? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
22
Per
23
Cum
24
Cts
25
Paz
26
Pts
27
Sal
28
Çar
29
Per
30
Cum
01
Cts
02
Paz
03
Pts
04
Sal
05
Çar
06
Per
07
Cum
000
Dönüş Ekle
Yetişkin   (18 ve üstü)
Çocuk   (2 - 11)
Bebek   (2 ve altı)

Yolcu Sayısı 9'dan Fazla Olamaz!

İstanbul Gaziantep Gezilecek Yerler

İstanbul Gezilecek Yerler;

Dünyada en çok uçak seferinin düzenlendiği ve turist rekortmeni olan şehir İstanbul gezilecek hem tarihi hem dini hem doğal olarak birçok yeri içinde bulundurmaktadır bizde www.avantajliseyahat.com olarak size anlatmakla ve gezmekle bu güzellikleri bitmeyecek bu mega kent İstanbul hakkında kısa bilgiler vereceğiz. Dünyanın ilk şehirleri arasında olan ve Türkiye’nin göz bebeği olan İstanbul yerli ve özellikle yabancı turistlerin en çok  merak duyduğu bölgedir. En eski uygarlıkların insanların medeniyetlerin ve imparatorlukların yaşadığı şehir İstanbul günümüzde her geçen gün marka değerinin yükseltmektedir. Birçok üniversite bulunan İstanbul yabancı öğrencilerin sadece turistik amaçlı değil okumak içinde çok tercih ettiği bir bölgedir.  Hem bu kadar büyük hem de bu kadar tarihi ve doğal güzelliğin bir arada olduğu şehir İstanbul’a yakın bir zamanda çok büyük bir havalimanı açılmış ve dünyada bir kez daha gündem haline gelmiştir. 

Ayasofya;

İstanbul’un en eski yapılarından biri olan Ayasofya tarihi müzesi şehrin tarihi yarım adasında bulunmaktadır. Bizans İmparatorluğunun İstanbul’a sahip olduğu zamanda Bizans İmparatoru 1. Justiniaus tarafından 532 – 537 yılları arasında yapılmıştır. Ancak 1453 yılında İstanbul’un Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih edilmesiyle dönemin padişahı Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüştür. Tarihi müze Ayasofya’nın adındaki Aya sözcüğü “Kutsal , azize” Sofya sözcüğü ise Eski Yunancadaki sophos anlamına gelir. Bundan dolayı Ayasofya adı kutsal bilgelik veya ilahi bilge anlamına gelmekterdir. 1. Justinianus’un bu müze için çok büyük bir servet harcayıp inşaa edilme sürecinde 10,000 işçi çalıştırdığı belirtilmiştir. Ayrıca 6. Yüzyılın ünlü bilim adamaları Fizikçi Miletli İsidoros ve Trallesili matematikçi Anthemiusun yönettiği söylenmektedir. Ayasofya’nın merkez kubbesi Bizans döneminde birçok kez çökmüş Mimar Sinan’ın binaya istinat duvarlarını eklemesinden sonraki dönemde hiç çökmemiştir. Dünyanın en eski yaşam ve ibadethane merkezi olan Ayasofya Müzesi Hristiyanlık ve Müslümanlık dinleri için çok önemli olmakla birlikte iki dininde tarihte merkezliğini yapmıştır. Bu sebepten dolayı günümüzde halen Ayasofya’ya çok büyük bir ilgi olmaktadır. Dünyanın her bölgesinden İstanbul’a seyahat etmeyi gelen yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği bölge olmaktadır. 

Topkapı Sarayı;

İstanbul Sarayburnu’nda Osmanlı İmparatorluğunun hüküm sürdürdüğü 600 yılın 400 yılında devletin idare merkezi olmuş ve devlet buradan yönetilmiştir. Osmanlı döneminde Padişahların yaşadığı saray olan Topkapı Sarayı tarihte bir dönem 4000’e yakın insanı içinde barındırmıştır. Topkapı Sarayının tarihte ilk defa müze gibi sergilenmesi Abdülmecit döneminde geçekleştirilmiştir. O tarihte İngiliz elçisine Saray Hazinesi ve eşyaları gösterilmiş ve bu eserleri Yabancılara göstermek gelenek haline gelmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün emri sonrasında 3 nisan 1924 tarihinde halkın ziyaretine açılabilmesi için Asar-ı Atika müzeleri müdürlüğüne bağlanmış ve günümüzde hala hizmet veren en eski müzelerden biridir. 1924 yılında onarım süreci başlatılmış ziyaretçilerin daha konforlu ve rahat gezebilecekleri alanlar yapılmıştır. O tarihte ziyaretçilerin görebileceği alanlar Kubbealtı , Arz Odası , Mecidiye Köşkü , Hekimbaşı Odası , Mustafa Paşa Köşkü ve Bağdat köşküdür. Günümüzde halen turistlerin en çok ziyarette bulunduğu Topkapı Sarayı 1985 Yılında UNESCO Dünya Mirasları Listesine giren İstanbul Tarihi Yarım Adasının en bilinen ve en çok ziyaretçiye ev sahipliği yapan konumu olmaktadır. Türkiye’nin tarihi açısından ve İstanbul’un turizmi açısından çok önemli bir role sahip olan Topkapı Sarayı günümüz de  yerli yabancı olmak üzere birçok ülke ve şehirden turiste ev sahipliği yaparak dünyaca ünlü bir tarihi yapı olarak bilinir. www.avantajliseyahat.com olarak size İstanbul’un en önemli yapı taşlarından biri olan Topkapı Sarayı hakkında bilgi verdik. En uygun İstanbul uçak bileti almak isterseniz avantajli seyahat fırsatları için 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak en uygun biletlere sahip olabilirisiniz.

Galata Kulesi;

İstanbul ilinin Galata semtinde bulunan Galata Kulesi 528 yılında inşa edilmiştir. İstanbul’un Boğazı ve Haliç Galata Kulesinden panoramik olarak izlenebilmektedir. UNESCO 2013 te kuleyi Dünya Mirası Geçici Listesine almıştır. Dünyadaki en eski kulelerden birisi olan Galata Kulesi Bizans İmparatoru Anastasius tarafından 528 yılında fener kulesi olarak inşa edilmiştir. 4. Haçlı seferinde büyük hasarlar alan kule 1348 yılında İsa Kulesi olarak yığma taşlar kullanılıp yeniden yapılmış yapıldığı tarih olan 1348 yılında İstanbul’un en büyük binası olmuştur. 17. Yüzyılın başında 4. Murat döneminde Hezarfen Ahmet Çelebi Okmeydanı’nda rüzgarları kollayıp uçuş talimleri yapıldıktan sonra 1638 yılında Galata Kulesinden Üsküdar’a uçmuştur. İngiltere’de bu uçuşu gösteren gravürler yapılmış dünyanın her yerinde bu uçuş büyük bir önem taşımış ve merakla uçuşun sonuçları beklenmiştir. Özellikle deniz yolunu kullanırken mükemmel bir manzara ortaya çıkaran Galata Kulesi hem İstanbul’da yaşayan insanların hem de farklı şehirlerde yaşayan insanların sıkça ziyaret ettiği bölgedir. Sadece İstanbul ve diğer şehirlerle sınırlı kalmayıp dünyanın her ülkesinden Galata Kulesine turistler akın etmektedir. İstanbul denince akla ilk gelen mekanlarından biri olan Galata Kulesi hem çok büyük önem taşıyan tarihi hem de mükemmel bir konum olan kulenin çevresi de bir o kadar güzeldir.        

Gaziantep Gezilecek Yerler;

Güneydoğu Anadolu’nun incisi olan Gaziantep şehrinin en güzel bölgelerinden bahsedeceğiz. Gaziantep Kalesi , Gaziantep Hayvanat Bahçesi , Zeugma Mozaik Müzesi , Gaziantep Arkeoloji Müzesi  gibi birçok güzel ve tarihi mekanı vardır. Tarihte de önemli bir konumu olan Gaziantep şehri tarihe meraklı olan turistler için çok önemli bir şehirdir. Osmanlı döneminden birçok eseri içinde bulundurmaktadır. Avantajli seyahat olarak sizlere  içinde birçok eserin bulunduğu Gaziantep şehrine gidince mutlaka uğramanız gereken noktaları belirledik. 

Gaziantep Kalesi;

Gaziantep Kalesi Gaziantep şehrinin sembolü olarak da bilinmektedir. Gaziantep’in merkezinde bir tepeye yapılmış kuledir. Roma döneminde gözlem yapmak amacı ile yapılan kulenin net olarak yapılış tarihi bilinmemektedir. Daire şeklinde olan kulenin çevresi 1200 metredir. 12 kulesi ve burçları ile taş bloktan duvarlara sahip olan kule günümüzde ise Gaziantep Savunması ve Kahramanlık Panoraması Müzesi olarak kullanılmaktadır. Avantajli seyahat olarak Gaziantep Kulesi hakkında sizlere  bilgiler verdik sizde hem güvenli hem de uygun uçak bileti almak isterseniz avantajliseyahat.com adresimize uğrayabilirsiniz veya 7 gün 24 saat sizlere hizmet veren 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak 3D güvenlik sistemi ile en ucuz Gaziantep uçak bileti satın alabilirsiniz.

Zeugma Mozaik Müzesi;

1944 yılında ilk arkeologlardan biri olan Sabahat Göğüş tarafından kurulmuş bir müzedir. Gaziantep’teki arkeolojik eserlerin sergilendiği bu müze 2005 yılından itibaren Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaikleri de sergilemeye başlamıştır.  1969 yılında kent müzesi binasına taşınmış 2005 yılında ise ek hizmet binası açılmıştır. 2011 yılında Dünyanın en büyük mozaik kulesi olan Zeugma Mozaik Kulesine taşınmıştır. Gaziantep’in kalkolitik ve Eski Tunç Çağı’nın temsil edildiği bölümde kazılar sonucu bulunan Saraga , Sakçagözü  , Gedikli , Sam , Zincirli ve Tilmen buluntuları yanı sıra Eski Tunç Çağına ait bir mezar canlandırılmış ve buluntuları teşhir ettirilmiştir. Avantajli seyahat olarak sizlere Gaziantep tarihi için çok büyük bir önem taşıyan Zeugma Mozaik Müzesinden bahsettik sizde en ucuz Gaziantep uçak bileti satın almak isterseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp 3D güvenlik sistemi ile ucuz bir bilet ve güzel bir tatilin tadını çıkarabilirsiniz.

 İstanbul Gaziantep Hakkında

İstanbul Hakkında

Türkiye’nin Marmara Bölgesinde bulunan İstanbul’un bir diğer adı ise mega kent olarak bilinir. Nüfus açısından Türkiye’nin en kalabalık şehri İstanbul’dur. Nüfus bakımından şehirleri bir kenara bırakıp dünya genelindeki birçok ülkeden fazla nüfusa sahip olan İstanbul’un güncel nüfusu 15,07 milyon olup her geçen yıl gittikçe çoğalmaktadır. Ekonomik , tarihi , sosyokültürel açıdan dünyanın en önemli şehri İstanbul’dur Anadolu ve Avrupa yakası olarak iki yakası bulunan ve büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediyesi bulunmaktadır. Tarihteki ilk zamanlarda İstanbul’un batı sınırını İstanbul surları oluşturmaktaydı. Gelişimi ve büyütme sürecinde surlar daha batıya ilerletilerek şehir 4 defa genişletilmiştir. Tarihi açıdan Dünyanın en eski şehri olan İstanbul 330 – 395 yıllarında Roma İmparatorluğu 395 – 1204 ile 1261 – 1453 yılları arasında Bizans İmparatorluğunun başkenti oldu 1204- 1261 arası Latin İmparatorluğu ve son olarak 1453 – 1922 yılları arasında Osmanlı İmparatorluğunun başkenti olmuştur. Her din için çok büyük önem taşıyan İstanbul şehri tabi ki Müslümanlık dini içinde çok büyük önem taşımıştır. Tarihte Hilafetin Osmanlı İmparatorluğuna geçtiği tarih 1517’den kaldırıldığı tarih olan 1924’e kadar İslam dinin de merkez olmuştur. Kilise gibi yapıları da bulunduran tüm dünyanın hayretle baktığı tarihi ve doğa alanları olarak dünyanın gözbebeği halinde olan İstanbul tüm dinlerin merkezlerinden biri olarakta bilinir. Arkeolojik olarakta çok büyük bir önem taşıyan İstanbul’da insanlık tarihi hakkında çok önemli bilgilere ulaşılmıştır ve bir anda tüm dünyanın dikkatini yine çekmeyi başarmıştır. Yarımburgaz mağazasından çıkarılan taş aletlerle ilk insanların 400,000 yıl öncesine dayandığı söylenmektedir. Ayrıca mega kent konfor açısından Avm’ler , stadyumlar , restoranlar ,  ve sosyal yaşam alanlarıyla dünya standartlarını belirleyen bir konumdadır. Ulaşım açısından çok ferah olan mega kent İstanbul 3 köprü , Marmaray , otobüs , metrobüs , metro , tramvay gibi birçok toplu taşıma aracıyla İstanbul çok kolay ve hızlı bir ulaşım sistemine sahip olmaktadır.  İstanbuldaki  akarsular başlıca Riva , Kağıthane , Alibeyköy dereleridir . En büyük göller ise Büyükçekmece , Küçükçekmece ve Durusu gölleridir. Dünyadaki en çok bilinip e çok tanınan mega kent İstanbul her yıl dünyanın her bölgesinden  akın akın insan tatil ve seyahat yapmak için bu dev şehri seçmektedir. 2019 yılında İstanbul’da bir olarak şehir nüfusundan fazla turist gelmiştir bu sayı verilere göre  15.5 milyon olarak belirlenip gelenlerin çok büyük bir çoğunluğu zengin ve Arap kökenli iş adamlarıdır. 2 tane dev büyüklükte havalimanı olan mega kent İstanbul’a her gün birçok uçak seferi düzenlenmektedir. Eğer sizde en ucuz uçak biletini en güvenli şekilde almak isterseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en uygun İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Gaziantep Hakkında

Gaziantep Güneydoğu Anadolu bölgesinde bulunan Gaziantep veya halk arasında Antep olarak bilinen şehir 2.028.563 nüfusu ile Türkiye Cumhuriyet’inin en kalabalık 8. İlidir.   Hala yaşanılan en eski kentlerden biri olma unvanını taşımaktadır. Türkiye’nin sanayi ve ticaret sektörlerinde gelişim ve finansal açıdan çok büyük bir önem taşımaktadır. Bu gelişimin Gaziantep şehrinin Ortadoğu ve Anadolu arasında bir konumda olmasıdır. Gaziantep’te birçok pınar bulunmaktadır. Şehirde göl bulunmadığı için yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. Gaziantep şehrinin en önemli akarsuyu Fırat Nehri ve kollarıdır. İldeki ormanlık alanlarında bir çoğu yapay ormandır bunun sebebi ise şehirdeki doğal ormanlık oranın %16 olmasıdır. Doğal ormanlarda ise meşe ve kızılçam ağaçları çokça bulunmaktadır. İlin batısında Nur Dağları ve Saf dağları bulunmaktadır. Şehir merkezi kuzey ve kuzey batıda Kahramanmaraş , kuzeydoğuda Yavuzeli , doğuda Nizip , güneydoğuda Oğuzeli , güneyde Kilis , güneybatıda İslahiye ve batıda Nurdağı ile çevrilidir. Turizm açısından tarihi mekanları ile birçok yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Turizm sezonu diğer şehirlerde genellikle yaz mevsiminde açılan ülkemizde Gaziantep’te ise kış mevsiminde de azımsanmayacak bir turist sayısı vardır. Geçtiğimiz yılda 2 milyona yakın bir turist sayısına ulaşan Gaziantep her yıl turist sayısını gittikçe yukarıya çekmiştir. UNESCO tarafından Şehri Yaratıcı Şehirler Ağına girmeyi başarmıştır. Oğuzeli ilçesinde bulunan Gaziantep Havalimanına Türk Hava Yolları , Thy , SunExpress , OnurAir , Pegasus , FlyPgs , AnadoluJet , AtlasGlobal gibi firmalar aktarmalı ve aktarmasız birçok uçak seferi düzenlemektedir. Sizde hem güzel bir tatil hem de avantajli seyahat yapmak isterseniz avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayıp en uygun Gaziantep uçak bileti alabilirsiniz.

 

İstanbul Gaziantep Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti;

Turizm başkenti İstanbul sınırları içinde 3 tane havalimanı bulunmaktadır. Dünyanın en büyük Havalimanı olan İstanbul Yeni Havalimanı 29 ekim 2018 tarihinde faaliyete açılmıştır. 6 bağımsız pist 500 uçak kapasitesi 70 bin araçlık açık ve kapalı otopark 200 milyon yolcu kapasitesinin dışında duş alanları konaklama alanları yemek ve otelleri içinde bulundurmasıyla sadece dünyanın en büyük havalimanı değil aynı zamanda dünyanın en konforlu havalimanıdır. Türk Hava Yolları , Thy , OnurAir , Pegasus , FlyPgs  AnadoluJet , SunExpress gibi firmaların tek sefer Qatar Airways , Emirates gibi dünyaca ünlü firmalar Yeni İstanbul Havalimanına uçak seferleri gerçekleştirmektedir. www.avantajliseyahat.com olarak siz değerli müşterilerimize hem en uygun uçak biletini hemde en güvenli uçak bileti hizmetini vermek için çabalamaktayız. 3d Güvenlik Sistemi ile biletinizi en güvenli şekilde satın alabilirsiniz. Hem güvenli hem de en uygun İstanbul Uçak bileti için www.avantajliseyahat.com adresimiz üzerinden veya 0(850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayıp 7 gün 24 saat en ucuz İstanbul Uçak biletine sahip olabilirsiniz. Uygun ve güvenli uçuşun tek adresi www.avantajliseyahat.com  İstanbul, Türkiye’nin en kalabalık şehridir. Hem ticari açıdan hem de tarihi açıdan çok önemli bir kenttir. İki kıtayı birbirine bağlayan şehir turizm açısından da ülkemiz açısından önemli bir yere sahiptir. Yerleşim yeri olarak ise çok eski zamanlarda beri İstanbul’da yerleşim sürmektedir. Bu durum nedeni ile şehirse sayısız eser bulunmaktadır. Özellikle Osmanlı Devleti tarafından birçok eser İstanbul’a kazandırılmış ve günümüzde eşsiz eserler görülebilmektedir. İstanbul uçak bileti alarak şehri ziyaret edebilirsiniz. Ancak avantajlı seyahat ile İstanbul’da gezilerinizin verimli geçmesi için gezilecek ve görülecek yerleri önceden tespit edip gezi planı çıkarmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Gaziantep Uçak Bileti;

Dünyadaki en uygun ve güvenli ulaşım yolu olan havayolu seferleri çoğu ilimizdeki gibi Gaziantep ilimizde de gerçekleşmektedir. Gaziantep şehrinin gittikçe yükselen turist sayısını yukarı çekmesinin sebeplerinden biri ise şehrin kendine has yemekleri kendine has organizasyonları ve festivalleri ile bilinmektedir. Aktarmalı ve aktarmasız olarak birçok uçak firmasının sefer düzenlediği Gaziantep Havalimanı büyük , konforlu ve geniş bir mimariye sahiptir. Sizde Gaziantep’e uygun uçak bileti almak isterseniz www.avantajliseyahat.com üzerinden veya 7 gün 24 saat sizlere hizmet vermekte olan 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak en uygun uçak bileti alabilirsiniz. Avantajli seyahat uçak bileti satın almak için 0 (212) 909 96 12 çağrı hizmetlerini arayarak sizlerde ucuz uçak bileti fırsatları sunmaya devam ediyor Gaziantep uçak bileti alırken Thy Türk hava yolları anadolujet pegasus flypegasus sunexpress onur hava yolları onurair atlasglobal ve bir çok havayolu şirketi Gaziantep şehrine direk uçuşlar gerçekleştirmektedir. 

İstanbul'a Ulaşım

İstanbul’a ulaşım sağlamak için geniş bir seçenek listeniz vardır. Karayolu ile ulaşımın yanı sıra hızlı tren, deniz yolu, havayolu seçenekleri ile İstanbul’a ulaşım sağlanabilmektedir. Hızlı bir ulaşım için İstanbul uçak bileti alarak şehre ulaşım sağlanabilir. İstanbul havayolu bakımından ülkemizin en önemli yeri olduğu gibi uluslararası hava taşımacılığı konusunda da çok önemli bir konumdadır. Bu nedenle yılda çok önemli sayılarda yolcu ağırlamaktadır. İstanbul uçak bileti almak içinse www.avantajliseyahat.com web adresini ziyaret edebilirsiniz. 7 gün 24 saat ulaşabileceğiniz 0 850 303 82 80 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak bütün bilet işlemlerinizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.İstanbul uçak bileti alarak bu şehri kolayca ziyaret edebilirsiniz İstanbul uçuş gösteren havayolu şu şekildedir Thy Türk Hava Yolları, Pegasus Flypegasus , Atlasglobal , Anadolujet , Sunexpress , Onurair en çok uçuş gösteren firmalardır. Ankara İstanbul uçak bileti alarak ve İzmir İstanbul uçak bileti yada İstanbul Konya Uçak bileti alarak bu İstanbul direk uçuş yapabilirsiniz. Yurt içi uçak bileti ve Yurt dışı uçak bileti kampanyalarından haberdar olmak için www.avantajliseyahat.com üzerinden avantajli seyahat uçak bileti kampanyaları takip edebilirsiniz. Dilerseniz 7 gün 24 saat 0 (850) 303 82 80 Müşteri Hizmetlerini arayarak size en uygun uçak bileti satın alabilirsiniz.İstanbul Uçak bileti alırken pek çok firmayı da bulabilirsiniz Aeroflot , Airchina , Türkmen Havayolları ve daha bir çok firma seçenekleri bulundurmaktadır. Dünyadaki en önemli şehirlerden biri olan İstanbul doğası tarihi ve bunun gibi birçok özelliği ile Türkiye’nin Turizm başkentidir. Birçok kendine has özelliği olan İstanbul sadece bununla kalmayıp spor dünyasında da çok büyük bir önem  arz etmektedir. Bu sene Beşiktaş ilçesinde bulunan Beşiktaş Spor Kulübü’nün stadyumunda Avrupa’nın en büyük iki kupasının şampiyonlarının oynadığı UEFA Süper Kupa müsabakasına ev sahipliği yapmıştır. Zaten her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapan şehir marka değerini daha da yukarı çekerek dünyada yine adından söz ettirmiştir. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapan İstanbul her sene kendine özgü festivaller ve tanıtım günleri ile sosyal olarak standartların çok üstünde olan bir şehirdir. Köprüleri tünelleri ve birçok toplu taşıma araçları ile hem hızlı hem de kolay ve fiyat olarak en iyi standartlardadır. Ekonomik olarak turizm sanayileşme gibi dış kaynaklardan daha çok paranın geldiği sektörlerde de çok büyük bir hızla gelişmiş dünyada adını duyurup birçok ihracat  gerçekleştirerek çok iyi bir ekonomiye sahiptir bu sayede ülke ekonomisinin en önde gelen kaynağı mega kente aittir. Bu kente avantajli seyahat etmeniz sizlere bir çok noktaya kolay ulaşılabilir hale getirecektir İstanbul’un en avantajlı seyahat yanı bir çok tarihi noktaya kolay ve ekonomik ulaşmanız.

 

Gaziantep Ulaşım

Oğuzeli ilçesinin içinde bulunan Gaziantep Havalimanı şehrin 20 kilometre güney doğusunda olup toplu  taşıma ve özel araç bakımından ulaşım olarak kolay bir ulaşıma sahiptir.  1976 yılında yapım süreci  tamamlanmış olan Gaziantep Havalimanı iç ve dış hatlar olmak üzere birçok firmaya ve turistin Gaziantep şehrinde ilk ayak bastığı bölge olmaktadır. Bu yıl 2 milyona yakın bir turist sayısına ulaşıp kendi rekorunu kıran Gaziantep şehri bununla beraber önümüzdeki yıllar için bu sayıyı daha çok arttırmak için yeni fikirler üretmektedir. Thy , Türk Hava Yolları , AnadoluJet , AtlasGlobal , OnburAir , Pegasus , FlyPgs , SunExpress gibi seyahat firmalarının uçak seferi düzenlediği Gaziantep için en uygun uçak biletini almak için  avantajliseyahat.com üzerinden veya 0 (850) 303 82 80 numaralı müşteri hizmetleri numaramızı arayarak 3D güvenlik sistemi ile avatajlı seyahatın tadını çıkarabilirsiniz.