Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Tahran Gezilecek Yerler

Milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Fars kültürünün yoğun olarak yaşandığı Tahran gezilecek yerler ile de oldukça cezbedici. Tahran hem tarihi ile hem de doğal güzellikleri ile birçok farklı alanı içerisinde barındırmaktadır.

Fars kültürünü merak eden ve yakından incelemek isteyenlerin özellikle ziyaret ettiği Tahran kenti İran ülkesinin başkenti olma özelliği ile de yoğun bir ziyaretçi kitlesine sahiptir. Dünyanın en değerli saraylarına sahip olan İran kültür öbeği ile de çok farklı alanlarda tarih mozaiği ile ünlüdür. Bu çeşitliliğin yanında özellikle ziyaret edilecek yerler arasında Tahran gezilecek yerleri önemli bir yere sahiptir.

Tahran gezilecek yerler ve müze alanlarının yanında birçok farklı kent yapısını avantajliseyahat.com tahran gezi rehberi olarak inceleyebilirsiniz.

Tahran’da Gezilecek Yerler

Tarihi gözlemlerin ve incelemelerin yanında, müzeleri ve taş arkeolojik yapıları Tahran’da gezilecek yerler hakkında ziyaretçilerine önemli fikirler sunmakta. Ülkemizin kapı komşusu olan İran ülkesinin başkenti Tahran’a seyahatin en kolay yolu Tahran uçak bileti satın alarak havayolları ile sağlanmaktadır.

Gülistan Sarayı: İran ülkesinin önemli sarayları arasında barınan Gülistan sarayı Tahran’da bulunmaktadır. Uzun yıllar şahların yönetim yapısı etkisi ile mimari özelliklerine ve dokularına ek olarak sarayların yeri dikkat çekmektedir. Kaçar Hanedanlığı döneminde Şah Temas yönetiminde günümüze dek ayakta kalan yapı UNESCO dünya kültür mirası listesinde yer almıştır.

Pers kültürünün etkisinin hissedildiği Gülistan Sarayında görkemli yapısı ve seramik el işçiliği ile sanatsal değer taşımaktadır. Tahran ziyaretinizde göz kamaştırıcı bu sarayı ziyaret edilecek listenizde bulundurmalısınız.

Milad Kulesi: İhtişamı ve devasa yapısı ile ziyaretçilerine görsel bir lezzet sunan Milad Kulesi kent merkezinde yer alıyor. 435 metre yüksekliği ile Dünyanın en yüksek kuleleri arasında yer alan yapı tahran manzarasını izlemek için eşsiz bir nokta. İlginç mimarisi ile cezbedici olan Milad kulesi 12 katında bulunan seyir terası ile oldukça fazla ziyaretçi almaktadır. İçerisinde restoran olarak hizmet veren yapıyı ziyaretinizde tahran lezzetlerini de tada bilirsiniz.

Azadi Anıtı: İran’ın en büyük meydanı olarak anılan Azadi Anıtı Tahran’ın şehir simgelerinden birisidir. Diğer bir adı ile Meydan-ı Azadi olarak bilinen Azadi Anıtı Pers İmparatorluğunun kuruluşunun 2500 yılında Muhammed Rıza Şah tarafından inşa ettirilmiştir. İlk görünüşü ile aklınıza köprü görüntüsü gelse de kemer mimarisi kullanılarak inşa edilmiştir. Beyaz mermerlerden yapılan yapının son kısmında bulunan belirli noktaları cam sanatı ile süslenmiştir.

Tahran Çarşısı: Tahran merkezi çarşılarından birisi olan Tahran Çarşısı kentin ticaret hareketliliğinin yoğun olduğu alanlardandır. İstanbul Kapalı Çarşı benzerliği ile dikkat çeken çarşı içerisinde bulunan dükkânlar ile oldukça turistik bir nokta. Tahran yöresel kıyafetleri ve hediyelik eşyalarının da satıldığı çarşı oldukça uzun ve geniş bir alanı kaplamaktadır. Öğlen sonu ile akşam saatleri hareketliliğin ve kalabalığın en düşük olduğu vakitlerdir ziyaretinizde yoğunluk durumuna dikkat etmelisiniz.

Tahran Uçak Bileti

Havayolları seferlerinin yoğun olarak tercih edildiği nokta İran, Tahran uçak bileti olarak düzenlenmektedir. Ülkemizden direk ve aktarmalı olmak üzere gidiş-dönüş olarak uçak bileti satışa sunulmaktadır. Tahran uçak bileti fiyatları koltuk standartlarına göre değişiklik göstermektedir.

Tahran (İran) Hangi Hava Yolları Uçuş Gerçekleştirmektedir?

İran, Tahran uçak bileti olarak uçuş gerçekleştiren havayolları: Türk Hava Yolları, Pegasus Airlines, Anadolu Jet Hava Yolları, Mahan Air Hava Yolları, İran Air, Qeshm Air Hava Yolları, Emirates firmalarıdır.

En Uygun Tahran Uçak Bileti Ne Zaman?

En uygun tahran uçak bileti satın almak için avantajliseyahat.com adresinden uçak bileti kampanyaları ve detaylarını takip ederek haberdar olabilirsiniz. En uygun Tahran uçak bileti yılın Mayıs ve Haziran aylarında satışa sunulmaktadır. Ucuz tahran uçak bileti satın almak için akıllı uçak bileti sorgulama motorundan gidiş-dönüş veya tek yön bilet sorgulaması yapabilirsiniz.

Tahran (İran) En Çok Sefer Düzenleyen Hava Yolu Şirketi Hangisidir?

En çok Tahran (İran) uçuş seferi düzenleyen hava yolu şirketi: Türk Hava Yolları, Mahan Air Hava Yolları, Anadolu Jet Hava Yolları ve İran Air Hava Yolları uçuş gerçekleştirmektedir.