pulkovo Havalimanı Ulaşım

Pulkovo hava limanı Rusyanın Sank-Peterburg şehrine 14 km kadar yakında bulunuyor. Uluslararası olan bu hava limanı Sovyetler Birliği devleti zamanında inşa edilmiş ve Rusya'nın başlıca şehirleri ve çevresinden yapılan uçuşları dünyaya bağlıyor. Rusya’nın en eski havalimanıdır. Türkiye'den İstanbul hava limanından direk veya aktarmalı uçuş seferleri ile buraya ulaşabilirsiniz.

St.Petrsburg uçak biletiniz ile yaptığınız uçuştan sonra da iniş yapınca hava limanının özel taksileri ya da daha ekonomik olmasını istiyorsanız metro hatlarını kullanarak istediğiniz noktaya gidebilirsiniz. Ucuz seyahat seçeneklerinden bir başkası da şehir otobüsleridir. Yolculuk bitince havalimanında bulunan otobüsleri kullanarak dilediğiniz istikamete ulaşabilirsiniz.