Uçak Bileti Bul
Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün

Türk Hava Yolları - THY Uçak Bileti - AvantajliSeyahat.com

Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

GENEL MERKEZİ
KURULUŞ TARİHİ 20/05/1933
UÇTUĞU NOKTA SAYISI 124 Ülke
UÇTUĞU ÜLKE SAYISI 309
TOPLAM UÇAK SAYISI 309

Türk Hava Yolları

Türk Hava Yolları THY 20 Mayıs 1933 Yılında Hava Yolu Sektörüne önemli bir gelişme yaparak  Havacılık hayatına giriş yapmıştır.2019 güncel verilere göre Türk hava yolları 309 uçak sayısına erişmiştir. THY 2015 yılında ‘’Dünya Daha Büyük. Keşfet!’’ Sloganı ile en fazla yolcu karşılayan firma olmuştur. Türk Hava Yolları Dünya da en fazla bilinirliğe sahip en büyük havacılık şirketidir. Türk Hava Yolları aynı zaman da bir çok havayolunun da başta olduğu ortaklıklara öncülük etmektedir. Bu Ortaklıklar Başlıca merkezi Antalya da bulunan Sunexpress,%50 ortaklık ve merkezi Arnavutluk olan Air Albania %49 ve Uluslararası taşımacılık olmak üzere de "We World Express" Hong Kong Merkezli %100 Türk Hava Yollarına ait olan markaları kendi bünyesinde barındırmaktadır. Turkish Airlines bugün Türkiye’nin en değerli markasıdır THY 1.7 Milyarı aşan marka değerine sahip olan Türk Hava Yolları her gün kendini yenileyerek daha büyük ve etkin bir havayolu firması haline gelmiştir. Türk hava yolları ticari faaliyetlerinde Lufthansa ve Sunexpress hava yolları ve Anadolujet hava yolları ile ortaklık gerçekleştirmiştir.

Türk Hava Yolları Uçak Bilet Fiyatları

Türk hava yolları uçak bileti fiyatları zaman ve yıl ortalaması gibi etkenler ile değişkenlik gösteren fiyat politikasına sahiptir. Türk havayolları uçak bileti kampanyası olarak birçok destinasyona farklı kampanyalar düzenlemektedir. Uçak bileti alırken bir çok markanın fiyat ve rezervasyon politikası değişmekle beraber güncel tutulmaktadır. Uluslararası havacılık esaslarına göre promosyon, ekonomik ve business class uçak biletleri fiyat olarak değişiklik gösterebilir. Uçak bileti fiyatlarında olağan oluşan bu değişim Türk hava yollarında da geçerlidir. Biletlerin satış ve sınıf farklılıkları taleplere göre değişiklik gösterebilir thy promosyon sınıfı uçak bileti tükendiği zaman yerine ekonomik sınıf biletler satışa sunulmakta ve fiyat farklılıkları bu sebeple değişmektedir. Bilet satışlarında yurt içi uçak bileti ve yurt dışı uçak bileti olarak 2 sınıfta değişim gösterebilir.  

Thy Yurt İçi Uçak Bileti

Thy yurt içi uçak bileti kampanyaları yılın belirli dönemlerinde yolcularına fırsat uçuşu şeklinde düzenlenmektedir. Yurt içi uçak bileti destinasyonlarında tüm iç hatlara uçuş gerçekleştirirken belirli güzergahlarda ortak uçuşlar yapılmaktadır. Türk havayolları iç hatlar da sıklıkla uçuş gerçekleştirdiği şehirler arasında İstanbul, Ankara, İzmir, Trabzon ve diğer şehirler yer almaktadır.

Thy Yurt Dışı Uçak Bileti

Türk havayolları yurt dışı uçak bileti sorgulamalarında bulunduğunuz şehir itibari ile aktarmalı ve direk olarak birçok ülkeye direk uçuş seferi gerçekleştirmektedir. İstanbul uçak bileti seferleri ile direk olarak birçok ülke ve şehre direk sefer düzenlemesinin yanı sıra alt markaları ile de uçak bileti satın alabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında direk uçuş sefer ve güzergahların artmasıyla beraber thy ucuz uçak bileti satışlara sunulmaktadır.

Thy Uçak Bileti Kampanyası

Türk havayolları veya Thy uçak bileti kampanyası olarak fırsatlardan haberdar olmak için web adresimizde yer alan üye ol kısmından bültenimize abone olarak birçok havayolları ve uçak bileti fırsatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Avantajlı uçak bileti ile birçok havayollari firmasını karşılaştırırken en uygun uçak bileti fırsatları sizlere sms ve mail olarak aktarılmaktadır. Thy yurt içi ve yurt dışı bilet kampanyaları da sizlere özel olarak anlık indirimler şeklinde iletilmektedir.

Türk Hava Yolları (Thy) Bilet Sorgulama İşlemi

Thy iç hat uçak bileti ve dış hat uçak bileti 7/24 saat almanız mümkün. Uçak bileti alırken kampanyalı uçuş sorgulaması yaparak avantajlı uçak biletine sahip olabilirsiniz. Türk hava yolları bilet sorgulama işlemi yaparken yolcularımızın en çok yaptığı hatalar ekran da bulunan uçuş saatleri ve kalkış parkurlarını dikkat etmemeleridir. Uçuşunuz da aksaklık yaşamamanız adına promosyon, ekonomik veya business sınıf biletleme seçeneklerine dikkat etmeniz gerekir.

Türk Havayolları Bilet İptal, İade ve Değişim

Türk havayolları bilet iptallerini sınıf farklılığı seçeneklerine göre belirlemektedir. Uçak bileti iade ve değişim seçenekleri ise yine aynı sınıf farklılığına göre belirlenir. Bu sınıf farklılıkları Promosyon (W,Q,P,G,U) sınıfında iptal sağlanamaz ve iadesi alınamaz. Ekonomi ve Esnek sınıf biletler de değişim ve uçuş saati gibi durumlara göre iade ve değişim sağlanabilmektedir. Uçak bileti iadeleri uçuşunuzdan son 6 ile 8 saat aralığında ücret ve fiyat bilgisi öğrenilebilir. 

Türk hava yolları uçak bileti değişim seçenekleri iki farklı şekilde sağlanmaktadır. Online olarak bilet rezervasyon yönetiminden bilet numarası veya pnr bilgilerinizi giriş sağlayarak sınıf ve ücret seçeneğine bağlı olarak bilet erteleme yada değişimi yapmanız mümkün olacaktır. Thy uçak bileti değişikliği ve sorgulamanızı 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerimizi arayarak bilet değişimi yapabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Online Check-in İşlemi

Türk havayolları online check-in (çekin) işlemlerinizi biletleme yaptıktan hemen sonra ücretli olarak yapabilirsiniz. Yolcularımız biletleme sonrasından koltuk seçimi yapabilir ücretli olarak check-in işlemi sonrasın da tarafınıza bilet bilgileri mail ve sms olarak sizlere bildirilecektir. Mobil olarak uygulama üzerinden online check-in işlemi yapmanız da mümkündür. Check-in işlemi yapılan biletlemeler de iptal iade ve değişim yapılmamaktadır.

Türk Hava Yolları Bagaj Hakkı

Türk havayolları iç hat ve dış hat olmak üzere iki seçenekte bagaj hakkı tanımlamaktadır. İç hat bagaj hakkı normal valiz 15 kg ve 8 kg sırt bagajı olmak üzere toplam 23 kg’dir. Dış hat valiz hakkı seçenekleri 20 kg normal valiz 8 kg el bagajı olarak toplamda 28 kg’dır. Ekstra olarak Thy bagaj hakkı satın alma veya bagaj ekletme gibi yük hizmeti taleplerinizi yukarı da yer alan telefon numarasından kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Müşteri Hizmetleri Numarası

Thy telefon yada Thy iletişim hattı olarak yukarıda yer alan çağrı merkezi hizmet vermektedir.7 gün 24 Saat ücretsiz olarak yolcularımızın biletleme, rezervasyon ve pnr yönetimleri bu telefon numarasından gerçekleşir. Türk havayolları telefon numarası 0 850 303 82 80 yada 0 212 909 96 12 olarak müşteri hizmetlerimizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Uçak İçerisinde İkramlar

Turkish Airlines uçak içerisinde ikramlar iki çeşit olarak sunulmaktadır.0-2 saat olarak belirlenen uçuşlar da uçak içerisinde servis edilen yemekler soguk ve sıcak içecekler olmak üzere kek yada sandviç çeşitleridir. İkinci çeşit olarak 2 saat ve üzeri olan uçuşlar da star alliance üyesi olan thy geniş bir menü çeşitliliğine sahiptir. Uçakta bulunan standart seçim extrajet ve konforjet uçuşlarına göre menü çeşitlilik gösterebilir.

Thy Uçak Bileti AvantajliSeyahat.com'da

Thy uçak bileti Avantajliseyahat.com ile sorgulaması ile iç hat ve dış hat uçuşları karşılaştırabilirsiniz. Turkish Airlines markası yetkili satış ofisi olarak web sistemlerimiz de direk sorgulama yaparak satın alabilirsiniz. Avantajliseyahat.com üzerinden THY uçak bileti kampanyalarını ve duyurularını takip etmeniz mümkün. Thy en uygun uçak bileti sorgulamalarınızın yanı sıra diğer havayolları uçak bileti sorgulamasını da yukarı da bulunan bilet arama motorumuzu kullanarak karşılaştırabilirsiniz. Ekonomik ve esnek sınıf biletleri karşılaştırırken aynı zaman da fiyat karşılaştırmasını da öğrenebilirsiniz.