Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Üsküp Gezilecek Yerler

Üsküp, tarih ve doğal güzelliklerin birleştiği Avrupa'nın en popüler turistik şehirlerinden biridir. Her yıl avantajlı Üsküp uçak bileti ile şehre gelen yüzlerce Türk turiste ev sahipliği yapmaktadır. Makedonca konuşulan şehirde yarım milyondan fazla insan yaşıyor. Müslümanların yaklaşık %40'ına ev sahipliği yapan şehir, Hristiyan Avrupa şehirlerine kıyasla daha etnik ve geleneksel bir havaya sahip. Bunun en önemli sebebi, ülkenin 1395'ten 1912'ye kadar Osmanlı İmparatorluğu'nun himayesi altında kalmasıdır. Bu elbette ülkede uzun yıllardır Osmanlı Türkçesinin konuşuluyor olmasıyla da birleşince ortaya çıkmıştır.

Bugün konuşulan Makedonca dilinde 4000'e yakın Türkçe kökenli kelime bulunmaktadır. Bu sebeple Üsküp uçak bileti fiyatı ile yapacağınız seyahatlerinizi önceden planlayarak avantaja çevirebilir, öncesinde gezilecek yerlerin listesini yaparak sıkıntı yaşamayacaksınız. Üsküp, turistik zenginliğinin çoğunu Osmanlı İmparatorluğu'na borçludur. Vardar Nehri'nin kıyısına kurulmuş olan başkenti turistik açıdan ilgi çekici kılan, farklı mimari tarzlara sahip yeni yapılar, 1963 depreminden sonra veya bağımsızlık sonrasındaki yenileme çalışmaları kapsamında yapılmıştır. Şimdi Üsküp uçak bileti satın alarak seyahatlerinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden bahsedelim.

Makedonya Meydanı

Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde, şehrin orta kesiminde, Vardar Nehri kıyısında ki büyük bir meydanı görmelisiniz. Burası Yeni Yıl Arifesi, festivaller, kültürel ve politik etkinlikler için ortak bir yerdir. Meydanın ortasında Büyük İskender heykeli ve çevresi tamamen yeni yapılarla döşenmiştir. Ve yapım aşamasında olan daha birçok bina halen inşaat sürecindedir.

Üsküp Heykelleri

Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken bir diğer önemli şey Üsküp’ün meşhur heykelleridir. Üsküplü heykeltıraşlar heykellerini her zaman yanlarında getirirlerdi. Tüm heykeller son 4 yılda yapılmıştır. Tüm heykeller Barok ve Rönesans mimarisini göstermektedir. Üsküp Meydanı ve meydandaki İskender heykeli için toplam bütçe 300 milyon euro. Şehirdeki diğer heykel ve binaların bu fiyata dâhil olmadığını lütfen unutmayın!

Büyük İskender'in Babası II. Philip

İskender Heykeli: Üsküp uygun uçak bileti ile seyahatinizde kaçırmamanız gereken Makedon Meydanı, şehrin merkezinde, Vardar Nehri'nin yanında, taş bir köprü üzerinde, ortasında at sırtında Büyük İskender heykeli bulunan devasa bir meydandır. Dünyanın birçok yerini fetheden komutan olan Büyük İskender'in heykeli o kadar büyüktür ki, ihtişamı mekâna ayrı bir hava katmaktadır. Çarşıya giden taş köprüyü geçerken hemen önünüzde Büyük İskender'in annesinin hamileliğini, doğumunu, emzirmesini ve beslenmesini simgeleyen heykeller göreceksiniz. Bu heykelin hemen arkasında Büyük İskender'in babası II. Filip'in büyük bir heykelini görebilirsiniz.

Taş Köprü

Meydanın tam karşısında, şehri doğu ve batıya (Makedonya Meydanı ile Eski Çarşı arasında) ayıran Vardar Nehri üzerinde, Mimar Sinan'ın Osmanlı döneminde Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırıldığı söylenen Taş Köprü bulunuyor. 12 kemerden oluşan ve 6 metre genişliğindeki köprü, Üsküp Meydanı'ndaki en eski yapılardan biri. Ülkenin Avrupa havasını geliştirmek ve bu yönde ilerletmek için inşa edilen pek çok heykel ve bina ile başınızı çevirdiğiniz her yerde yeni binalar göreceksiniz. Avantajlı  Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde gezi notlarınıza eklemeyi unutmayın!

Sanat Köprüsü

Üsküp Arkeoloji Müzesi'nin tam karşısına inşa edilen köprü 80 metre uzunluğunda ve köprünün sağında ve solunda sanatçı ve ressamlara ait 29 heykelle, Üsküp uçak bileti ile seyahatlerde mutlaka görülmesi gerekenler listesinde yer alıyor. Büyük İskender'in önemi, dünyanın en büyük askeri lideri olmasıdır. Genç yaşta Hindistan'a gitti, ancak fillerle karşılaştığında beklenmedik bir sonla karşılaştı. Büyük İskender'in babasının tarihteki önemi Makedon ordusunu kurmasıdır.

Üsküp Çarşısı

Arnavutların çoğu zaman yaşadığı Arnavut kaldırımlı sokakları olan Üsküp'teki tek çarşıdır. Tarihi binaları ve tarihi restoranlarıyla çarşı Üsküp'ün en önemli yeridir. İstanbul dışındaki Balkanlar'daki en büyük Türk çarşısıdır. Bu açıdan Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde görmeniz için olmazsa olmazdır. Çarşı, 1555 ve 1963 depremlerinin yanı sıra Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'ndaki yıkımlardan büyük zarar görmüştür.

Daha sonra birkaç kez yeniden inşa edildi ve şu anda Makedonya Cumhuriyeti'ndeki tek korunmuş kültür anıtı. Türk Barlar Sokağı: Üsküp'te bir çarşı caddesi tamamen Türk müziği çalan bar ve kafelerle çevrilidir. Dar sokakta yürürken 90'ların havasını soluyabilir ve çarşı ziyaretinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Makedonya'da çay yok ama bu sokakta istediğiniz kadar içebilirsiniz.

Murat Paşa Camii

Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde sizi evinizde hissettirecek bir başka kültürel miras 15. yüzyılda I. Murat döneminde inşa edilmiş Üsküp'ün en eski camisidir. Bildiğiniz gibi Balkanlar I. Murat döneminde fethedilmiştir. Bu zafer için şöyle denilir: "Bu bizim ünümüz ve gözyaşımızdır." Savaşta şehit düşen tek padişah olan 1.Murat için, Belgrad'ı almanın, Tuna'ya bağımlı olmanın, Avusturya ve Macaristan'ı fethetmenin gözyaşları da bir şereftir. Tuna boyunca akar.. Osmanlılar yaklaşık 600 yıl hüküm sürdüler ve tüm o coğrafyadan tam bir haftada yok oldular.

Çifte Hamam

16. yüzyıl Osmanlı yapılarından biridir. Osmanlıların buradan taşınmasından sonra hanlar ve hamamlar artık görevlerini yerine getiremediler. Yaklaşık 8 yıl önce kendi haline bırakılan han ve hamamlar, restorasyon projesi kapsamında Kültür Bakanlığı tarafından sanat galerisi olarak hizmete açılmış. Tek girişten dolayı çifte hamam olarak anılır. Erkekler ve kadınlar aynı ön kapıdan girerler ve banyo kapının önünde iki bölüme ayrılmıştır.

Sulu Han

Bu otelde Kozakhan'ın tipik mimarisini görebilirsiniz. Adını hanın ortasındaki çeşmeden almıştır. Kültür Bakanlığı tarafından restore edilen han, Güzel Sanatlar Üniversitesi'ne bağışlandı. Ressamların ve heykeltıraşların pratik yaptığı bir yer olarak kullanılır.

Milenyum Haçı

Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde mutlaka görmeniz gereken simgesel yapı Avrupa'nın en büyük ve dünyanın en büyük ikinci haçıdır. Hristiyanlığın 2000. yıl dönümü şerefine yapıldığı için "Milenyum" olarak adlandırılmıştır. Üsküp'teki Vodno Dağı'nın (1066 metre) zirvesine dikilen Milenyum Haçı, 66 metre yüksekliğindedir. Aslında bu, ABD tarafından finanse edilen bir güç gösterisinden başka bir şey değil. Makedonya Meydanı'na yaklaşık 1,5 km uzaklıktaki Otagar'a giderek Vodno Dağı'nın tepesindeki haça ulaşabilir ve oradan kırmızı otobüslere binerek Milenyum Haçı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Rahibe Teresa'nın Evi

1979 yılında Nobel Barış Ödülü'ne layık görülen Arnavut rahibe Terasa anısına inşa edilen ev, 2009 yılında hizmete açılarak kapılarını ziyaretçilere açtı. Evin alt katı müze, üst katı ise kilise olarak kullanılmaktadır. Rahibe Teresa'nın daha önce vaftiz edildiği söylendiği için evin konumu önemlidir. Üsküp uygun uçak bileti satın al ile seyahatinizde evin lobisinde sergilenen fotoğraflarda Rahibe Teresa'nın çocukluğundan ölümüne kadar olan yaşam sürecini ve hayatında kullandığı eşyaları görebilirsiniz.

Kapan Han        

Üsküp uçak bileti satın al  ile seyahatinizde görmek isteyeceğiniz bir diğer kültürel mirasımız, Osmanlı döneminde inşa edilmiş otellerden biridir. 1086 metrekare alan üzerine inşa edilen otel, 2 katlı ve 44 odadan oluşuyor. Bugün otel, Atatürk Düşünce Derneği de dâhil olmak üzere kafe ve restoranlara ev sahipliği yapmaktadır. Buradan elde edilen fon geliriyle ayaktadır.

Makedonya Ulusal Müzesi

Müze, 1924 yılında etnografik, arkeolojik ve tarihi müzelerin bir karışımı olarak kuruldu. Üsküp'teki Türk çarşısında bulunan müzede toplam 66.000 parça bulunuyor. Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde Makedon halkının tarihi geçmişinden arkeolojik kazılardan çıkan eserlere, yöresel giysilere ve kullandıkları eşyalara kadar geçmişten günümüze Makedon eserlerini görme şansı veriyor.

Makedonya Arkeoloji Müzesi

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı / TİKA ve Üsküp Büyükelçiliği'nin katılımıyla 2014 yılında açılan Arkeoloji Müzesi, Üsküp'ün en etkileyici köprüsünün başında ve Üsküp uygun uçak bileti ile seyahatinizde görülmesi gereken yerler listesinin başında yer alıyor. Müze 6.000 metrekarelik bir alan üzerine kurulu ve 3 kattan oluşuyor.

Üsküp Hakkında

Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde başkentine ineceğiniz Makedonya, Türk kültürünün izlerini yakından görebileceğimiz bir ülke. Yaklaşık 600 yıl Osmanlı hâkimiyetinde olan ve 1991 yılında bağımsızlığını kazanan yepyeni bir ülkedir. Başkent Üsküp, İstanbul'dan direkt uçuşla ulaşılabilen tek şehirdir. Üsküp şehri gece gündüz farklı yönlerden ziyaretçilerini ağırlıyor. Gündüzleri heykel yığını olan şehir, geceleri de bir o kadar şatafatlı ve neşeli.

Üsküp'te meydana gelen iki talihsiz olay, 1962'deki sel ve ardından 1963'te Üsküp'te meydana gelen deprem şehre büyük zarar verdi. Bu talihsiz olayların ve modernizasyon projelerinin şehri heykeller ve binalarla süslemeye başlamasının üzerinden yıllar geçti. Ancak bunun biraz abartı değil, abartı olduğu oldukça açıktır. Üsküp uçak bileti ile seyahatinizde başınızı nereye çevirseniz karşınıza bir heykel çıkacaktır.

Üsküp Uçak Bileti

Üsküp'ün farklı şehirlerine uçakla uçabilirsiniz. Türkiye'den ve dünyadan birçok insan ülkeye hava yoluyla seyahat etmektedir. Ülkede farklı şehirlerde yolcuların ulaşımı için havalimanları bulunmaktadır. Herhangi bir havayolundan Üsküp'e bilet alarak ülkeye gidebilirsiniz. Transfer seçenekleri veya aktarmasız biletler var. Bu seçeneklerden birini seçebilir veya 7 gün 24 saat online uçak bileti seçeneklerinden faydalanmak için avantajliseyahat.com web adresinden sorgulama yapabilirsiniz.

Üsküp Şehrine Hangi Hava Yolları Uçmaktadır?

Üsküp ülkemizden sıklıkla ziyaret edilen bir şehirdir. Birçok havayolu şirketi bu ülkeye uçuşlar düzenlemektedir. THY, Türkiye'nin çeşitli şehirlerinden Üsküp'e hem direkt hem de aktarmasız uçuşlar sunuyor. Üsküp'e uçak bileti almak istiyorsanız, doğrudan ucuz uçak biletleri web sitesinden uçak bileti satın alabilirsiniz. Üsküp Büyük İskender Havalimanı uçuş bilgileri de dâhildir ve güzergâhınızı buna göre planlayabilirsiniz.

Aynı zamanda Makedon Hava Yolları tarafından düzenli uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Bu iki tanınmış havayolu şirketi Üsküp'e gidiş-dönüş bilet satıyor. İstanbul'dan Üsküp'e uçak bileti alarak doğrudan ülkeye seyahat edebilirsiniz.

Bu havayollarının yanı sıra Pegasus Airlines, Lufthansa, KLM, Aegean Havayolları, Air France, Aeroflot Russian Havayolları, LOT Polish Havayolları, SAS, Tarom gibi havayolları da Üsküp'e uçuşlar düzenlemektedir. Bu havayollarından herhangi biriyle, aktarmalı veya aktarmasız seyahat edebilirsiniz.

Hangi Havayolları Üsküp'e Direkt Uçuşları Sunmakta?

Üsküp'e uçan havayolları hem aktarmalı hem de direkt uçuşlar sunabilir. Türk Havayolları ve Pegasus havayolları tarafından işletilen iki ülke arasında düzenli direkt uçuşlar bulunmaktadır. Bu havayollarından bilet alarak Üsküp'e tren değiştirmeden gidebilirsiniz. Diğer havayolları genellikle bağlantılı uçuşlar sunar.

Hangi Havayolları Aktarmalı Üsküp Uçuşu Düzenliyor?

Türkiye'den Üsküp'e uçakla seyahat etmek isteyenler için birçok havayolu şirketi bilet sunuyor. İstanbul'dan direkt uçuşlar ağırlıklı olarak Türk Hava Yolları ve Pegasus Havayolları tarafından organize edilmektedir.

Ayrıca farklı şehirlerden aktarmalı uçuşlar da bulunmaktadır. Ayrıca Lufthansa, KLM, Aegean Havayolları, Air France, Aeroflot Russian Havayolları, LOT Polish Havayolları, SAS, Tarom gibi firmalardan satın alınan biletler için transferler mevcuttur. Bu havayollarını tercih edenler bir transferin gerekli olduğunun farkında olmalıdır.

İstanbul'dan Üsküp'e Direkt Uçuş Var Mı?

Türkiye'den Üsküp'e uçakla seyahat etmek için en uygun yerlerden biri İstanbul'dur. Çeşitli havayolları ile İstanbul'dan Üsküp'e direkt uçabilirsiniz. İstanbul'dan Üsküp'e uçak bileti alarak yolculuğunuza hemen başlayabilirsiniz. Özellikle THY ve Pegasus Havayolları uçuşları ile İstanbul'dan Üsküp şehirlerine uçak değiştirmeden uçabilirsiniz.

İstanbul Üsküp Bilet Fiyatları Ne Kadar?

İstanbul Üsküp uçak bileti ve fiyatları değişiklik göstermektedir. Tercih edilecek havayolu, aktarma olup olmaması gibi faktörlere bağlı olarak farklı fiyatlar verilmektedir. Türk Hava Yolları veya Pegasus Üsküp bilet fiyatları üzerinden hareket tarihi için arama yaparak en güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Üsküp'e Yakın Makedonya İçinde Hangi Şehirlere Uçuş Var?

Türkiye'den direkt olarak Üsküp'e uçmak isteyen yolcularımız için bulunduğunuz şehirden direkt İstanbul-Üsküp uçak bileti veya Ohri uçak bileti alarak mümkündür. Direkt uçuşların aksine aktarmalı uçuşlarda yolcular, uçuş talep ekranında aktarmalı şehirleri seçip biletlerini sorgulayabilirler.

Üsküp Uçak Bileti Telefon

Üsküp uçak bileti telefon veya Makedonya uçak bileti satın almak için 0 850 303 82 80 müşteri hizmetlerini arayarak 7 gün 24 saat destek alabilirsiniz. Üsküp ucuz uçak bileti seçeneklerinden faydalanmak için site üzerinde yer alan üye ol seçeneğinden faydalanarak kampanyalı Makedonya uçak bileti fırsatlarından haberdar olabilirsiniz.

Üsküp Havalimanı Ulaşım

Makedonya ulaşımı son derece kolay bir ülkedir. Yüz ölçümü küçük bir Avrupa ülkesi olduğu için çeşitli şehirlerde direkt veya transfer uçuşlar sırasında ulaşabileceğiniz vasıtalar bulunmaktadır. Çoğu zaman, yolcular başkentteki Üsküp Büyük İskender Havalimanı'na iner. Bu havalimanına farklı ülke ve şehirlerden havayolları ile ulaşmak son derece kolaydır.

Üsküp Havalimanlarındaki Ulaşım Araçları

Üsküp havalimanından şehir merkezlerine gitmek için çeşitli ulaşım araçları mevcuttur. Üsküp'e Hava Yolları bileti ile gelenler taksi ile doğrudan şehir merkezine ulaşabilirler. Şehre varmak için metroyu kullanmak da mümkündür. Ayrıca havalimanında insanları merkezlere götüren servisler de bulunuyor. Belirli aralıklarla gelip giden otobüsler de ekonomik bir ulaşım aracı olarak tercih edilebilir.

Üsküp'e Uçak Bileti Satın Almak!

Üsküp'e uçakla seyahat etmek veya Üsküp'ten uçakla dönmek için telefonla veya çevrimiçi olarak bilet satın alabilirsiniz. Web sitemizde farklı havayollarının farklı tarihlerdeki uçuşları hakkında bilgi bulabilirsiniz. Çeşitli Hava Yolları Üsküp bilet fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz. Firmamız telefonlarından bize ulaşarak gerekli bilgiler sağlanarak bilet satın alınabilir.

Böylece Üsküp uçak biletleri istenilen tarih için çok hızlı bir şekilde satın alınabilir. Aynı zamanda akıllı bilet arama özelliğine sahip avantajlı seyahat web sitemizden uygun fiyatlı uçak bileti arayabilir ve dilerseniz istediğiniz tarihte herhangi bir havayoluna bilet satın alabilirsiniz.