Avantajlı Seyahat ile daha Özgürsün
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

Zaporijya Gezilecek Yerler

16. ve 18. yüzyıllar arasında var olan bir grup askeri yerleşim yeri olan Zaporizhia Sici, Sovyet döneminde barajların inşası nedeniyle sular altında kaldı. Bugün, Ukrayna için tarihi önemine ek olarak, törenden önce yeni evlilerin gelmesi geleneği de var. Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz etkileyici bir atmosfere sahip bir alan.

İskitler Açıkhava Müzesi

Şehre zamanda yolculuk yapmak istiyorsanız, rotayı İskit Açık Hava Müzesi'ne değiştirebilirsiniz. Müzede Paleolitik dönemden çeşitli eserler görebilirsiniz.

Dinyeper Nehri

Dinyeper Nehri, çok geniş yataklarıyla Zaporijya'nın yaşamını ve huzurunu temsil ediyor. Şehrin su ve enerji ihtiyacını karşılayan nehir günün her saatinde muhteşem manzaralar sunuyor. Ayrıca nehir boyunca inşa edilen ve otoyol olarak kullanılan Dniepuru Hidroelektrik Santrali'ne de bakın. Dinyeper nehri çevresine kurulmuş olan Zaporizhia bu konuda büyüleyici bir atmosfer sunuyor. Güne nehir kenarında yürüyüş yaparak başlayabilir veya gün batımında günü sonlandırabilirsiniz. Yazın burası bir plaja dönüşüyor.  Preobrazhenskiy Köprüsü ise nehre farklı bir hava katıyor. 550 metre uzunluğunda ve 54 metre yüksekliğinde olan köprü, bu tür bir inşaatın imkansız olduğu düşünüldüğünde 1952 yılında inşa edildi. Zamanın bir başyapıtı. Köprünün alt kısmı yayalara ve özel kamyonlara ait iki kat ve dört kemerden oluşmakta, üst kısmı demir tel ile kaplanmıştır. Şehrin sakin yüzünü tanıtan park adeta bir sonbahar tablosudur.

Voznesenovskiy Parkları

İçerisinde şelale de bulunan parklar şehrin huzurlu ve sakin yüzüyle tanışacağınız başlıca yerler arasında.

Mayakovskoho Meydanı

Birçok açıdan şehrin merkezi sayılabilecek meydanın çevresinde yemek yiyebileceğiniz ya da kahve molası verebileceğiniz tarihi binalar, parklar, kafeler ve restoranlar bulunuyor.

Hayat Çeşmesi Parkı

Şehrin en popüler yeşil alanlarından biri olan park, özellikle bahar ve yaz aylarında müzik aletleri çalan sokak müzisyenlerinin huzur veren sesleriyle oldukça rahat bir ortama dönüşüyor.

Binicilik Tiyatrosu

Kazakların hünerlerini sergilediği bir platformdan doğan binicilik tiyatrosu görülmeye değer. Aktörler, geleneksel Kazak kostümleri giyer ve canlı performanslar için ata binerler. Şehrin en turistik yerlerinden biri olarak kabul edilen açık hava tiyatrosunda kısa bir at turu yapın. Dilerseniz hızlandırılmış binicilik dersleri de alabilirsiniz.

Silah Tarihi Müzesi

Silahlar tarihi müzesinde sergilenen eser V. Shleifer'in kişisel koleksiyonundan ve II. Taş Devri'ndendir. Dünya Savaşı'na kadar kullanılan silahlardan oluşur. Müzede makineli tüfekler, av tabancaları, kılıçlar ve çeşitli yüzyılların diğer tarihi silahları sergileniyor. Avrupa'nın en büyük silah müzelerinden biri olan müze, her gün 10.00 - 19.00 saatleri arasında ziyarete açık.

Lenin Bulvarı

Sovyet döneminin tipik özelliklerini yansıtan binaları ve geniş kaldırımları ile tanınan Lenin Bulvarı, yaklaşık 11 km uzunluğunda. Dünyanın en uzun bulvarlarından biri olan Lenin Bulvarı'nın tamamını yürümek zor olsa da bazıları yürünebilir.

Şevçenko Bulvarı

Kafe ve restoranlardan birinde oturun ve adını ülkenin en ünlü yazarlarından birinin adını taşıyan bulvarda şehir manzarasının tadını çıkarın. Ayrıca bulvar boyunca yürüyüş yapabilir, etkileyici binaları gezebilir ve yakındaki dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz.

Khortytsya Adası

Ukrayna'da Kazak kalesi olarak bilinen antik meşe ağaçları ve güzel doğal alanlarla dolu tamamen farklı bir dünyaya adım atacaksınız. Yürüyüş ve bisiklete binmenin tadını çıkarabileceğiniz Khortytsia, Kazakistan tarihi ile bağlantılı zengin bir kültürel mirasa da sahiptir. Ada, Polonya ve Rusya'nın kontrolünün ötesinde olduğu için de önemli bir stratejik konuma sahiptir.

Khortytsya Kampı

Khortytsia'nın tarihi bölgesi, İskit döneminden beri ayakta kalan hamamlar, mezar höyükleri ve mezarlardan oluşur. Özellikle bu döneme ait heykeller mutlaka görülmeli.

Kutsal Bakire Koruma Katedrali

Şehrin ana simge yapılarından biri olan orijinal katedral tamamen yıkılmış ve burada inşa edilen binalar şehrin en güzel anıtlarından biri.

Zaporijya Antika Arabalar Müzesi

Antika arabalarla ilgileniyorsanız, antika araba müzesi Zaporijya'daki en iyi yerlerden biridir. Dodge gibi araçlara sahip müze arabaları da yarışta kullanıldığı gözlemlenmiştir.  Zaporijya antika araba müzesi, 1930'lardan 1960'lara kadar hem yeni modeller hem de araçlar dahil olmak üzere 22 sergiye sahiptir. Müzede sergilenen tüm araçların normal şekilde çalıştığı eserler de zaman zaman yarışa katılıyor. Antikalarla ilgileniyorsanız, bu müze sizin için büyüleyici bir yer.

Preobrazhenskiy Köprüsü

Bazıları 1952'den 550 metre uzunluğunda bir köprü inşa etmenin imkansız olduğunu düşündü. Bu nedenle bir mimari şaheser olarak kabul edilen Pleo Brazensky Köprüsü dört kemerden oluşuyor. İki kartlı köprünün üst katları tren raylarına, alt katları yayalara ve özel kamyonlara ayrılmıştır. 550 metre uzunluğa ulaşan köprü, o dönemde önemli bir mimari başarı olarak kabul edildi. Köprünün üst katları sadece yayalar, alt katları ise araç trafiği için kullanılıyor.

Zaporijya Hakkında

Zaporozhye veya Zaporozhye olarak da bilinen Zaporijya, güney Ukrayna'nın en büyük idari, endüstriyel ve kültürel merkezlerinden biri olarak kabul edilir. Dinyeper Nehri kıyısında, 331 kilometrekarelik bir alanı kaplayan eşsiz bir yer olan Zaporozhye'de yaklaşık 745.000 kişi yaşıyor. Zaporozhye'nin inşa tarihi, Alexander Kalesi'nin kurulduğu yıl olan 1770 olarak kabul edilir.

Elverişli iklimi ve coğrafi konumu sayesinde insanlar eski çağlarda bu topraklara yerleşmeye başlamışlardır. Dinyeper vadisindeki en eski yerleşim yeri olan Zaporozhye'nin tarihi aslında orta Paleolitik'e kadar uzanıyor. Karasal iklim, Dinyeper nehri kıyısındaki tüm şehri etkiler. Yaz sıcaktır ve genellikle Mayıs ayının ilk günü başlar ve Ekim ayının başlarına kadar sürer. Kışlar genellikle hafif ve az kar yağışlıdır. Temmuz ayında ortalama sıcaklık 22,5 derece iken Ocak ayında 3,1 dereceye kadar düşebilir.

Ukrayna'nın dördüncü en büyük sanayi merkezi olan Zaporozhye'nin ekonomik yapısı, aralarında makine mühendisliği, metalurji ve metal işleme, kimya ve petrokimya endüstrileri, gıda endüstrisi işletmeleri bulunan 280'den fazla sanayi kuruluşuna sahiptir. Zaporozhye, bölgenin üretim kapasitesinden ve yerel nüfustan daha fazladır.

Zaporozhye'nin ana caddesi şehrin neredeyse tüm sol yakasından geçiyor. Tren istasyonundan Dinyeper hidroelektrik santraline Katedral Caddesi bulunur. Yaklaşık 11 km uzunluğundaki bu cadde, Avrupa'nın en uzun caddelerinden biri unvanına sahiptir. Katedral Caddesi boyunca, Stalin İmparatorluğu tarzında inşa edilmiş anıtsal binalar ve 1930'lardan kalma mimari harikalar bulacaksınız. Şehrin en eski bölgesi olarak kabul edilen Aleksandrovsky semtini de ziyaret etmelisiniz.

Zapoijya şehri, avantajlı coğrafi konumu, zengin tarihi, ulusal ve kültürel çeşitliliği, eşsiz mimarisi, doğal alanları, şehir içindeki korunan alanların ve kentleşme ve sanayi alanlarının eşsiz birleşimi nedeniyle önemli bir turizm potansiyeline sahiptir. Ve her yıl Ekim ayının ilk Cumartesi günü düzenlenen Zaporozhe Şehir Günü ile tanıştığınız için şanslısınız.

Uzun yıllar sanayi kenti olarak kullanıldığından birçok sanayi müzesine sahiptir. Şehir, ülkenin en büyük otomobil üreticisi ve dünyaca ünlü uçak motoru üreticisi Motor Sich'e ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda önemli bir demiryolu merkezidir. Aynı zamanda şehrin gelişimine de katkıda bulunmuştur. Rus Devrimi'nin sonunda önemli bir sanayi merkezi haline geldi. Gezilecek yer denilince tarihi yerler ve kalıntılar çok önemlidir. Kentin 23.000 yıl önce yerleştiği tespit edildi. Türk vatandaşı, seyahat süresince 90 güne kadar vizesiz olarak ülkeye giriş yapabilir. Bu çok önemli bir detaydır.

Bir başka önemli merkez ise Zaporijya bölge müzesidir. Tarihi ve kültürel açıdan önemli bir konuma sahip olan müzede yöresel giysiler, silahlar, zırhlar, çeşitli askeri araçlar ve çeşitli el sanatları sergilenir. Tarih kokan bir diğer yer de Cortica Ulusal Parkı. Zapoli Jacosack Müzesi'ne de ev sahipliği yapan park, aslında bir arkeolojik ada. İskit döneminden günümüze ulaşan hamamlar, höyükler, mezarlar ve heykeller bulunur. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında turistlerle dolup taşar. Burası sanayi şehri Zaporijya'nın yeşil köşesidir. 700 yaşından büyük olduğu tahmin edilen meşe ağacı da bu tarihi yeşillik içinde yaşıyor. İskit kalıntılarının bulunduğu bir başka yer: İskit Açık Hava Müzesi. Paleolitik kalıntılar burada sergileniyor. Tam anlamıyla bir zaman yolculuğu yapacaksınız.

Zaporijya Uçak Bileti

Lot Polonya Havayolları, Ukrayna Havayolları, Wizz Havayolları, Türk Havayolları, Sky Ap Airlines, Rüzgargülü Havayolları, Motor Sich Hvayolları, Zaporijya şehrine uçuş sağlanmaktadır.

Sıklıkla uçuş düzenleyen havayolları arasında SkyUp Airlines olarak Zaporijya Charter uçak bileti seferleri düzenlenmektedir.

Türkiye’den Ukrayna’ya Hangi Şehirlere Uçuş Sağlanmaktadır?

Türkiye Ukrayna uçak bileti seyahatinizde alternatif ve esnek bilet imkanı sunan şehirler sırası ile, Odessa uçak bileti, Kiev uçak bileti olarak uçuş gerçekleştirilmektedir. Yıl boyunca belirli dönem kampanyaları ile Zaporijya ucuz uçak bileti sorgulaması yaparak indirimli fiyat seçeneklerini kontrol edebilirsiniz.

Zaporijya Uçak Bileti Telefon

En uygun Zaporijya uçak bileti satın almak için bilet sorgulama kısmından rezervasyon yapabilirsiniz. Zaporijya uçak bileti telefon 0 850 303 82 80 destek hattını arayarak uçak bileti satın alabilirsiniz.

Zaporijya Uçak Bileti Avantajliseyahat.com'da!

Zaporijya uçak biletine avantajliseyahat.com üzerinden kampanya ve ekonomik fiyatlar ile sahip olabilirsiniz. Türk Hava Yolları ile direk uçuş gerçekleştirilen Zaporijya rezervasyon sistemimizden kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Avantajliseyahat.com web adresinde sınırsız uçak bileti seçeneklerini görüntülerken aynı zamanda fırsat uçak bileti kampanyalarını da görüntüleyebilirsiniz.

Zaporijya Ucuz Uçak Bileti için İpuçları

Avantajlıseyahat ile en ucuz Zaporijya uçak biletini bulabilirsiniz:

Zaporijya şehrine seyahat edeceğiz tarih eğer esnek ise kesin bir tarih seçmek yerine tüm Ay seçimi yapabilirsiniz. Yakınlardaki havalimanlarını ya da aktarmalı uçuşları da sonuçlara dahil ederek gidiş dönüş Zaporijya uçak bileti opsiyonlarını arttırabilirsiniz.

Türkiye Zaporijya Uçuş Seferleri Ne Zaman?

Türkiye Zaporijya uçak bileti için gün içinde istediğiniz herhangi bir vakitte uçak bileti bulmak mümkündür. Gitmek istediğiniz saatleri belirlemek için ilgili web sitesinden bilgi edinebilirsiniz.

Zaporijya Havalimanı Ulaşım

Zaporijya en ucuz uçak bileti için doğru yere geldiniz. Avantajliseyahat.com 1.000'den fazla havayolunu tarar ve tüm Zaporijya biletlerinin fiyat ve zaman bilgilerini ayrıntılı olarak karşılaştırır. Uçuşunuzun tarihini belirledikten sonra ara butonuna basarak tüm Zaporijya uçuş sisteminizde listeleyebilirsiniz. Zaporijya Havayolları uçak bileti filtre özelliğini kullanarak bu sonuçları kolayca filtreleyebilirsiniz. Bu, Zaporijya'ya hem zaman hem de bütçe açısından en uygun uçak biletini hızlı bir şekilde belirlemenize yardımcı olacaktır. Tarih esnekse, Zaporijiya'ya seyahat edin. Kesin tarihi seçmek yerine tüm ayı seçebilirsiniz. Sonuçlarınıza yakındaki havalimanlarını veya bağlantılı uçuşları dahil ederek Zaporijya'ya gidiş-dönüş bilet seçeneklerini artırabilirsiniz.

Otobüs, toplu taşıma ile şehir merkezine ulaşmak için Zaporijya Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Marshrutka seferleriyle saat 22:00’ye kadar şehir merkezine ekonomik bir şekilde ulaşabilirsiniz. Taksi; toplu ulaşım dışında taksileri kullanarak da gideceğiniz yere ulaşabilirsiniz. Ancak bu sizin için pahalı bir seçenek olabilir.

Avantajliseyahat.com'a kaydolarak Zaporijya uçuşları için fiyat uyarıları ayarlayabilirsiniz.

Zaporozhye'de kent içi ulaşımlar sıklıkla troleybüs, otobüs, tramvay, taksi,tren ile yapılır. Zaporozhye demiryolu kavşağı, iki otoyolun kesişmesinden oluşur: Moskova - Kharkov - Zaporozhye I - Sivastopol ve Krivoy Rog - Zaporozhye II - Donbass. Dinyeper'in sol ve sağ kıyıları arasındaki ulaşım bağlantısı, Dinyeper hidroelektrik santralinin barajı ve Khortytsya adasındaki Preobrazhensky köprüsü tarafından sağlanır. Zaporijya Uluslararası Havalimanı (IATA: OZH, ICAO: UKDE) Ukrayna'nın Zaporijya kentinde yer alır. Uçak motoru fabrikasının motor şıklığı buradadır. Havalimanı 2.100 metrelik bir piste sahip.