Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Tiflis Gezilecek Yerler

Tiflis gezilecek yerler hakkında derlenen yazımızda şehrin önemli alanları bulunuyor. Gürcistan'ın başkenti konumunda bulunan Tiflis yıllarca Osmanlı ve Rus egemenliğinde kalan bir şehirdir. Dolayısıyla tarihi ve doğal yerleri ile ziyaretçi akınına uğruyor. Etnik yapı olarak renkli bir kültüre sahip olan Tiflis'te Rumlar, Gürcüler ve Ermeniler bulunur.

Tiflis kısa süreli tatil yapmak isteyen ziyaretçilerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Özellikle Türkiye ile yakınlığından ve vize istemesinden dolayı hafta sonları birçok Türk ziyaretçiye ev sahipliği yapar. Bu nedenle Tiflis’te ne kadar kalınır diye düşünenler için burayı üç dört gün içerisinde gezip görmek mümkündür.

Narikala Kalesi

Narikala Kalesi savunma amaçlı yapılan bir yapıdır. Şehrin tepe noktasında bulunan bu kale içerisinde kilise bulunur.

Mtatsminda Park

Doğa ve yeşil manzarası arayanlar için Mtatsminda Park eşsiz bir yerdir. İçerisinde bulunan ve devasa yapıda tasarlanan dönme dolap en keyifli alanlardan biridir. Bin bir çeşit bitki oyun ve dinlenme alanları ile park her gün saat 12.00 ile 23.45 saatler arasında ziyaretçi ağırlıyor.

Barış Köprüsü

Tiflis denilince ilk akla gelen Kura nehri oluyor. Bu nehir üzerinde inşa edilen Barış köprüsü 150 metre uzunluğuna sahiptir. Burayı merak eden ziyaretçiler daha çok gece ışıklar altında dolaşmayı tercih ederler. Rengârenk ve hoş ışıklarla aydınlatılan Barış köprüsü güzel manzarası ile ziyaretçilere muhteşem bir an yaşatıyor.

Cuma Cami

Eski tipsiz olarak adlandırılan bölgede bulunan Cuma cami 1864 yılında yaptırılan bir yapıttır. Özellikle Türkiye’den giden ziyaretçilerin sıklıkla uğrak alanlarından biri olan Cuma cami içerisi fresklerle donatılmıştır.

St. Trinity Katedrali

Gürcistan’ın en önemli ve en büyük eserlerinden biri olan St. Trinity Katedrali Tiflis’te bulunuyor. Ortodoksların kutsal mekânı olan bu katedral şehrin her tarafından görünecek bir yapıda tasarlanmıştır. Farklı bir mimari anlayışla tasarlanan katedral saat 22.00’a kadar ziyaretçi kabul ediyor.

Kaplumbağa Gölü

Daha çok sıcak havalarda ziyaret edilen kaplumbağa göl şehrin konumu itibariyle yüksekte bulunuyor. Eşsiz bir manzaraya sahip olan bu göl isminden de belli olduğu gibi bir çok kaplumbağaya ev sahipliği yapıyor. Zarar vermeden gelen turistler bu alanı ziyaret edebilirler.

Botanik Bahçesi

Kafkasya coğrafyasının en eski alanlarından biri olan botanik bahçesi Tiflis sınırları içerisinde bulunuyor. Yemyeşil alanları, farklı bitki türleri ve canlıların bulunduğu botanik bahçede bir de şelale bulunuyor.

Özgürlük Meydanı

Tiflis'in kalbi olarak adlandırılan özgürlük meydanı oldukça farklı bir mimari tarz ile gelen ziyaretçileri karşılıyor. Bağımsızlığın ve özgürlüğün sembolü olan bu alan içerisinde tarihi yerler ve restoranlar bulunur. Ayrıca Tiflis’te alışveriş yapmak isteyenler de burada bulunan mağazaları tercih edebilirler.

Tiflis Tarih Müzesi

Gürcistan coğrafyası farklı medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için müzeleri ile de ünlüdür. Bu konuda birbirinden farklı yapıda eserlere sahip olan Tiflis müzeleri ile de ünlü bir yerdir. Bu müzelerden biri olan Tiflis Tarih Müzesi daha çok arkeolojik eserleri bünyesinde barındırır.

Kartlis Deda

Görkemli bir şekilde tasarlanan kartlis deda heykeli şehrin sembollerinden biridir. Anaerkil bir toplum yapısına sahip olan Gürcistan'da Deda anne anlamına gelmektedir. Bu sebeple Deda Heykeli elinde dost amaçlı gelen turistlere şarap sembolü bulunurken düşman amaçlı gelen kişileri ise kılıç sembolü ile karşıladığını görüyoruz.

Kote Afkhazi Caddesi

Tiflis'in en işlek caddelerinden biri olan Kote Afkhazi caddesinin bir ucunda Maidan bulunurken diğer ucunda Özgürlük Meydanı bulunuyor. Bu caddenin etrafı ağaçlarla çevrili olduğu için insanlar burada daha çok yürüyüş yapmayı, burada bulunan kafe ve restoranlarda oturmayı tercih ediyorlar. Ayrıca tiflis’te bulunan konaklama merkezlerine de yakın bir konumda bulunuyor.

Büyük Tiflis Sinagogu

19. Yüzyılda Yahudiler tarafından inşa edilen bu yapı eklektik mimari anlayışı ile yapılmıştır. Tiflis’e gelen ziyaretçiler tarafından ziyaret edilen bu alan gün içerisinde pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlıyor. İç dekorasyonu ve aydınlatma sistemi ile büyülü bir atmosfer yaratıyor.

Sülfür Hamamları

Eski Tiflis içerisinde bulunan kükürt hamamları dikkatleri çekiyor. Etrafa yayılan kükürt kokusu ve kırmızı tuğlalı kubbeleri ile bu hamamlar tarihi önem taşıyor.

Eski Tiflis

Tiflis seyahati sırasında görülmesi gereken en önemli yerlerden biri de eski Tiflis olarak adlandırılan şehir merkezidir. Bu alanda daha çok eski yapıtlar bulunur. Özellikle sülfür hamamları geniş alan kaplar.

Tiflis Hakkında

Karadeniz'in doğusunda yer alan Gürcistan Türkiye ile komşu bir ülkedir. Gürcistan’ın başkenti Tiflis tarihi bir öneme sahiptir. Çünkü burası İpek yolu üzerinde yer alır. Bu nedenle geçmişten günümüze bir ticaret ve kültür merkezi olarak bilinir.

Bu özelliğinden dolayı Tiflis Gürcistan’ın en önemli kültür ve ticaret merkezidir. Bakü Tiflis Ceyhan boru hattının bulunması kentin jeopolitik konumunu önemli bir şekilde etkiliyor. Ayrıca Gürcistan coğrafyası tarih boyunca birçok medeniyet tarafından istila edildiği için bu yönüyle de zengin bir medeniyete sahiptir. Özellikle burada Türk, İran, Arap ve Rus etkilerini görmek mümkündür.

Ilıman bir iklime sahip olan Tiflis’e İstanbul’dan Kalkan uçaklar bulunur. Gürcistan'a ne zaman gidilir sorusuna karşılık burası daha çok ilkbahar ve sonbahar aylarında tercih edilir. Tiflis’te iklim şartlarında belirleyen en önemli etken Kura ırmağıdır. Dolayısıyla şehir merkezinden geçen bu nehir ılıman bir iklimin etki göstermesini sağlıyor.

Tiflis’te ne yapılır, nasıl zaman geçer ve nerelere gidilir diye merak edenler için Tiflis tam anlamıyla huzur verici bir şehirdir. Sakin kent özelliği gösteren Tiflis’te yürüyüşler yaparak tarih kokan sokaklarda dolaşmak son derece keyiflidir. Şehir eski ve yeni olmak üzere 2 farklı noktaya ayrılıyor. Eski Tiflis olarak adlandırılan bölgede daha çok fotoğraf çektirmek ve burada bulunan pazarlardan hediyelik eşyalar almak mümkündür.

Tiflis kent merkezi çok büyük olmadığından dolayı gezinizi bir iki gün içerisinde tamamlayabilirsiniz. Bu nedenle ucuz bilet kampanyalarının bulunduğu dönemlerde kendinize yer rezerve ederek keyifli bir Tiflis gezisi yaşayabilirsiniz. Yaptığınız gezi sonrasında Tiflis’te edindiğiniz deneyimler sonrası siz de başka kişilere rehber olabilirsiniz.

Tiflis seyahat bütçesi uygun fiyatlarla ucuz olarak nitelendirilebilir. Ülkenin para birimi Lari’dir. Türkiye’deki tatillerle hemen hemen eşdeğer olan Tiflis seyahati her bütçeye hitap edebiliyor. Bu konuda tereddüt yaşayanlar bütçe dostu Tiflis’e giderek yedikleri gibi bir seyahat geçirebilirler. Dolayısıyla Tiflis ucuz mu diye soru soranlar herhangi bir kaygı duymadan bu Kafkas şehrini ziyaret ederek farklı bir deneyim yaşayabilirler.

Tiflis’te yeme içme imkânı bakımından zengin bir menüye sahiptir. Özellikle Gürcü yemekleri içerisinde önemli yer edinen khachupuri, khinkali, sulguni, churchkhela tadılması gereken önemli lezzetlerdir.

Tiflis Güvenli mi?

Tiflis’e gitmek isteyenlerin merak ettiği konulardan biri de Tiflis güvenli mi sorusudur. Şehirde 24 saat boyunca bir canlılık söz konusu olduğu için güvenlik açısından herhangi bir olumsuzluk teşkil etmiyor. Bu nedenle Tiflis’in güvenirliği konusunda tereddüt yaşayan ziyaretçiler güvenilir bir şekilde buraya gidebilirler.

Tiflis’in Meşhur Ürünleri

Tiflis’in neyi meşhur diye soranlara yemekleri ve şarapları diyebiliriz. Kırmızı şarap severlerin en uğrak alanlarından biri olan Tiflis lezzetli şarapları ile gelen ziyaretçileri karşılıyor. Özellikle Gürcü yemekleri farklı lezzetler ve deneyimler yaşamak isteyenlerin muhakkak yemesi gereken ürünlerdir.

Gürcü mutfağı denince ilk akla gelen yemek hacapuridir. Ayrıca Tiflis’i gezerken yemek yemeye vakit bulamadığınız takdirde ayaküstü atıştırmalık alanlarda mevcuttur. Özellikle kıyma ve patatesin kullanıldığı börekler yaygın bir şekilde yapılıyor.

Tiflis’te Nerede Kalınır?

Tiflis’te konaklama konusunda oldukça fazla seçenek bulunur. Burada her bütçeye uygun oteller bulunuyor. Bu nedenle otellerde ve konaklama merkezlerinde nitelik arttıkça fiyatlar da değişiyor.

Tiflis’te Gece Hayatı

Gündüzleri olduğu kadar geceleri de renkli bir Tiflis ile karşılaşmak mümkündür. Kafeleri, barları ve gece kulüpleri ile eğlencenin doruk noktası yaşanıyor. Canlı müzikleri ve dansçılar ile keyifli zaman geçiriliyor. Rustaveli caddesi üzerinde rengârenk ışıkların yer aldığı bar ve gece klüpleri bulunuyor. Bu eğlence mekânlarını ziyaret ederek Gürcistan’ın kültürünü yakından tanıma imkânı elde etmiş olursunuz.

Tiflis Uçak Bileti

Tiflis’e seyahat etmek isteyen ziyaretçilerin uçak rezervi yaptırması gerekir. Türkiye’den Gürcistan’a giden uçaklar bulunuyor. İstanbul’dan Tiflis’e direk uçuşlar yapılırken farklı şehirlerden de aktarmalı olarak uçuşlar gerçekleşiyor. En uygun Tiflis uçak bileti avantajliseyahat.com üzerinden yapılır. Kesintisiz ve güvenilir hizmet almak isteyenler için son derece ideal bir sitedir.

Tiflis ile Türkiye arasında vize problemi olmadığı için yoğun bir şekilde Türk ziyaretçiler Tiflis’e gidiyor. Havanın uygun olmasından dolayı yaz aylarında Türkler tarafından ziyaret edilen Tiflis için uçak biletleri daha pahalı olurken kış aylarında fiyatlar daha uygun ve avantajlı hale geliyor. Dolayısıyla Tiflis ucuz uçak bileti almak isteyenler bu mevsimi tercih edebilirler. Ayrıca günün belli saatlerinde yapılan uçak bileti sorgulamalarında da uygun biletler ile karşılaşmak mümkündür.

Avantajliseyahat.com güvenilir uçak bileti almak isteyenlerin en çok tercih ettiği yerlerden biridir. Ayrıca web sitemizde düzenlenen kampanyalar sonucunda da uygun uçak bileti bulabilirsiniz. Gideceğiniz mevsimde kendinize uygun uçak biletleri ile Tiflis’i ziyaret ederek unutulmayacak bir an yaşayabilirsiniz. Bu doğrultuda çağrı merkezimizi arayarak merak ettiğiniz her soruyu sorarak detaylı bir şekilde fikir sahibi olabilirsiniz.

Tiflis Havalimanı Hakkında

Tiflis havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere hizmet sunuyor. İçerisinde her konuda yardım alabileceğiniz birimler bulunuyor. Özellikle sağlık merkezinin olması, küçük çocuklar için bebek bakım odasının bulunması ve danışma biriminin bulunması büyük bir avantajdır. Tiflis’e iniş yaptıktan sonra havalimanında bulunan kafe ve restoranlarda yemek yiyebilir, ayrıca çeşitli hediyelik ürünler satın alabilirsiniz.

Tiflis Uçak Bileti

Tiflis seyahati sırasında şehir içi ulaşımı sorun yaşamayacağınız bir konudur. Çünkü burada toplu taşıma araçları ve taksiler bulunur. Tiflis’te ulaşım sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli şey taksilerin taksimetre kullanmamasıdır. Dolayısıyla ziyaretçilerin bu konuda dikkat etmesi ve pazarlık yapması gerekir. Tiflis uygun uçak bileti için internet üzerinden araştırma yaparak en uygun bileti satın alabilirsiniz.

Avantajlı Seyahat Tiflis Uçak Bileti

Ucuz uçak bileti alabileceğiniz web sitemiz üzerinden kampanyalı biletleri takip edebilir ve en uygun Tiflis uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Tiflis Aktarmasız Uçuşlar

Direk yapacağınız uçuşla aktarmalı uçuşlar arasında zamandan tasarruf etmiş olacaksınız. O yüzden Tiflis uçak bileti satın alarak direk uçuş yapabilirsiniz.

Tiflis Ulaşım

Tiflis havalimanı şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta bulunuyor. İstanbul’dan Tiflis’e gelen Türk ziyaretçiler farklı ulaşım seçenekleri ile gidebilecekleri noktaya ulaşabilirler. Ayrıca dileyen ziyaretçiler Tiflis’e kendi özel araçları ile de gelebilirler.

Tiflis Havalimanı Ulaşım

Tiflis havalimanından şehir merkezine varmak için hızlı ve konforlu ulaşım aracı olan taksiler tercih edilebilir. Yaklaşık 15-20 dakika sonra şehir merkezinde dilediğiniz noktaya gelmiş olursunuz. Bu sebeple havalimanında 7/24 hizmet veren taksiler bulunuyor.

Havalimanından Tiflis kent merkezine varmak amacıyla kullanılan bir diğer ulaşım aracı ise trendir. Fakat trenler havaalanına 70 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bu sebeple Tren istasyonuna giderek 20 dakikalık yolculuğun ardından kent merkezine varmış olursunuz.