336.99 TL 268.99 TL 336.99 TL ? ? 471.75 TL 268.99 TL 298.99 TL 438.99 TL 396.99 TL 348.99 TL 348.99 TL 318.99 TL 298.99 TL ? ?
08
Cts
09
Paz
10
Pts
11
Sal
12
Çar
13
Per
14
Cum
15
Cts
16
Paz
17
Pts
18
Sal
19
Çar
20
Per
21
Cum
22
Cts
23
Paz
0236472
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Gezilecek Yerler

Nice medeniyetin çeşitli kuşatmalar ile seferler düzenlediği şehir İstanbul. Tarihin en görkemli ve kadim şehri dile kolay tam 8 bin yıllık geçmişi ve farklı medeniyetleri ile ilmek ilmek işlenen motifleri sergilediği günümüzün en fazla ve yoğun nüfusuna sahip yerleşim yeri. İstanbul gezilecek yerler listesi ile oldukça fazla hatta o kadar yoğun mevkilere sahip ki birçok devletin barındırdığı müze ve tarihi eserleri tek başına bu coğrafyada içerisinde yaşatmakta. İstanbul gezilecek yerler ve keşfedilmesi gereken birçok noktayı yerli ve yabancı herkese sunmakta. İstanbul gezi denilince uçsuz bucaksız olarak değerlendirilecek dünyada ki nadir şehirlerarasında. Coğrafya olarak oldukça önemli bir yere sahip olan İstanbul, Bizans ve Osmanlı izlerini günümüz de gururla taşıyan bir şehir burada hemen her noktaya kolay ulaşım sağlayabileceğiniz gibi ayrıca görülmesi gereken yerlere de hemen ulaşabilirsiniz. Dünyanın en ünlü şehir meydanları ve adından sıklıkla söz edilen Osmanlı mimari eserleri aslında günümüzün çağ olarak ne kadar geliştiğinin de göstergesi olmuş durumda.Avantajliseyahat.com olarak Kadim olan bu şehri ve tarihi sizler için araştırdık ve sizlerin İstanbul’da görülecek yerler hakkında sıklıkla aradığınız sorularında yanıtlarını sizler için cevapladık.

Tarihi Yarımada,

İstanbul Suriçi denildiği zaman akıllara gelen ilk yer Tarihi Yarımada iyi bir gözlemci olduğunuzu ve tarih, kültür hakkında çeşitli bilgiler edinmek isterseniz İstanbul Tarihi Yarımada, sizleri olası güzelliği ile bekliyor olacak. İstanbul’un Fatih ilçesinde yer alan Tarihi Yarımada bu toprakların geçmişten günümüze uzanan hikâyesine yanıt veriyor. Başta Mısır, Bizans ve Osmanlı olmak üzere geçmiş medeniyetlerin bizlere bıraktığı mirası bu yerde görmeniz mümkün. Suriçi diye adlandırılan bu yer aslında İstanbul’un ilk oluşumu ve yerleşkesidir. Haliç, İstanbul Boğazı ve Marmara Denizi ile çevrili olan bu yerin gelişmesi ile buraya verilen isim olmuştur. M.Ö 685 yılında bölgeye gelen yunanlar tarafından buraya verilen isim Byzantion denilmiştir. Tarihin çeşitli zamanların da daha farklı isimleri ile de anılan bu yer son olarak Türklerin hâkimiyeti ile Dersaadet ve İstanbul olarak değişikliğe uğramıştır. Günümüz de İstanbul’un Fatih ilçesinde bulunan bu yer Tarihi Yarımada olarak adlandırılmaktadır.

Kapalıçarşı,

İstanbul’un cazibesi ve maviliklere yol açan iklim örtüsü ile hemen hemen her noktasından bahsedilen Kapalıçarşı. Türkiye’nin ticaret merkezleri arasında yer alan bu yapı altın, gümüş ve döviz üzerine kurulu olan dünyanın sayılı ticari merkez noktaları arasında da gösterilmektedir. İstanbul denildiğinde Kapalıçarşı olarak ayrılması mümkün değil elbette birçok film ve dizi içerisinde kullanılan bölümleri ile de ülkemizi ziyaret eden turistlerin ilk uğradığı gezi güzergâhları arasında bulunuyor. İstanbul’un en eski Osmanlı eserleri arasında yer alan yapı Beyazıt ilçesinde yer almaktadır. İçerisinde yaklaşık 4000 adet dükkân bulunmakta. Geçmiş yıllarda tarihi restoreler ile yapı bütünlüğü korunarak bakım ve onarım çalışması yapılmıştır. İstanbul gezi rehberinizde mutlaka görülecek mekânlar arasında yer almalı.

Ayasofya

Tarihin en önemli yapı eserleri arasında yer alan Ayasofya her yıl yüzlerce yerli ve yabacı turiste ev sahipliği yapmakta. Tarihi Yarımada içerisinde yer alan Ayasofya geçtiğimiz 2020 yılı Temmuz ayı içerisinde Müze statüsünden kurtarılarak tekrar Cami olarak ibadete açılmıştır. Ayasofya-i Kebir Cami ismi ile anılan yapı 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet Han tarafından İstanbul fetih edildikten sonra Kiliseden Camiye dönüştürülmüştür. Dönem içerisinde çeşitli tahribatlara maruz kalan yapı Osmanlı dönemi bir yangına dahi şahit olmuş ve daha sonrasında II.Abdulhamid Sultan dönemi tekrar aslına uygun olarak restore edilerek halkın ibadetine açılmıştır. İstanbul gezilecek yerler listesinde muhakkak görülmesi gereken yerler arasında bulunan Ayasofya Cami, merkezi konumda olması ile diğer görülecek yerlere de yakındır. İstanbul gezisinde bu tarihi atmosfere mutlaka yakından ortak olmalısınız.

Pierre Loti Tepesi

İstanbul’un en nadide noktaları arasında yer alan ve ayrı bir güzelliğe sahip olan âşıklar tepesi olarak adlandırılan tarihi çay bahçesi içerisinde yer alan tepe Pierre Loti Tepesi. İstanbul’un en sıra dışı mekânları arasında yer alan Pierre Loti Tepesi Eyüp ilçesinde yer almakta. Ulaşım konusunda merkezi konumda bulunması sebebi ile hemen her dakika bir soluk dahi olsa gezinizde duraklamak isteyeceğiniz tarihi noktalar arasında yer alıyor. Ünlü Fransız yazar Julien Viaud’un eserlerini çıkardığı ismi ile Pierre Loti olarak buraya ismi verilmiş. Halk tarafından Osmanlı dönemi çok sevilen yazar zamanının çoğu kısmını burada bulunan kıraathane de geçirmiş. Halk arasında Pierre Loti isminin çeşitli hikâyeler eşliğinde anlatıldığı bilinse de yazar aşk ve romantizm üzerine yazılara da kaleminde yer vermiş. İstanbul’u kuş bakışı seyredebileceğiniz ve eşsiz Haliç görünümü ile çayınızı yudumlayabileceğiniz bir mekân olan Pierre Loti tepesini ziyaret ederek mutlaka görmelisiniz.

Eminönü,

Vapurun ve İnsan yoğunluğunun en net olarak görülebileceği yer Eminönü. Adından da anlaşılacağı üzere İstanbul’un Eminönü ilçesinde yer almaktadır. İlçe nüfus itibari ile İstanbul’un en yoğun ilçeleri arasında yer almakta. Eminönü Meydanı tarihin en eski noktaları arasında gösterilmektedir. Günümüz turizm ve ticaretin en yoğun merkezleri arasında yer alan Eminönü, Vapur iskelesi ile de gelen ziyaretçilerine ulaşım açısından keyifli yolculuğu sunmakta. İstanbul Avrupa ve Anadolu yakası ulaşım ağında her iki noktayı da birleştirme görevini üstlenen Eminönü tarihi yerlere de kolay ulaşım sağlıyor. Eminönü meydanda bulunan Vapur turlarına katılarak İstanbul denizinde martılara simit atmayı ve tarihe olan dokunuşa yakından şahit olabilirsiniz. Galata kulesi ve İstiklal Caddesine olan yakınlığı ile turistlerin yürüyüş yolu güzergâhı arasında bulunmakta. İstanbul gezi rehberi oluştururken listenizde bulunması gereken yerler arasında.

Dolmabahçe Sarayı

Saray; Üsküdar ve Kuzguncuk’un karşısı, Kabataş’tan Beşiktaş’a uzanan yol boyunca Dolmabahçe Caddesi’nde yer almaktadır. Beşiktaş’ın sahil bölgesinde konumlanmıştır. Bunun sebebi ise bölge geçmiş zamanlardan beri idarecilerin ve gemicilerin uğrak noktası olmasından dolayıdır. Bölgeye yapılan kraliyet sarayları bölgeye Dolmabahçe denmesine sebep olmuştur. Osmanlı döneminde de denizcilik ve gemicilik alanında çokça ziyaret edilmeye başlanmış ve padişah tarafından da ev olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu yol boyunca da kasır ve köşkler bölgeye olan ilgiyi ve merakı arttırmıştır.
Osmanlı’nın modernleşmeden ve çağın gelişim esintisinden etkilenmesi yapılara da yansımıştır. İstanbul’da en büyük üçüncü saray olma özelliğini taşıyan Dolmabahçe Sarayı’nın yapılması bunun bir sonucudur. Beşiktaş Sahilindeki çoğu yapının yıktırılmasıyla yapılan sarayın yapımına 1843 yılında başlanmış, 1856 yılın da bitirilmiştir.
Büyükçe bir alanda bulunan saray turistlerin ve yerli halkın da ziyaret noktası olmaktadır. Denizin muhteşem görüntüsüyle bütünleşen, desenleriyle ihtişam veren yapısı görenleri büyülemektedir. 
Dolmabahçe Sarayı giriş ücretleri; selamlık ve haremlik olmak üzere; 90 TL ve 30 TL’dir. Saray gün içerisinde 09.00 ila 16.00 arasında ziyarete açıktır. 

Van Havalimanı Ulaşım

Van il sınırları içinde bulunan Van Ferit Melen Havalimanı 1943 yılında yapılmıştır, 2009 senesinde uluslararası uçuş ulaşımına açılmış.2012'de uyduyla iniş sistemi ilk defa bu havalimanında kurulmuştur. Van Ferit Melen Havalimanı sivil ve özel uçuşlar için kullanılmaktadır. Van Havalimanı (İATA) kodu: VAN, ICAO kodu: LTCI toplam 1660 metre kare yolcu kullanım alanı mevcuttur.

Van Havalimanı Otopark

Van havalimanı otopark, tercihinize göre kendi aracınızla gidip Van havalimanı otopark alanına uçuşunuz öncesi araçlarınızı bırakabilirsiniz. Otopark araç kapasitesi140 araç olarak belirlenmiş otoparka otomobilinizi bırakabilirsiniz.

Van Havalimanı 2021 Yılı Otopark Ücreti:

Otopark ücretleri tarife, gün ve saat olarak değişiklik göstermektedir.

Otopark kullanım ücreti;

Saatlik: 9,25 TL

Günlük: 26,50 TL

Van Havalimanı Taksi

Van havalimanı taksi, ulaşım ağının en rahat sağlandığı yöntemlerden birisi taksidir. Yolcuların çoğu valiz ve bagaj yükü nedeni ile toplu taşıma yerine taksi tercih etmektedir. Havaalanı içerisinde bulunan taksi duraklarından kesintisiz olarak hizmet sunan Van havalimanı taksi ulaşımı sağlayabilirsiniz.

Ortalama Ücret: 150 TL

Ortalama Süre: 32 Dk

Otobüs ile Ulaşım

Toplu Taşıma Araçları Yolcuların ekonomik ve düşük fiyatlı olarak çoğu ulaşım aracına göre en çok tercih ettiği ulaşım tiplerinden birisidir. Bu ulaşım araçlarının en yaygın kullanılanı ise Otobüs ile Ulaşımdır. Ferit Melen Havalimanında bulunan duraklardan otobüs ile ulaşım sağlamanız mümkün.

Ortalama Ücret: 2,50 TL

Ortalama Süre: 50 dk

Havalimanı Servisleri

Havalimanı servisleri HAVAŞ, tercih ederek konforlu ve ekonomik ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanlarının çoğunluk servis kullanım tercihi HAVAŞ’tır.

Ortalama Ücret: 15 TL

Ortalama Süre: 40 Dk

Araç Kiralama

Ortalama Ücret Sınıfı: Esnek ve değişebilen fiyatlardan oluşmaktadır.

Bütçenize uygun araçlar bulabileceğiniz birçok araç kiralama ofisi Van havalimanı içerisinde bulunmaktadır. Kolayca araç kiralayarak rahat bir biçimde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Ulaşım

2018 Yılında Açılan İstanbul Yeni Havalimanı, Atatürk Havalimanı kapanması ile İstanbul Avrupa Yakasında bulunan tek havalimanıdır. Kurulduğu alan üzeri 76,5 milyon metrekare alanı kapsamaktadır, içerisinde birçok pist ve tesis ile hizmet vermektedir. İstanbul Havalimanı içerisinde 2 terminal binası ve 6 pist olmak üzere iş merkezi ve otel gibi birçok faal yapıda bulunmaktadır. Avrupa’nın en büyük ve saygın havalimanı olan İstanbul havaalanı birçok havayollarının da aktif uçuş yaptığı havalimanıdır. İstanbul yeni havalimanı şehrin Avrupa Yakası’nda Karadeniz kıyısında ki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasında yer almaktadır. İlk uçuşunu 29 Ekim 2018 yılında İstanbul’dan Ankara’ya gerçekleştirmiştir. Yılda 200 milyon yolcu kapasitesine sahip havalimanı İGA tarafından işletilmektedir.

İstanbul Airport Otopark Hizmetleri

Havalimanı kapasitesi toplam 40.000 üzeri araç park etme noktasına sahiptir. İstanbul havalimanı kapalı ve açık olmak üzere iki ayrı otopark noktasına sahiptir. Yolcu tercihlerine göre özel araçlarınız ile İstanbul yeni havalimanına ulaşım sağladığınız da dilerseniz vale noktasına araçlarınızı bırakarak havalimanına giriş yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Otopark Ücretleri: Havalimanı otopark ücretleri 2021 yılı güncel tarifesi saatlik ve günlük olarak değişmektedir.

İstanbul havalimanı açık otopark ücret tarifesi: saatlik olarak 15-23 TL, Günlük ücreti ise 49 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul havalimanı kapalı otopark ücret tarifesi: saatlik ücreti 18 TL, Günlük ücreti ise 69 TL olarak belirlenmiştir.

İstanbul Havalimanı Aylık (Abonman) Ücreti: Havalimanı aylık araç otopark hizmet fiyatı 488 TL olarak belirlenmiştir.

*Havalimanı otopark ücretleri değişiklik gösterebilir.

İstanbul Yeni Havalimanı Ulaşım

İstanbul havalimanına ulaşım şehrin merkezi noktalarından sağlanmaktadır. Yeni havalimanı servis ulaşımı HAVAİST ile sağlanmaktadır. Her 30 dakika ve 60 dakika olarak tarifeli otobüs duraklarından HAVAİST servisleri ile İstanbul yeni havalimanına ulaşım sağlamanız mümkün. Metro ve Metrobüs ile yeni havalimanına ulaşım sağlanamamakta sadece otobüs ve servisler ile havalimanı ulaşım sağlamanız gerekir. HAVAİST servisleri haftanın 7 günü 24 saat hizmet vermektedir. Uçak bileti saatinizden öncesinde havalimanı yol güzergâhını hesaplayarak ulaşım sağlamanız yolculuğunuz için faydalı olacaktır.

İstanbul Havalimanı Araç Kiralama

İstanbul havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama noktaları havalimanı yolcu giriş katında bulunmaktadır. Havalimanı uçuş önce veya sonrasında bu noktalardan araç kiralamanız mümkün. Online olarak araç kiralamak isterseniz 0 850 303 82 80 çağrı merkezimizi arayarak araç kiralayabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı Duty Free Mağazaları

İstanbul Havalimanı Duty Free İşletmesi, dünyanın en iyi havalimanı anlayışı ile hizmet veriyor. Unifree Dutyfree markasıyla hizmet veren İstanbul havalimanı 100’den fazla marka ve 35 binden fazla ürünü içerisinde barındırıyor. Pek çok ürünü yurt içi ücretlerin altında satın almanız mümkün.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, İstanbul ili Pendik ilçesinde yer alan Sabiha Gökçen Havalimanı Anadolu Yakasının tek havaalanıdır. Toplam maliyeti 550 milyon dolar sınırlarında maliyet ile inşa edilmiştir. Havalimanı İstanbul’un ikinci havalimanıdır. Havalimanı adını Türkiye’nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen’den almıştır. Konumu itibarı ile en çok uçuş yapılan havaalanları arasındadır. Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan Sabiha Gökçen havaalanı yolcu kapasitesi geçtiğimiz yıllar da artarak devam etmiş uluslararası olması niteliğini taşıyan Sabiha Gökçen Havaalanı yerli ve yabancı birçok turiste de ev sahipliği yapmaktadır.

Taksi: Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşım Taksi ile sağlanmaktadır. Uçak bileti saat önceliğinize dikkat ederek olası bir gecikme yaşamamak adına, yol ve sefer saat kontrolünüzü yaparak havaalanına gelebilirsiniz. Havalimanı içerisinde ve çevresinde birçok taksi hizmeti verilmektedir.

Havabüs: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanından şehir merkezi ulaşımı Havabüs ile de sağlanabilir. Uçuşunuz öncesi veya sonrasında yolcuların tercih ettiği bir diğer havaalanı ulaşım aracı olan Havabüs Avrupa Yakası Taksim ve Anadolu Yakası Kadıköy civarı gibi birçok noktadan Havabüs otobüslerini kullanabilirsiniz.

Marmaray: Marmaray kullanımı yapacak yolcuların Avrupa Yakından direk olarak aktarma sağlayabilir. Marmaray ulaşımı sonrası Kadıköy- Kartal metro hattını kullanarak havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Otobüs: Sabiha Gökçen havalimanına şehrin çeşitli noktalarından direk olarak ulaşım sağlamanız mümkün. Avrupa Yakası, Taksim’den direk olarak otobüsler ile havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz. Anadolu Yakası, Üsküdar, Kadıköy, Pendik gibi birçok noktadan havaalanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Metro: Yolculuğunuz öncesi veya sonrasında taksi ile kısa bir toplu taşıma sonrası Kartal Metro hattına giderek şehir merkezine bu noktadan aktarma sağlayabilirsiniz. Ulaşım sonrasında Avrupa Yakasına buradan toplu taşıma veya özel araç kullanımı ile ulaşım sağlanabilir.

Havaist: İstanbul Havaalanı ulaşımı için yolcuların hızlı ulaşım sağlamaları amacı ile kullanımına sunulmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı durağından Havaist araçlarını kullanarak İstanbul Havalimanına ulaşım sağlamanız mümkündür. İstanbul şehri merkezi noktalara kolayca ulaşım sağlanabilir.

Araç Kiralama: Sabiha Gökçen Havalimanı içerisinde araç kiralama noktaları mevcuttur. Uçuşunuz öncesi veya sonrasında araç kiralama noktalarından direk olarak araç kiralayabilirsiniz. Online olarak araç kiralamak isterseniz 0 212 909 96 42 çağrı merkezini arayarak araç kiralama sağlayabilirsiniz.